Právní ujednání – podmínky užívání serveru VašeDěti.cz

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Přečtěte si pravidla užívání těchto stránek. Najdete zde mimo jiné také obecná pravidla soutěží.

Kopírování a další šíření obsahu tohoto webu je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Rovněž není povoleno jakékoli uchovávání materiálů (texty, fotografie apod.) nebo jejich částí zveřejněných na těchto stránkách nebo jejich částí, ani žádná forma další publikace či přetištění a to ani prostřednictvím SMS či elektronickou poštou.

Cílem tohoto serveru je informovat a poskytnout prostor pro diskuzi především na téma rodiny, zdraví, výchovy dětí apod. Informace uveřejněné na těchto stránkách v žádném případě nenahrazují konzultaci s odborníkem a nemohou být považovány za návody, ale pouze za doporučení, jež je vhodné konzultovat s odborníkem. Vydavatel nenese žádnou zodpovědnost za jejich použití v praxi.

Zejména otázky zdraví by měly být vždy konzultovány s osobním či odborným lékařem.

Příspěvky zveřejněné na tomto webu nemusí vždy vyjadřovat názory jeho redakce. Za jejich obsah neručíme. Veškerou zodpovědnost za jednotlivé příspěvky (články, komentáře, diskuzní příspěvky, oznámení…) nesou jejich autoři.

Vydavatel automaticky předpokládá, že uživatel, který texty, fotografie či jakékoli jiné materiály na server VašeDěti.cz vkládá, je zároveň jejich autorem či držitelem autorských práv, případně má jejich souhlas. Bude-li zjištěno porušování autorských práv, bude daný příspěvek ze serveru VašeDěti.cz odstraněn.

Redakce serveru VašeDěti.cz si vyhrazuje právo odstranit nevhodné příspěvky. Mazány budou především příspěvky a komentáře obsahující vulgarismy, urážky, komentáře podněcující rasismus a jiným způsobem porušující platné zákony ČR. Stejně tak si vyhrazujeme právo mazat příspěvku obsahující reklamní texty, jejichž zveřejnění nebylo předem s vydavatelem dohodnuto.

Jakékoli služby a výrobky doporučené na těchto stránkách jsou vybírány na základě volně dostupných údajů nebo na základě informací poskytnutých např. výrobcem či distributorem daného výrobku, provozovatelem služby. Za jejich skutečnou kvalitu vždy jejich výrobce či poskytovatel, nikoli vydavatel VašeDěti.cz.

Stejně tak vydavatel nezodpovídá za obsah internetových stránek dostupných prostřednictvím serveru VašeDěti.cz.

Články, komentáře a další příspěvky odeslané prostřednictvím formulářů uvedených na serveru VašeDěti.cz (resp. zaslané emailem do redakce serveru s žádostí o zveřejnění) lze ze serveru odstranit pouze na základě rozhodnutí vydavatele.

Osobní údaje poskytnuté při registraci na serveru VašeDěti.cz jsou uchovávány pouze pro vnitřní účely a statistické přehledy skladby návštěvníků tohoto serveru. Třetím stranám mohou být poskytnuty pouze tyto všeobecné statistické přehledy.

Registrací dává uživatel souhlas se zasíláním pravidelného newsletteru (1× týdně) i případných reklamních sdělení (max. 1× týdně) na emailovou adresu uvedenou při registraci. Rozesílání těchto sdělení lze kdykoli změnit v nastavení uživatelského účtu.

Výjimkou je sdělení korespondenční či emailové adresy výherce soutěže sponzorovi dané soutěže za účelem předání výhry.

Každý registrovaný uživatel má po přihlášení přístup k osobním údajům, které při registraci uvedl a může je sám editovat.

Vyřazení z registrace na serveru VašeDěti.cz je možné pouze po zaslání žádosti o zrušení registrace z emailové adresy uvedené v nastavení účtu. Zrušením registrace přichází uživatel o veškeré výhody získané na serveru VašeDěti.cz (body nasbírané v soutěžích apod.).

Registrace několika různých přezdívek jedním uživatelem není povolena.

Vydavatel využívá služeb reklamních systémů, které mohou schraňovat data o chování návštěvníků na stránkách (navštívené stránky, zobrazené reklamní plochy, IP adresa apod.), v žádném případě však tyto informace nejsou vázány na poskytnuté osobní údaje.

Všechny soutěže probíhající na serveru VašeDěti.cz podléhají níže uvedeným obecným pravidlům soutěží na serveru VašeDěti.cz (není-li v podrobných pravidlech dané soutěže uvedeno jinak):

– pořadatel soutěže si vyhrazuje právo soutěž kdykoli v jejím průběhu přerušit nebo ukončit bez udání důvodu

– není-li v pravidlech konkrétní soutěže uvedeno jinak, smí se každý návštěvník serveru dahého kola soutěže zúčastnit pouze jednou

– každý uživatel se smí do soutěže zapojit pouze pod jednou přezdívkou, násobná registrace za účelem účasti v soutěži může být důvodem k vyřazení ze soutěže

– výhry v soutěžích nejsou vymahatelné soudní cestou a nevzniká na ně žádný právní nárok

– pořadatel ani sponzor soutěže neručí za poškození cen při přepravě či za nedodání cen

– výhry rozesílané pořadatelem jsou zasílány Českou poštou vždy jako obyčejné zásilky, na žádost výherce je lze na jeho vlastní náklady zaslat doporučeně. O tuto možnost je třeba požádat okamžitě při objednání výhry (např. v KLUBkové soutěži) nebo do 3 dnů od zveřejnění výsledků soutěže.

– v případě, že se cena vrátí zpět na adresu pořadatele /sponzora jako nedoručená, lze ji opětovně zaslat na náklady výherce

– registrovaným návštěvníkům stránek jsou výhry zasílány na adresu uvedenou při registraci

– nemá-li registrovaný návštěvník v registračních údajích uvedenou svoji plnou korespondenční adresu, nebo je-li výhercem neregistrovaný návštěvník, je povinen svoji celou korespondenční adresu oznámit pořadateli soutěže nejpozději do 10 dnů od vyhodnocení soutěže

– v případě podezření na pokus o podvod v soutěži je pořadatel soutěže oprávněn daného soutěžícího ze soutěže vyřadit

Uživatelům serveru VašeDěti.cz není povoleno vkládání jakýchkoli reklamních materiálů bez předchozího souhlasu vydavatele ani využívání serveru VašeDěti.cz ke komerčním účelům či k vlastnímu obohacení.

Je zakázáno využívat služeb serveru VašeDěti.cz způsobem, kterým by mohly být tyto služby poškozeny, kterým by mohlo dojít k jejich zhoršení či k přetížení serveru VašeDěti.cz.

Zakazuje se rovněž vkládání jakýchkoli materiálů porušujících autorský zákon.

Vydavatel si vyhrazuje právo zrušit registraci těm uživatelům, kteří porušují tyto podmínky užívání serveru VašeDěti.cz či jakákoli jiná pravidla stanovená na serveru VašeDěti.cz nebo z jiných závažných důvodů (např. napadání jiných uživatelů serveru VašeDěti.cz, opakované užívání vulgarismů). V případě opakovaných problémů, lze danému uživateli zamezit v přístupu na všechny nebo na vybrané stránky serveru VašeDěti.cz.
Tyto podmínky užívání serveru VašeDěti.cz lze měnit bez jakéhokoli upozornění.

Vstupem na kteroukoli ze stránek serveru VašeDěti.cz, registrací či využíváním služeb nabízených na serveru VašeDěti.cz vyjadřuje každý návštěvník serveru VašeDěti.cz souhlas s těmito podmínkami.

Napsal/a: redakce

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Dobrý den Kláro, omlouvám se, že reaguji až dnes. Registrace není podmínkou pro účast v soutěži, soutěží se můžete zúčastnit i bez přihlášení, stačí v článku, kde je soutěž vložená, zadat svoji e-mailovou adresu 😉

 • dobrý den… nejmíń půl hodiny na vaší webové stránce hledám registraci .. když už máme soutěžit a být zaregistrovaní, tak to prosím mějte nastavené tak, že lidé se sem můžou i zaregistrovat, ne pouze JEN přihlásit

 • Ještě jsem chtěla dodat, i zveřejnění jinde by mělo být v pořádku, pokud by byl odkaz na zdroj, tedy VD. Ale nejsem právník, tak mě třeba někdo vyvede z omylu.
  Jinak, Petro, mě právě vždycky zaráží, když na podobnou větu někde narazím, chápu to jako ochranu, aby se nekopírovaly cizí texty a fotky, které pak někdo vydává za své. Bohužel na internetu tak trochu boj s větrnými mlýny. Na druhou stranu, například já si občas stahuji z nějakých fotoserverů fotky, které si pak doma ukládám do „inspirační složky“. A co jsem k tomu vyhledávala, tak by to mělo být v pořádku.

 • Petra Vymětalová

  No, Kukačko, přiznávám, že už nevím, jak jsem se konkrétně k této podmínce dobrala, sepisovala jsem to tenkrát podle podobných podmínek na několika jiných webech. Budu to muset projít a celkově aktualizovat, dík za upozornění 😉

 • „Rovněž není povoleno jakékoli uchovávání materiálů (texty, fotografie apod.)“ – A proč ne? Tím, že si stáhnu nějaký článek k sobě do PC, neporušuji zákon. Porušila bych ho až v okamžiku zveřejnění někde jinde.

 • Petra Vymětalová

  Zrušení odběru novinkových mailů – stačí kliknout na odkaz na konci newsletteru a na stránce, která se zobrazí potvrdit zrušení odběru novinek.
  Zrušení registrace – napsat na info@vasedeti.cz z registračního emailu název účtu, u kterého má být registrace zrušena.

 • Anonymní

  Jakým způsobem zrušit registraci a odběr?

 • Pingback: Otázkové soutěže od roku 2013 | VašeDěti.cz ()

 • Pingback: Klikačka – pravidla soutěže | VašeDěti.cz ()

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist