Testováno na VD: Dětská domácí obuv D.P.K.

Rubrika: Testováno na VD

V dalším testování jsme se zaměřili na dětské bačkorky českého výrobce. Jak testování dopadlo?

Bačkorky patří mezi obuv, která tvoří snad u každého dítěte základ jeho botníku. Potřebuje ji ve školce, ve škole, i doma. Jak kvalitní je tedy dětská obuv společnosti D.P.K.? Společnost D.P.K. poskytla k testování dětskou domácí obuv v tomto provedení.

Nejdříve informace uvedené výrobcem:

Dětská domácí obuv DPK K57011-0602

Velikost testované obuvi: 28dpk_test_backorky
Barva: červeno-béžová (kód 0602)
Vrchový materiál: textil
Obuv je vybavena anatomickými stélkami
Cena s DPH: 456 Kč

Dětskou domácí obuv jsem testovala na své dceři, věk 3,5 roku. Už při samotném výběru obuvi se projevil fakt, že pokud nenakupujete přes internet stejnou obuv několik let, je nutné zajít s dítětem osobně do prodejny na vyzkoušení. Dcera si mohla vybrat ze tří druhů dětské domácí obuvi, kterou v prodejně DPK měli k dispozici v její velikosti. Má užší nožku, takže „balerínky“ neseděly. Teprve tyto botičky seděly tak, že jsme je mohly začít testovat.

DPK5DPK7

Musím poznamenat, že obsluha prodejny DPK byla nejen velice příjemná (stejně jako prostředí), ale i zkušená. Nožka byla nejprve řádně přeměřena a pak zvoleny možnosti. Vzhledem k tomu, že dvoje botky tvarově neseděly, dostalo se mi i odborného vysvětlení ohledně nákupu dětské domácí obuvi. Tento fakt považuji při nákupu dětské obuvi za velice důležitý.

Materiál

Svršek je vyroben z textilu v červeno-béžové barvě. Podrážka je pryžová s protiskluzovou úpravou. Ta mě zaujala. Tato úprava má zajímavé designové provedení, jsou zde písmenka abecedy z pryžového materiálu, což je nepochybně i zajímavé pro dítě. A určitě to vypadá i zajímavěji, než jen nějaké „čudlíky“, se kterými se běžně setkáváme. Nebo také nesetkáváme vůbec, pokud se jedná o bačkorky s klasickou bílou podrážkou. Barva pryže je světle hnědá, což je nutné si uvědomit, pokud učitelé požadují vysloveně bílou podrážku.

dpk_Katka1dpk_Katka3

Pryž je dostatečně ohebná, dítě má dostatek prostoru k tomu, aby nožičku mohlo ohýbat bez toho, aby se projevily známky bolestivosti. Což se může stát například při klečení, jak děti tráví dost času při hře na koberci. Perfektní pryžová podrážka, která neklouže je významným doplňkem zpracování.

dpk_Katka4dpk_Katka5

Svršek je vyroben z textilu, který má samozřejmě tu nevýhodu, že se lehce zašpiní, jak se dítě různě pohybuje po zemi, tahá nožičky za sebou při hře apod. Tento materiál není vhodný k praní v pračce. Pokud bude obuv ušpiněna, doporučuje výrobce hadříkem obuv vyčistit.

Zapínání

Co se týká zapínání obuvi, tento typ má utahování na přezku. Ta je z hlediska bezpečnosti bez negativ, nejsou zde žádné ostré části, o které by se dítě mohlo poranit. Přezka jde lehce zapnout i rozepnout, takže tlačení na nožku je velice mírné.

dpk_Katka6dpk_Katka9

Nevýhodou u menších dětí je, že mohou mít problém se zapínáním. Sami se musí nejprve naučit přezku používat, tedy prostrčit část textilního zapínání přezkou a tzv. docvaknout. Dceři jsem princip vysvětlila a po několika pokusech se jí začalo zapínání i dařit. Děti jsou chytré a šikovné, rychle se učí, takže v tomto bych problém neviděla.

Celkové zpracování

Dětská domácí obuv působí na první pohled příjemně. Je použit barevný materiál světlých barev, zaujme podrážka.

Zadní část je dostatečně pevná, stejně jako postranní části, tak, aby nožičce poskytly pevnou oporu, ale na druhou stranu přizpůsobivá dětské noze, aby se dítě cítilo pohodlně a nikde nic netlačilo. Dětská nožička je v této obuvi dobře fixovaná, aby nedošlo ke zranění.

Vzhledem k tomu, že v designu této dětské domácí obuvi bylo použito zpracování s otvory, noha má také dostatek „větrání“, nepotí se. Přední část botky je kulatá, není vedena do špičky, což je samozřejmě další důležitý plus pro správný vývoj dětské nohy.

Testovaná domácí obuv je lehká, splňuje tedy požadovaný aspekt na dětskou obuv, která by měla být co nejlehčí, aby zbytečně zatěžovala dětskou nožičku.

Stélka uvnitř boty jsou z froté materiálu, působí příjemně i na dotek. Nikde jsem nenašla žádné volné části, které by se například volně ohýbaly a mohly dítěti působit bolest či nepříjemný pocit. Stélka je rovněž trvale v botě upevněna, takže nedochází k jejímu posunu jako u mnohdy jiných botiček, kde se stélka může lehce posouvat do stran.

dpk_Katka10dpk_Katka11

U botičky jsem také nenašla žádné nepříjemně působící švy, které by dítě nějak omezovaly, škrtily či dokonce působily bolest. Obuv se zdá velice pohodlná, s dostatkem prostoru.

Jako plus považuji konkrétně u tohoto typu dětské domácí obuvi fakt, že při nazouvání nepůsobí problémy, což se nám osobně již několikrát stalo u jiných typů, jiného výrobce, kde se musí dítě tzv. nasoukat do botky. Čím menší dítě, tím větší potíž nacpat nožičku do obuvi, která není opatřena možností rozepínání pro zvětšení prostoru. I z tohoto důvodu se mi konkrétně tento typ poskytnutý na testování, zdá být velice vhodným. Naprosto lehce se botička „otevře“, dítě vloží nožku a přezkou se botička utáhne do požadované šíře. Nikde se neohýbá zpevňovací gumička na nártu, která může i tlačit apod.

Hodnocení:

Dětská domácí obuv typu poskytnutého pro testování se jeví jako velice kvalitní. Dceři DPK6se botičky líbily celkově, já byla spokojená s detaily, kterými byly opatřeny.

Zcela jistě se jedná o dětskou obuv vhodnou jak do domácího prostředí, tak do školky. Navíc ve školce budou mít, hlavně ty menší děti, výhodu, že si jí dokáží nasadit naprosto bez problémů sami. Nikde je nebude tlačit gumička na nártu, což je vcelku důležitý fakt, když jsem sama viděla ve školce děti, které takto běžně chodily (učitelky bohužel nemohou prohlížet x párů botiček).

Cena se mi zdá vyšší. Necelých pět set korun na dětskou domácí obuv je poměrně dost. Na druhou stranu, nepopíratelným faktem je vysoká kvalita a velmi dobré zpracování s významnými doplňky.

Závěrečné hodnocení:

Materiál: 100%
Design a provedení: 100%
Funkce: 100%
Cena: 70%

Podívat se můžete také do fotoalba, kde najdete fotografie testovaných výrobků na VD.

Dětskou domácí obuv poskytla pro tuto recenzi společnost D.P.K. Všechny výrobky, včetně možnosti prolistování aktuálního katalogu, si můžete prohlédnout tady.

logo_DPKD.P.K., spol. s.r.o. je ryze česká značka, která produkuje dětskou zdravotně nezávadnou a certifikovanou obuv pro děti od velikosti 18 po velikost 35Firma D.P.K., spol. s.r.o. vyrábí pouze v České republice z kvalitních evropských a českých materiálů.

Společnost D.P.K., spol. s.r.o. specialista na výrobu kvalitní dětské obuvi, byla založena v roce 1994. Již od samého začátku se striktně zaměřila na výrobu zdravotně nezávadné obuvi , která svými vlastnostmi podporuje zdravý vývoj dětské nohy a ze svého kréda neslevila ani po letech. Sladění barev vrchových usňových materiálů s podešvemi, šněrovadly a ostatními použitými komponenty je typické pro obuv D.P.K., spol. s.r.o.  K výrobě svršků obuvi používá firma  přírodní materiály.  V současné době D.P.K., spol. s.r.o. vyrábí více než 50 modelů dětské obuvi v několika barevných kombinacích.

D.P.K., spol. s.r.o. česká rodinná firma vyrábí v Napajedlech u Zlína dětskou obuv nejvyšší jakosti.  Všechny komponenty, přicházející do bezprostředního styku s nohami jsou podrobovány laboratorním atestům v Akreditované laboratoři a hotové výrobky posuzuje Komise zdravotně nezávadného obouvání na ortopedickou nezávadnost.

Splněním všech požadovaných kritérií je dětská obuv D.P.K., spol. s.r.o. označena visačkou ŽIRAFA – Zdravotně nezávadná obuv.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Anonymní

  Já si tedy rozhodně raději připlatím a koupím dražší botu pro své děcko, než vypláznout jen pár stovek a pak se koukat, jak dítě šmatlá a bolí ho z boty nožičky. Cena je sice vyšší, ale myslím, že se dá snést. Nedávno jsem pro malou koupila boty. Stály něco přes tisícovku, ale pořád drží a malá je spokojená. Neměla bych je.

 • gabulka73
  gabulka73

  Cena je opravdu vysoká,když bych koupila čvery,jelikož mám dvojčata,která chodí do školky, tzn. jedny bačkory se nechávají ve školce,tak jsem téměř na 2.000,- za bačkory. A to mám kluky-raubíře,kteří bačkory roztrhají ještě dřív než z nich vyrostou.

 • bokul

  Díky za postřehy.

  Recenze se mi líbila a jistě jediné, co by mne překvapilo, by byla cena. Nepatřím sice k lidem, co by nutně šetřili na botách pro děti, ale téměř 500 Kč za přezůvky je dost. Zvlášť, když jedny musíte mít ve školce, druhé doma… a dítku se většinou během relativně krátké doby změní velikost.

 • bamiska

  Ivčo díky já šla přes ten katalog dole a tam se mi to nezobrazovalo tak jak nahoře když jsem proklikla teď tu bačkorku…

 • Anonymní

  Pěkné porovnání:) Jak vybrat dětské boty třeba zde:

  Jaké parametry je nutné sledovat?

  Př výběru bot musíme postupovat extrémně pečlivě. Zejména menší děti ještě nedokážou s dospělým spolupracovat, například nejsou schopné říct, zda je bota tlačí.

 • Ivča a Domča

  Bami, když prokliknu na botičky z odkazu nahoře tohoto článku, objeví se mi barevné varianty těchto bačkorek i s cenou:-)

 • bamiska

  nakoukla jsem na stránky a musím připsat že mě zaráží způsob katalogu zboží, s tímto způsobem jsem se zatím nesetkala a nevím kde jsem dělala chybu, ale neviděla jsem u botiček cenu?

 • Marinada

  Botičky vypadají krásně, ale ta cena je brutální 🙁

 • Jarka_PL

  dětská obuv… to je velké téma. V loni jsem před nákupem bačkůrek hodně studovala co a jak, co je vhodné a co není. Testované botičky se mi moc líbí. Já si nastudovala, že botička má být vyšší, tzn kotníčková, lehká a nemačkající obuv a samozřejmě líbivá. Cena je opravdu vyšší u mě to vychází x 3.
  Co se mi na některých bačkůrkách líbí jsou jakoby propíchnuté podrážky (asi kvůli cirkulaci vzduchu

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist