Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Rubrika: Domácnost a bydlení

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek, odpočinou si více i rodiče. Co vše je potřeba při koupi zvážit a na co si dát pozor?

Postel pro dítě by měla být nejen stylová, ale také funkční a bezpečná. Tyto požadavky se mohou lišit v závislosti na věku a potřebách dítěte. Je třeba zvážit výběr správné velikosti, materiálu, stylu, funkčnosti aj.

Požadavky pro výběr dětské postele

Pohodlí a spánek

Komfort je důležitým faktorem, a proto k posteli vybíráme kvalitní matraci s ohledem na věk dítěte. Důležitá je také míra tuhosti pro správnou oporu páteře při spánku. Je třeba věnovat pozornost i roštu. Ten by měl být dostatečně pevný a prodyšný.

Velikost

Zvážit byste měli i správnou velikost, která bude odpovídat věku, váze a výšce vašeho dítěte. Výšku lůžka vybíráme tak, aby se dítěti dobře vstávalo a uléhalo. Rozměr postele volíme vždy větší. Děti rychle rostou a volbou delší postele chybu neuděláte. Pro představu postele 90 × 200 cm jsou velmi oblíbeným rozměrem pro školní děti.

Materiál

Myslete také na materiál, který by mohl být odolný vůči opotřebení a snadno ho vyčistíte.

Bezpečnost

Zkontrolujte, zda má postel pevnou konstrukci a stabilní nohy, aby se dítě nemohlo zranit. Pokud je dítě ještě malé, doplňte postel o výškově nastavitelnou zábranu proti pádu při spánku.

Design

Styl zde hraje také svou roli. Trh nabízí širokou nabídku barev, tvarů a designu, takže si člověk může vybrat postel, která bude ladit s interiérem dětského pokoje a odpovídat vkusu vás i vašeho dítěte.

Funkčnost

Postel s úložným prostorem je skvělou volbou pro menší pokojíčky. Do takové postele můžete ukládat hračky, knihy a další věci, takže pokoj dítěte zůstane déle uklizený.

Výběr matrace

Pokud jste úspěšně vybrali postel dle výše zmíněných požadavků, čeká na vás další oříšek. Ke spokojenému spánku vašeho dítěte je totiž třeba i správná matrace. Rozhodování pro vás bude jednodušší, pokud jste už kupovali matraci pro miminko. Dětská matrace totiž stejně jako ta pro miminka musí být dostatečně tvrdá, aby měla páteř dítěte oporu, kterou potřebuje k dobrému vývinu. Rozdíl mezi nimi je, že matrace pro větší děti už může být zónová. Jestliže vybíráte matraci pro miminko, přečtěte si článek věnovaný tomuto tématu zde.

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist