Jablečným sušenkám z Biopekárny Zemanka dávám velikánskou jedničku s hvězdičkou!

Rubrika: Testováno na VD

Přesně takto shrnula závěr testování bio sušenek jedna z testujících. Pojďme se podívat, jak chutnalo tohle zdravé a hravé mlsání…

Právě hravé a zdravé mlsání bylo jednoduchým shrnutím většiny testujících bio sušenek z Biopekárny Zemanka, kterou si nejprve představíme:

Biopekárna Zemanka s.r.o. je menší rodinná biopekárna. Ručně vyrábí trvanlivé sladké bio sušenky a slané bio krekry. Peče výhradně z certifikovaných biosurovin a při výrobě biopotravin se nepoužívá žádný bílý rafinovaný cukr, umělé ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.

Co se testovalo?

Jablečné bio kačenky se špaldovou moukou z řady dětského biopečiva. Jablečné kačenky patří mezi dětské favority Biopekárny Zemanka. Jsou ideální i pro ty nejmenší a uvidíte, že postupně zachutnají všem členům rodiny.

bio_kacenky_zemankadetske_rada_orig

Jejich výhodou je, že nejsou slazeny ani řepným ani třtinovým cukrem, ale pouze rýžovým sirupem a mletými sušenými biojablky. Místo běžně používané bílé pšeničné mouky obsahují hladkou (tj. ne celozrnnou) špaldovou bio mouku.

Testování dětskýma očima krok za krokem

Přesně tak, čtete dobře. Právě supice, která svým vyjádřením dala název i tomuto článku, zdokumentovala testování naprosto podrobně na své dceři. Pojďte ochutnat společně s Gabrielkou…

Biopekárnu Zemanka jsem před testováním neznala a neznala jsem tudíž ani žádný její produkt. Jsem však ráda, že už o této pekárně vím,  jelikož nás doma sušenky opravdu „dostaly“.

Sušenky jsem ochutnala já i manžel a naše dcerka Gabrielka (20m), která se postarala o zbytek. Manželovi sušenky sice chutnaly, ale asi by si je sám od sebe nekoupil. Mě naopak opravdu uchvátily! A dle toho, jak se po nich zaprášilo, Gabrielce také velice chutnaly.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tvar a samotnou podobu sušenek hodnotím velice pozitivně a dle mého názoru je ten tvar opravdu důležitý. Pokud se navíc jedná přímo o dětské sušenky, určitě bych očekávala, že to nebudou jednoduché čtverečky či podobně. 🙂 Kačenky Gábinku určitě zaujaly a musím říci, že mě také. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Informace na etiketě jsou myslím dostatečné.

Jednoznačně považuji za přednost sušenek jejich chuť – byly výborné, nasládlé – ne však přeslazené. Dále samozřejmě jejich tvar – kačenky byly opravdu rozkošné. 🙂 A také jsem ocenila to, že byly sušenky dosti syté. U dětských sušenek jsem se často setkávala s tím, že se mohly jíst téměř stále a nezasytily. Jablečných kačenek však stačilo pár a hned zde byl pocit sytosti. Šlo to poznat na dcerce, že jich najednou nesnědla tolik. To je pro mě velké plus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zápory nevidím žádné, jedině bych možná ocenila trošku výraznější chuť jablek.

To, že jsou sušenky slazeny rýžovým sirupem, nám nijak nevadilo. Dcerka samozřejmě dobroty dostává, většinou ale v podobě různých piškotů, či doma pečených dezertů. Například ale čaj jí nesladíme. To si vyvažuje zase džusem apod. Tím pádem bych řekla, že doma sladíme tak akorát – ne moc, ale určitě to zase extra neomezujeme. Často používáme cukr třtinový či med. Pro dcerku jsem jednu dobu kupovala i mléčný cukr.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každopádně nemusíme mít sladké neustále a ani nechceme. 🙂 Tyto sušenky nám ale chutnaly velice a rádi bychom ochutnali další podobné výrobky.

Jablečným sušenkám z Biopekárny Zemanka dávám velikánskou jedničku s hvězdičkou! 🙂

Testování ve stylu „Dne D“

 Tak přesně tak pojali ochutnávku v rodině dalšího testujícího. A jak to dopadlo?

Celou akci jsme pojali tak: v úterý přišel balíček. Podle razítka jsme se dozvěděli, že jsou to už netrpělivě očekávané sušenky. S dcerou jsme byly už předem domluvené, že na testování pozveme i naše kamarády. Řekly jsme si, že se ještě necháme chvíli napínat a že krabici otevřeme až se všemi společně.

matejkova3

Den D jsme stanovily na pátek. Dcera začala psát pozvánky a rozdala je  kamarádkám i jejich maminkám – protože to jsou zase moje kamarádky :-). Sice jsme se nakonec nesešli všichni, protože jedna rodina onemocněla, ale zase přijel starší syn a nečekaně také švagrová se švagrem a tak se také se zájmem zapojili – že prý aby věděli, co koupit vnoučatům.

matejkova1matejkova2

Uvařili jsme k tak zdravým sušenkám také zdravý čaj – dcera sama nasbírala čerstvé kopřivy a šípky.

Bylo to velmi hezké a povedené odpoledne!! :-)) Děkujeme!!  

Zdravé nemusí být nedobré

Na závěr přidám hodnocení, které mě velice zaujalo i rozesmálo. Třeba na tom budete podobně – záleží totiž, co od BIO pochoutek očekáváte:-)

Možná, že se někteří domnívají, že bio potraviny jsou vlastně velice nechutné a konzumují se jen proto, že jsou zdravé. Jak ostatně napsala v jedné ze svých knih i propagátorka BIO stylu, Hanka Zemanová: „BIO není jen obilí“…

Já jsem také ochutnala a první zakousnutí mi nechutnalo, byla jsem překvapená chutí – čekala jsem sladké tvrdé cosi (podle popisu) a ono to vůbec nebylo přeslazené!

duskova1duskova2

Ale než jsem dojedla první kačenku, bylo mi jasné, co dcerka myslela tím „zvláštní chuť“ – je to opravdu něco, co jsem ještě neochutnala, sladké sušenky a přitom neslazené (myslím tím cukr).


Článek je součástí série z výsledků testování Jablečných bio kačenek se špaldovou moukou z řady dětského biopečiva, které vyrábí Biopekárna Zemanka.
Prohlédnout si můžete také fotografie z testování, které najdete ve speciální fotogalerii.
Těšit se můžete také na závěrečný článek s vyhodnocením, který pro vás také připravujeme.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist