PVD: Hrajeme si a tvoříme s Activáčkem 2.

Rubrika: Předškolní vzdělávání

Jak už víte, naši předškoláčci z virtuální školičky dostali další úkol. Tentokrát tvořili ze zajímavého materiálu. A co pěkného vyrobili další děti, se dozvíte právě teď…

Děti z projektu Předškolákem s VD se tentokrát mohly pěkně vyřádit u tvoření se zajímavého materiálu.

Vactivaceke spolupráci s partnerem projektu, eshopem Activáček.cz, který nabízí školní a výtvarné potřeby, jsme dětem rozeslali balíčky tvořivého materiálu.

Děti dostaly modelínu Pluffy Eberhard Faber (6 různých barev) a balení modelovacích drátků – 10 kusů (různé barvy).

Skvělé nápady najdou děti také na Activáčkově blogu plném rad, návodů a soutěží, inspirovat se mohly i tématikou podzimního tvoření.

Jejich úkol byl tedy jasný – vytvořit podle své fantazie cokoliv k tématu podzimu…

 

Výsledky tvořivé činnosti dětí

Honzík a Bamiska

Od prvního dne, kdy dorazil balíček s modelínou a drátky, malý žadonil, ať se pustíme do modelování. Bohužel čas nevyšel hned, jak si představoval, a došlo na tvoření až trochu později.

Honzík si hned vyndal letáček, podle kterého si plánoval, jak se pustí do tvoření. Moc se mu líbil pejsek a tak si ho odzkoušel. No, kdo má hodně fantazie, tak v té naší hromádce toho pejska uvidí, začal ho tvořit dost malého…proto jsem ho navedla na pavouky. Jednak se mu líbili a hlavně mu šli krásně, udělal si hned tři a udělal pro ně i pavučinu.

bami1bami2

Modelování ho bavilo, byla to příjemná společná chvilka. My jsme modelínu nezkoušeli dávat do trouby na vytvrdnutí, nechali jsme ji na stolečku. Zítra se k tomu určitě zase vrátí a bude tvořit něco dalšího.

bami3bami4

Podle přiloženého letáčku a prozkoumání si myslím, že je moc hezká na tvoření pro šikovné děti na různé přívěsky a menší dárky, které se pak nechají v troubě ztvrdnout. Hmota je po rozdělání jemná, příjemná na omak s jemnou vůní. Oproti klasické modelíně rychleji změkne a není tak tvrdá.

bami5bami6

Pracovali jsme na válku a nemastila ho ani nijak nematlala. Přesto mě zarazilo, že mi zůstávala barva na rukách. Když jsem dělala se zelenou a pak vzala bílou, tak jsem ji trochu „duhovatěla“ a musím přiznat, že se mi hůře smyla dolů z rukou. To byl můj postřeh, malý tvořil bez jakýchkoliv problémů a s pavučinou mu pomáhal tatka a ten neměl také žádné připomínky…

Mareček, Kačenka, Kristýnka a Jarka_PL

Trošku jsem měla strach, protože modelína nepatří do pusy (Kačka tam cpe nevědomky všechno) a taky jsem se bála – no prostě toho bordelu po hraní.

Děti byly nadšené, ale co víc, já taky.

Prohlédla jsem manuál a napadlo mě, že si uděláme ozdůbky domů. Rozválela jsem hmotu, děti samy pomáhaly s válením a výběr formičky, vykrojení a doozdobení bylo na nich.

IMG_4054

Moc je to bavilo, mě také, takže proto mám tak málo fotek, prostě jsme se do toho zabraly. Já si musela na chvilku odskočit do školky dětem pro oběd, a tak hlídala sestra. Když jsem přijela, měla na nose nalepené kousky modelíny – byla za hrocha. Prý s dětma dostaly záchvat smíchu, když se hmotou začaly zdobit samy.

IMG_4040IMG_4065

Moc se mi to líbí, hmotu jsme využily, zbytky využijeme taky a určitě ještě koupíme (budou vánoce, děti můžou udělat spoustu dárků 😀 ).

Takže moc díky za bezva hraní, těšíme se na další vychytávky.

Za quatro team
Jarka

 Tadeášek a Kyller ( a pomocník Tomášek)

Když nám přišel balíček, kluci hned chtěli tvořit. Jelikož ale byli zrovna nemocní, o pár dní jsme tvoření odložili. Hlavně jsme museli tvořit i se starším bráškou Tomáškem.

activacek_kyller1activacek_kyller4activacek_kyller2

Začali jsme tvořením s drátky. Kluci nejprve nechápali, co se s nimi dělá, tak jsem jim předvedla tvorbu kytičky a motýlka a pak začali tvořit. Táda tedy potřeboval pomoct, ale nakonec to zvládli oba na jedničku.

A já jsem nakonec zjistila, že drátky mohu pro svou tvorbu využít i já. A víte na co? Občas háčkuji dětem hračky. A na některá zvířátka je třeba výztuž z drátků a já se toho bála a teď už vím, co použít. 🙂

activacek_kyller3activacek_kyller5

Modelování už šlo klukům mnohem lépe. Nejprve vybírali, co budou tvořit. A jelikož o chvilku dříve sledovali pořad o prasátkách, vybrali si růžovou barvu a šli modelovat prasátka. Když jsem jim řekla, že prasátka dáme do trouby upéct a pak budou moci plavat na hladině, museli jsme vymodelovat ještě loď a ze zbytku si pak každý ještě něco vytvořit.

activacek_kyller6activacek_kyller8activacek_kyller7

Do vany jsme ještě nezkoušeli, jen do umyvadla – a světe div se – opravdu plavala. Kluci byli unešení a už se těší na další tvoření z modelíny, která ještě zbyla. 🙂

Moc děkujeme za možnost vyzkoušet tuto super věc
a už víme, o co budeme psát Ježíškovi. 🙂


Aktivity dalších dětí zapojených do projektu Předškolákem s VD si můžete připomenout v předchozím článku.

Všechny fotografie a některé další, najdete také ve fotogalerii věnované tomuto projektu.

Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist