Védéčkoviny 42-45/2014: Kulaté VD narozeniny!

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Po třech týdnech se opět hlásím s Védéčkovinami. I když s časem jsem snad ještě víc na štíru než v předchozích dvou týdnech, kdy jsem předem hlásila, že pondělní vydání prostě nedám, tak tohle narozeninové (troj)číslo si prostě nemůžu nechat ujít. Tento týden mají VD už 10 let!

Než proletím poslední tři týdny na VD, ráda bych vás nechala nahlédnout pod pokličku narozeninového týdne 😉

Oslavte s námi 10. narozeniny!

Ve čtvrtek 13. listopadu uplyne přesně 10 let od založení těchto stránek. Ostatně omíláme tuto skutečnost už někdy od konce prázdnin, takže to pro vás asi nebude žhavá aktualita.

retro3Od prvního listopadového týdne Iveta Pešková připravuje retro články s ohlédnutím za VD minulostí. Zatím jste si mohli přečíst o letech 2004-2005 na VD, další článek je připravený na zítřek a pokračování série na sebe nenechá ani pak dlouho čekat. Vše najdete pod tématem VD retro.

Od začátku listopadu běží i Velká narozeninová soutěž, která sestává z řady dílčích soutěží. Většinou se jedná o obnovené soutěže, které na VD už delší dobu neběžely, i když se dřív těšily značné oblibě. Ve všech můžete vyhrát lákavé ceny, takže neváhejte a zapojte se.

Zde bych chtěla speciálně připomenout i soutěž o příspěvek měsíce, ve které je vaším úkolem do konce listopadu napsat článek na téma Vaše děti. Jak toto téma pojmete, je čistě na vás. Inspirovat se můžete třeba u autorů již publikovaných článků. Každý z nich si zadání vyložil skutečně po svém. Všechny články soupeřící o titul Příspěvek listopadu 2014 najdete pod tématem soutěž VAŠE DĚTI.

VD_logo_10letOd dnešního rána jste mohli zaznamenat narozeninový kabátek VD – upravené logo, hlavičky na pozadí stránek i info proužek pod horním menu. Líbí?
Kdo něco z toho nevidí, zkuste magickou kombinaci Ctrl+F5 nebo promazat paměť prohlížeče (o návod zkuste poprosit strýčka Googla).

Ještě během dneška by měla být hotová i stránka, na které najdete aktuální info, co všechno v rámci oslavy 10. výročí na VD právě probíhá. Odkaz na ni bude viset v růžovém narozeninovém infoproužku nad každou stránkou VD.

Co se ještě chystá?

Stále ještě rozjednaná i narozeninová fotosoutěž, držte prosím palce, ať to konečně klapne. Cena pro výherce bude stát za to čekání.

aukceOd zítřka nebo od středy je naplánované další kolo VD aukcí, tentokrát si budete moct vydražit převážně vánoční dárky – stavebnice a další dárky pro děti, vstupenky do divadla, kosmetiku i hodnotné knihy. Konec bude opět v neděli ve 21.00 h, čas se totiž tento víkend osvědčil.

Ve čtvrtek odstartuje poslední část velké narozeninové soutěže – otázková soutěž. Ty tu sice běží prakticky nonstop, takže o nějakém oprašování nemůže být řeč. Toto kolo bude ale zaměřené přímo na VD, otázek bude nejspíš trošku víc, než jste zvyklý, ale věřím, že vás to od soutěžení neodradí.

K narozeninám si přesně 13. listopadu také nadělíme dárek, o kterém zatím prozradím jen to, že vám ho představím i v rámci právě zmíněné otázkové soutěže a že se vlastně bude také jednat o „oprášení“ něčeho, co tu už kdysi bylo. Všechno ostatní je překvapení.

Nemusíte se určitě bát nějakých drastických (ani nedrastických) změn, i tak trošku trnu, jak se vám bude nová součást VD líbit, když už jsem nad ní strávila víkend. No, necháme se překvapit navzájem, co říkáte?

Na vážkách – přišli byste?

Při plánování VD narozenin mě napadlo pokusit se i o obnovu setkání na chatu. Bohužel se mi nepodařilo najít jednoduché technické řešení, aby mě nemrzel investovaný čas v případě, že o tohle překvápko nebude zájem. Takže se chci radši zeptat – měli byste chuť sejít se občas na VD chatu a popovídat si chvíli jen tak, aniž by to tu pak někde viselo jako v diskutárně? Prostě obnovená dřívější plkárna (nikoli ta improvizovaná) – vyhlásili bychom den a čas, kdy by byla otevřená a kdo by měl chuť mohl by si s ostatními popovídat.

Co vy na to? Přišli byste?

Tolik tedy k plánům na tento týden. Zbývá ještě ohlédnutí za těmi předchozími.

Letem VD světem 43.-45. týden

Před třemi týdny jsem hlásila, že se k sepsání Védéčkovin na další dva pondělky určitě nedostanu. Zřejmě jste na tom byli všichni s časem dost podobně nebo jste nesebrali odvahu, abyste se přihlásili o autorství dalšího vydání, takže poprvé od ledna 2013 Védéčkoviny vůbec nevyšly, dokonce hned dvakrát za sebou. Přivádí mě to ke kacířské myšlence:

Je potřeba připravovat Védéčkoviny opravdu každý týden?

questionVšechno nasvědčuje tomu, že nikomu dvoutýdenní výpadek nevadil, mnozí ho zřejmě ani nezaznamenali. Když přičtu časovou vytíženost všech, kdo se na přípravě tradičně podíleli, říkám si, jestli z týdeníku neudělat občasník nebo třeba přímo měsíčník?

Každopádně předem hlásím, že příští pondělí opět určitě Védéčkoviny připravit nezvládnu. Takže buď rovnou najedeme na ten občasník, nebo to bude zase na nějakém dobrovolníkovi 😉

Co byste si měli přečíst

Máte-li doma dítě předškolního věku, najdete zajímavou inspiraci v článcích vydávaných v rámci našeho projektu Předškolákem s VD. V uplynulých třech týdnech jste si toho o našich předškolácích mohli přečíst spoustu:

Učíme se s Předškolákem 2., Hrajeme si a tvoříme s Activáčkem (1. díl, 2. díl), povídání s Lien o luční školce (1. část, 2. část) a s Klárou Markuciovou o Montessori školce, nebo vyprávění o tom, jak předškoláci slavili Halloween. Jana231 spolu s Milánkem za nás přečetla knížku V trávě s podtitulem Pohádky s krovkami. Linda s maminkou janca.mas otestovala Kreslení podle šablon.

testovaniTím se dostávám i k dalšímu testování na VD. Iveta Pešková nás seznámila s výsledky testování bačkůrek od firmy DPK. Nuninka vyzkoušela tvrdé sýry z Jaroměřické mlékárny a podělila se s námi i o „testovací recepty“. Připravila také podrobnou recenzi dvoubarevného trička s ručně malovaným obrázkem. Zveřejnili jsme také dva články s výsledky uživatelského testování sušenek z Biopekárny Zemanka (1. část, 2. část).

Zároveň jsme pro všechna testování připravili samostatné fotoalbum nazvané příznačně VD testování na dětech. Najdete v něm další alba s obrázky z testování, protože ne vždy se podaří použít v článku všechno.

Peťka z příspěvků maminek sestavila dva články do projektu Školákem s VD. V prvním si můžete přečíst, jak probíhal říjen u starších školáků, ve druhém se seznámíte i s pokroky a trápeními menších školáků. Bohužel jsme narazili i na velmi závažné téma – šikanu 🙁

Kromě zpráv od školáků připravila Peťka i ohlédnutí za dalším projektem, který si v minulosti vzala pod svá křídla. S odstupem času oslovila maminky, které kdysi aktivně psaly v rámci Těhotná s VD a vznikl článek Tak jde čas… aneb Jak nám děti vyrostly?

Podnětem k tomuto článku byl jistě příspěvek, který do redakce poslala mimkys – Karolínka – 20 měsíců od narození.

Minulý týden se jako duch ze záhrobí objevila „nová“ Padmé se svým pitomkem 🙂

O čem jsme si nejvíc povídali?

Stále nejsledovanější diskuzí uplynulých tří týdnů bylo Lussyno Jídlo na prvním místě. Za ním dle očekávání následují sponzorované diskuze Na co z posledních 10 let nejvíc vzpomínáte? a Píšete (Českému) Ježíškovi?

Zaujalo vás také povídání o dárečcích pro paní učitelky a diskuze od kyller o tom, zda můžete své děti doprovázet do šatny. Zde si dovolím prozradit, že na toto téma už mám v mailu od kyller i článek, i když zatím nepřečtený.

V pátek jsem vám nabídla možnost udělat si na VD reklamu jen tak. Mnozí z vás chytli příležitost za pačesy, na další odkazy ještě čekám 😉

Radostná novinka přišla od Maryska – nečekaně rychle sehnala práci a dokonce se jí podařilo umístit i holky do školky. Nezbývá než popřát, aby první dobrý dojem vydržel a vše se doma brzy zaběhlo do nových kolejí.

Králíček4 naopak měla  spoustu starostí. Začalo to nabouraným autem, ak přišla ještě horší zpráva o vážném zdravotním stavu maminky. Držím palce, ať se podaří špatnou diagnózu zdolat co nejdříve a bez zbytečných komplikací.

Snany trápí vztahy s manželovými rodiči, proto se ptá, zda nás manželovi rodiče respektují. Jak je to u vás?

Tádydádydá…

…a to je od mě pro tuto chvíli vše, přátelé 🙂 Pokud vám tu nějaké info nebo odkaz chybí, neváhejte a připište ho pod článek 😉

 Ještě shrnutí všech otázek

Na úplně úplný konec si dovolím shrnout všechny otázky, které jsem na vás v článku měla, protože bych o odpovědi opravdu stála a je mi jasné, že v tom množství informací by se to mohlo ztratit 😉

 1. Stáli byste o obnovení plkárny? Přišli byste si jednou za čas popovídat na online VD chat?
 2. Měly by Védéčkoviny vycházet každý týden? Nebo se z nich může stát občasník či měsíčník?
 3. Tahle je jen zvědavá navíc – Jak se vám líbí narozeninová podoba VD?

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • Jarmuschka

  1.Stáli byste o obnovení plkárny? Přišli byste si jednou za čas popovídat na online VD chat?
  Proč neobnovit. Jen nemůžu slíbit svou účast – alespoň ne pravidelnou…
  2.Měly by Védéčkoviny vycházet každý týden? Nebo se z nich může stát občasník či měsíčník?
  Z pohledu občasného autora Védéčkovin mi úsek delší než týden připadá moc dlouhý (takže jestli se Védéčkoviny ustanoví jako občasník, tak já už se k jejich zpracování nehlásím…)
  Z pohledu čtenáře jsem si nejdřív říkala, že to je fuk, ale když nad tím tak přemýšlím, tak by mi to pak přišlo nepřehledné. A jistý systém v těch časových intervalech bych taky chtěla – týden ano, měsíc (kalendářní) ano. Ale třeba jednou za tři týdny – to mi přijde nelogické…
  3.Tahle je jen zvědavá navíc – Jak se vám líbí narozeninová podoba VD?
  Hned jsem si všimla upraveného pozadí. A když jsem kolem rámce viděla jen „kluky“, hned jsem zkoumala, jestli se změnily i „holky“. Vítám VD Retro. Soutěží je teď na mě už asi moc – no, už asi stárnu a zpomaluju se, či co… 😉

 • Marinada

  Přidávám se s gratulací! Narozeninová podoba je moc hezká.

 • Petra Vymětalová

  Tak narozeninová stránka je nakonec až dnes 🙂 tím pádem aukce si nechám zase na další den, takže poběží od středy.

 • Petra Vymětalová

  bami, tak to se ti to pořád ještě načítá z paměti prohlížeče a máš tam ty původní, rozdíl bys fakt poznala 😉

 • bamiska

  prvně všechno nejlepší ke kulatinám

  chat možná ano nejsem schopná posoudit…poslední dobou není čas…chce to zkoušku 😀

  klidně občasník…opravdu vypíchnout to podstatné, vyjmečné….

  jé já si nevšimla…pásek s tím že se slaví tam býval i na pirátský den…nebo to vidím špatně…a hlavičky 😀 mám se přiznat? nepoznala jsem rozdíl…přilož původní obrázek na porovnání 😀

 • Petra Vymětalová

  Děkuju za odpovědi, pokusím se podle toho nějak zařídit, ale radši neslibuju najisto.
  Gratulace si ještě šetřete na čtvrtek, to si prostě neodpustím speciální narozeninový článek, i když teda zatím moc nevím, co do něj ještě budu psát 😀

 • Všechno nejlepší k narozeninám a hlavně taky za těch 10 let velký DÍK !!! 🙂 Pořád je tu dobře!

  Narozeninová podoba se mi líbí!

  Chat bych asi nevyužila. Ale nevím, kdoví.
  Védéčkoviny jsou mi jedno, spíš bych řekla občasník – ani by nemusela být pravidelnost… Já se na ně dívám sporadicky, někdy se nechám něčím zlákat, ale častěji prostě nakukuju do diskutárny a do komentářů.

 • nica1

  1.Ano,2.Ano a 3 Super
  Přidávám se do řad gratulantů a VD přeji spoustu další let a Tobě hodně sil na nápadů 🙂

 • Kyller

  Nejprve chci VD moc pogratulovat ke krásným a kulatým 10. narozeninám a do dalších let jen to nejlepší. 🙂
  Co se otázek týče – 1. pokud tu zrovna budu, moc ráda; 2. klidně občasník, měsíčník, však tu stejně většina z nás určitě pokukuje často ;-); 3. líbí, líbí 🙂

 • Ahoj Petro,
  Logo, super. 🙂
  Védečkoviny jsou super, a už jsem si říkala, kdy zase budou další. Klidně bych je nechala co 14 dnů, možná 1x měsíčně. Ale určitě jsem pro pokračování.
  Plkárna by byla prima, jenom by záleželo na čase. 🙂

 • veam

  vše nejlepší k 10 narozeninám 🙂

 • Peťka

  Ahoj. Začnu třetí otázkou a rovnou posílám velikou pochvalu za upravené logo. Sedí to tam jako vosa na bonboně a myslím, že i z pohledu sponzorů či dalších aktivit je tohle hodně důležité. Když už stránky aktivně fungují tolik let, je potřeba se tím pochlubit a pustit to do světa. Za mě skvělé!

  Těším se na další narozeninové „novinky“ a samozřejmě dárek. 🙂

  1. Ano, proč ne. Když budu zrovna na příjmu, ráda se někdy zapojím a poklábosím.

  2. Klidně občastník, nebude mi to nijak vadit.

  Peti, protože na hlavě nemám klobouk, abych mohla smeknout, tak se jen klaním před tvojí prací a samozřejmě se přidávám do řady gratulantů!

 • Padmé

  Posílám jedno veliký blahopřání VD k 10. narozeninám a přeju do dalších let fšechno nejlepčí! 😀

 • Králíček4

  Petro,už se těším na tvůj dárek a setkání na chatu nemusí být špatný nápad.Jo konec aukce mě včera zradil 🙂 nějak jsem to nevychytala,díky šilenému dítěti jsme na konec aukce zapomněla,no moje chyba.
  Védéčkoviny,by klidně mohl být měsíčník a nebo občastník,podle situace a času.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist