Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Rubrika: Dětské hry, Volnočasové aktivity

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego, která už podle svého názvu chce být hravá a dělat radost dětem. Její jméno tvoří zkratka ze dvou dánských slov Le a Go, což v překladu znamená

Hrej si dobře.“

Nekonečné možnosti

Christiansen nejdříve posílá do světa dřevěné hračky, ale v roce 1947 si pořídí lis na plasty, se kterým experimentuje a objevuje výhody nového materiálu. Vytvoří barevné plastové kostky, které drží při sobě díky výstupkům. Novinka je ale začátku přijímána rozpačitě. Svět dobude až poté, co roku 1954 otěže ve firmě přebírá Christiansenův syn Godtfred. Ten velice rychle pochopí, že možnosti rozmanitých kostek se standardizovanými rozměry výstupků jsou opravdu nekonečné.

Zhmotní kosmickou loď i dinosaura

Základní kostička v dnešní podobě se zrodí pod Godtfredovou taktovkou v roce 1958. Poté vzniká koncept stavebnic, které se vzájemně doplňují. Děti si tak mohou pořizovat stále nové a nové, objevují netušené možnosti. Lego dokáže zhmotnit jakýkoliv svět, dá se z něho postavit cokoliv, a přitom kostičky do sebe vždy perfektně zapadají. To je základní myšlenka stavebnice, z níž můžete vybudovat dinosaura, vesmírnou loď zrovna tak jako svět Ninja želv nebo třeba zamávat kouzelnou hůlkou a s Harrym Potterem odvážně vyrazit do Bradavic.

Výlet do Bradavic

Učaroval vašim dětem kouzelnický svět z pera britské spisovatelky Joanne Rowlingové? Nemusí zůstat jenom na filmovém plátně nebo v knížkách. Můžete si ho snadno zhmotnit přímo u vás doma. Vaše ratolesti si magický svět Harryho, Hermiony a Rona mohou užít každý den kdykoliv budou mít chuť. Umožní jim to Potter lego, díky kterému se mohou vydat na cestu se Spěšným vlakem do Bradavic, kde si postaví Bradavický hrad, nebo se rozhodnou navštívit jednu z tamějších kolejí, ať už půjde o Nebelvír, Mrzimor, Havraspár nebo Zmijozel. Zrovna tak se ale mohou zastavit v Brumbálově pracovně nebo na Ministerstvu kouzel.

Zábava na koupališti, luxus v hotelu

Pokud ale váš potomek čarování a Bradavicím zrovna moc neholduje a raději se učí novým věcem, pak sáhněte po sadě Lego friends. Uvítá ho městečko Heartlike a příjemná parta pěti kamarádek: Andrea, Mia, Stephanie, Emma a Olivia. K tomu přibydou i další postavy z prvního ročníku mezinárodní školy. Zkrátka opravdový globální svět představený jako na dlani. Každý je tu svébytnou osobností se svými zájmy a jejich světem vaši ratolest rád a ochotně provede. Se sadou Škola může dítě strávit den ve škole ve společnosti Olivie, s kolekcí Koupaliště si s Andreou užít nášup letního sluníčka u bazénu, nebo si v různých ročních obdobích od jara až do zimy vychutnat VIP pobyt v Hotelu společně s hereckou hvězdou Amélií a kamarádkami Stephanií, Emmou a River.

Něco pro milovníky zvířat i dobrého jídla

Děti, která milují zvířátka, mohou s Olivií v Mazlíčkové kavárně pomáhat zachraňovat ta opuštěná a vozit je do útulku. Se sadami Veterinární sanitka a Veterinární klinika se zase naučí pečovat o nemocné tvorečky. Pokud váš potomek v sobě nezapře milovníka jídla, pořiďte mu třeba sadu Pizzerie, která mu umožní provozovat vlastní restauraci s touhle italskou dobrotou, nebo kolekci Zmrzlinářský vůz, kde si do sytosti užije sladkou lahůdku. Kdo dá raději přednost výpravě do přírody, může si užít pořádné dobrodružství na výpravě k Vodopádu v lese. Zkrátka lego Friends vašim dětem otevře zábavnou formou všechny oblasti skutečného života podle toho, na co budou mít zrovna chuť.

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist