Tip na dárek, na který se nezapomíná

Rubrika: Testováno na VD, VD tipy, Volnočasové aktivity, Volný čas

Vánoce se blíží mílovými kroky a Ježíškovi ještě chybí nějaké dárky? Knížky, oblečení, hračky – to je klasika. Co takhle darovat něco nezapomenutelného? Darujte let ve větrném tunelu!

Na co se nikdy nezapomíná a budete si to pamatovat celý život? Přeci zážitky, ze kterých si odnesete mraky vzpomínek. Nemusí to být jen výlet do zoo, muzea nebo dovolená. Dámy jistě ocení masáž, pánové pivní koupel. Co si ale může užít celá rodina? Let ve větrném tunelu, kde se létá rychlostí až 270 km/hod.

Každá minuta v tunelu je jako jeden seskok padákem

Létání v simulátoru volného pádu je určeno každému, kdo si někdy chtěl zkusit volný pád. Vyzkoušet si ho mohou děti již od pěti let, junioři, mladí, dokonce i starší generace. Ani lidé důchodového věku zde nejsou výjimkou. Větrným tunelem, který se nachází na okraji Prahy a má v průměru 4,3 m, proudí vzduch rychlostí 200 – 270 km/hod.

Jak zážitek probíhá?

Po zakoupení poukazu je třeba učinit rezervaci, pak se dostavit na místo a plnými doušky si vše užít. Každý letec se nejprve oblékne do zapůjčené kombinézy, do ruky si vezme helmu a speciální brýle. Pak už mu nic nebrání v absolvování výcviku, aby věděl, co ho čeká a jak se v tunelu dorozumět s ostříleným instruktorem, který mu bude neustále na blízku.

Signály je třeba si zapamatovat, protože ve větrném tunelu opravdu nic neuslyšíte. Navíc budete mít špunty v uších, protože to tam opravdu hodně hučí. Fouká tam vítr až o síle hurikánu, tak se není čemu divit.

Proč vybrat právě simulátor volného pádu?

  • Zcela bezpečný volný pád rychlostí až 270 km/h
  • Na strach z výšek se nevymlouvejte, bát se nemusíte
  • Létání v tunelu pod dozorem zkušeného instruktora
  • Delší volný pád než když skáčete padákem
  • Naučíte se spoustu triků
  • Zvládnou to i malé děti
Vyzkoušeno na vlastní kůži

Děti doma neustále mluví o tom, že by chtěly vyzkoušet něco netradičního. Obdivně koukají vzhůru na letadla, jako malí si kluci přáli umět létat. Simulátor volného pádu nám tak přišel jako dobrý nápad.

Než jsme se do Hurricane Factory v Letňanech vydali, pustili jsme jim live stream, jak se zde létá s informací, že jeden z nich si to dnes může vyzkoušet. Oba se cítili nejistí, přesto se domluvili, že poletí ten mladší. Jenže…

Když jsme ale dorazili na místo, byly k dispozici další minuty, takže jsme přikoupili zážitek i druhému z nich. Na jeho tváři se objevil úsměv, protože když tunel viděl naživo, zalitoval, že delegoval mladšího brášku.

Na instruktáž přibrali i nás rodiče, abychom věděli, co kluky čeká. Naučili se signály, oblékli se do kombinéz a šlo se na věc. Jak se kluci vyjádřili bezprostředně po čtyřech minutách v tunelu?

Bylo to super. Poletíme ještě někdy? Stihnu napsat Ježíškovi o další takový zážitek? Já sem chci ještě!

A to nemluvíme o nejmladším dítku, které „létalo“ na lavičkách před tunelem a příště chce jít taky. Doporučujeme všemi deseti!

Víte, že si zážitek můžete objednat včetně dárkového balení?

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Pěkný den, větrný tunel jsme letos vyzkoušeli s dětmi, podle vašeho doporučení. Byla to pecka! Pro nás dospěláky možná ještě intenzivnější – děti se tak nebály jako já. 😀 A zjistili jsme, že i děti mohou skočit skutečný tandemový seskok s padákem. V září se manžel chystá se starším synem (12 let) na seskok Věřím (spíš doufám!), že všechno proběhne hladce………

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist