Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Rubrika: Kam nechodí slunce..., Onemocnění a léčba, Tipy pro zdraví
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte svým dětem. Jak? Mačkáním bodů na prstech nohou. Moje děti také trpěly na tato nachlazení. A nesnášely žádné nosní kapky, protože ty jim ve finále jen podráždily sliznice. To je bolelo a kapky odmítaly.

Přes den to bylo jakž takž, ale v noci se budily s ucpaným nosem, takže jsme kolik nocí probděli všichni. A pak mě napadlo použít masáž reflexních plošek dutin. Není to úplně procházka růžovou zahradou, protože mačkání se provedlo, dítě usnulo na pár hodin, ale potom se zase nosánek ucpal a muselo se mačkat znovu. Ale výhra to přeci byla. Místo probdělé noci „jen“ dvakrát, třikrát vstát, namačkat nožičky a zase rychle usnout.

A kde ty body jsou? Koukněte se na obrázek. Mačká se dost silně přímo proti prstům. Body dutin jsou jen na čtyřech prstech, ale já je mačkala všechny. No přece palec je hlava, a nos je na hlavě, že jo? Tak tím nemůžete uškodit, ba právě naopak.

Refle

Pokud to chcete také zkusit, natočila jsem Vám s vnučkou video o mačkání reflexních plošek dutin. Pomáhá to. Mám vyzkoušeno na vlastních dětech. A teď už i na vnoučatech. Koukněte se tady.

A pokud byste svým dětem chtěly udělat ještě něco lepšího, rozmazlujícího a zároveň užitečného, tak jim zvedněte imunitu příjemným způsobem.  Děti milují jakoukoliv masáž.

Vyzkoušejte reflexní masáž nožiček. Děti ji mají rády a samy si potom žadoní o „pomačkání nožiček“. Mám léty vyzkoušeno na dětech mých klientů, u vlastních dětí, a teď už i vnoučat, že to fakt funguje.

A začít můžete od úplně malinkatých miminek. Tam jen nožičky hladíme s malinkým přítlakem. Jemně, laskavě. Děti si rychle zvyknou a dělá jim to moc dobře. Hlavně to ocení, když je bolí bříško. Speciálně klučinové trpí na plynatost. A tady pomůže právě promačkat lehce plošku tlustého a tenkého střeva. Miminku se uleví.

Kde se tuhle masáž můžete naučit? Připravila jsem pro zájemce on-line kurz Reflexní masáž nohou-základní. V kurzu se naučíte všechny reflexní plošky a celý postup masáže. Můžete ji potom využít nejen pro děti, ale i pro sebe nebo partnera.

Jo, a ještě něco!

Víte, že podle čínské medicíny je zahlenění vlhko v organizmu? A jak se tomu dá pomoci? No přeci vysušením. A na to používají třeba colorterapii. Nevíte, co to je? Je to působení na organizmus barvou. A červená barva je barva ohně. A co dělá oheň? Vysušuje. Tak zkuste svému dítěti dát na noc třeba červené pyžamko nebo prostěradlo. Nebo aspoň červenou deku nebo šátek. Když to spojíte s mačkáním reflexních bodů, uvidíte, jak rychle ho nachlazení přejde.

A ještě jeden návod pro rozmazlení a společné chvíle pohody s dětmi:

 

 

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist