Testováno na VD: Tričko s obrázkem, výrobce Pletex

Rubrika: Testováno na VD

I další testování se zaměřilo na produkt českého výrobce. A jak to dopadlo?


Trička patří mezi druh, který tvoří nedílnou součást dětského oblečení, v podstatě v každém ročním období. Děti využívají trička jak do školy, školky, tak doma i na pobyt venku.  Společnost Bílé slůně poskytla k testování dvoubarevné dětské tričko s obrázkem v tomto provedení.

Údaje uvedené výrobcem:

Dvoubarevné tričko s ručně malovaným obrázkemtriko_Pletex_final

Velikost: 104
Barva: zeleno-černá s obrázkem krokodýla
Materiál: 95% bavlna, 5% elastan
Cena: 189 Kč
Výrobce: Pletex ČR
Prodejce: Bílé slůně

Tričko s ručně malovaným obrázkem krokodýla v zeleno – černém provedení jsem testovala na svém synovi, věk 3,5 roku. K dispozici jsem měla na výběr z více barevných variant, a to včetně výběru obrázků i možnosti výběru délky rukávu. Obchod nabízí konkrétně toto tričko i ve variantě bílo-žluté, kombinaci světle a tmavě červené a oranžovo-modré. S obrázků lze vybírat mezi zmíněným krokodýlem, lvem, želvou a pejskem.

Dala jsem na zájem syna a rovněž jsem přihlédla k tomu, že nastává chladnější období roku, kdy se spíš hodí delší rukáv. Vybrala jsem tedy provedení zeleno-černé s obrázkem krokodýla.

Výběr oblečení po internetu může být někdy problém, hlavně, co se týká výběru správné velikosti. Zde jsem ale problém neměla. Velikost dítěte, na kterém byl produkt testován, odpovídala i dodanému výrobku. Jedná se o českého výrobce, správně se tedy dá předpokládat, že velikost nebude upravena ke zvyklostem jiných zemí. Možná by bylo ale zajímavější, kdyby prodejce přímo u trička uvedl také velikostní tabulku, byť třeba s proklikem. Jde pak o jednodušší výběr bez hledání a dalšího zpětného klikání. Jde ale jen o menší detail.

Materiál

Tričko je, podle údajů výrobce, vyrobeno z 95% bavlny a 5% elastanu. Již na dotek jde o velmi příjemný a pružný materiál.
Rukávy trička jsou zakončeny do užšího úpletu. Další úplet je také u krku. Barva úpletu je v té převládající, tedy zelené, která je na tričku dominantní. Černá je spíše zajímavým zpestřením, která dává tričku příjemný „šmrnc“.

triko_Pletex8triko_Pletex10

Díky úpletům se tričko lépe obléká přes hlavu. Materiál se dobře roztáhne a umožní prostrčit hlavu bez větších problémů. Materiál se vrátí do původní polohy, bez toho, aby byly vidět známky natahování. Což se někdy může stát, děti pak nosí trička s vytahaným obrubem kolem krku, což nepůsobí nijak pěkně. Lem nikde dítě netlačil, ani neškrtil kolem krku.

Bála jsem se, že přes ruce to půjde hůř, ale ani tady náplety nevadí. Díky nim se také například rukávy nevyhrnují nahoru, dobře drží okolo ručiček.

Celkově tričko není ani volné, ani úzké, na tělíčko přilne přesně tak, aby dítě nikde neškrtilo, nebo naopak nikde neplandalo.

triko_Pletex11triko_Pletex12

Podle údajů výrobce lze tričko prát v pračce na 30 stupňů. Praní jsem samozřejmě vyzkoušela, neboť bylo důležité posoudit, co s ním praní „udělá“. Tričko jsem prala obrácené do rubu, na doporučovaných 30°C. Po vyprání drží švy, jak mají, nikde se nepřetáčejí a rovněž obrázek zůstal zachovaný ve svém původním provedení. Po usušení materiál nikde nežmolkoval, velikost rovněž zůstala zachována. Materiál se po vyprání nikde nevytáhnul, zachoval si svůj původní tvar.

Menší obavu mám ze švů. Celé tričko je sešito pouze na obnitkovacím stroji, který látky řeže a začišťuje. Já vím, že dneska je takto šité skoro všechno, ale oblečení se také pak bohužel může párat.
Kromě toho, že na některých místech to není zrovna stoprocentní (přečuhuje látka), v horní části nejsou ramenní švy začištěné z obou stran a na jedné straně je šev přetočený, což by mohlo být při nošení trochu nepohodlné. Nicméně syn si na nic nestěžoval, a ani během testování k párání apod., ani po vyprání, nedošlo.

triko_Pletex2triko_Pletex5triko_Pletex4

Jako pozitivní fakt považuji, že informace o složení, velikosti a výrobci jsou umístěné v levé části oblečení, skoro dole u lemu trička. Díky tomu se předejde škrábání za krkem 🙂 Což je, zvláště u dětí, jinak velice nepříjemné.

Obrázek

Jak jsem zmínila, na testovaném tričku je zobrazený krokodýl. Ten je v zelenkavém provedení se zvýrazněnými okraji stříbrnou konturou, což velmi příjemně ladí k celkovému zpracování trička a zdůrazní detaily zvířete. Nejde tedy o obrázek, který by byl v nějaké výrazné barvě, jež by až působila pronikavě.

Obrázek krokodýla je umístěný uprostřed trička v předním díle. Kolem krokodýla je barva zesvětlena. Jestli se nepletu, jde o techniku savování a následné zvýraznění stříbrnou konturou. Pojem „savování“ je názvem pro techniku zdobení textilu a tkanin. Tato textilní technika pomocí Sava vybělí barvu z textilu, nebo ji výrazně zesvětlí. Díky tomu nám v místech, kam ji naneseme, vznikne určitý motiv nebo obrázek. Jedná se o zajímavou techniku, kdy se dá jednoduše „vykouzlit“ zajímavý a netradičně zpracovaný motiv.

triko_Pletex7triko_Pletex0

Obrázek je moc hezký, synovi se velice líbí. Co se týká motivů na dětských tričkách, považuji je za velice důležité. Může se stát, že když vybíráme zcela sami, dítěti se nemusí zamlouvat a pak i oblečení nechtějí třeba nosit. Jako maminky ale většinou známe přání a oblíbenost například zvířat u našich dětí, takže se takové situace stávají, snad, minimálně.

Hodnocení

Dětské tričko poskytnuté na testování se zdá být kvalitní, i přes již menší, zmíněné nedostatky ohledně švů.
Detaily trička jako originální ručně vyrobený obrázek a barevná kombinace je pěkná a zajímavá. Tričko je díky tomu hezčí a není „tuctové“. Pro snadné oblékání je kolem krku trika pružný lem, díky tomu se dítěti bude tričko dobře oblékat, lem nikde netlačí a kolem krku neškrtí. Materiál je z příjemného a pružného materiálu.

triko_Pletex9triko_Pletex1

Jedná se o tričko do současného chladnějšího počasí, které děti unosí bez problémů kamkoliv. Hodí se do školky, školky, ale i na zahradu. Dítě se v něm bezpochyby bude cítit dobře.

Důležitý byl při testování pohled dítěte. Syn byl z trička nadšený, a když ho zašpinil, musela jsem ho honem vyprat, aby si ho ráno mohl zase vzít na sebe. Při nošení si nestěžoval na žádné škrábání či svědění, které by bylo způsobeno například nevhodným materiálem apod.

Rovněž cena (prodejcem stanovena na 189 Kč) je velice příznivá. Za necelých dvě stě korun je velice příjemné pořídit dítěti tuto část oblečení, navíc z kvalitního materiálu. Oceňuji, že se jedná o produkt českého výrobce.

Závěrečné hodnocení:

Materiál: 100%
Design: 100%
Provedení
: 80%
Funkce: 100%
Cena: 100%

Podívat se můžete také do fotoalba, kde najdete fotografie testovaných výrobků na VD.

Dětské dvoubarevné tričko s ručně malovaným obrázkem poskytla pro tuto recenzi společnost Bílé slůně. Všechny výrobky si můžete prohlédnout tady.

LogoVert1190x907pxInternetový obchod Bílé Slůně působí na trhu od roku 2009 a veškeré zboží, které nabízí, je výhradně od českých výrobců. Zákazníci si zde mohou vybrat ze široké nabídky oblečení a dalších textilních doplňků pro své děti.

Na výběr je také zboží ze stále oblíbenějších materiálů, jako je bio bavlna a bambus, které jsou šetrné nejen k pokožce dítěte, ale také k přírodě. Podmínkou pro zařazení zboží do nabídky je nejen česká výroba, ale také kvalita. Veškeré zboží je skladem, takže dodávky jsou kompletní a rychlé. Samozřejmostí je vstřícné jednání a pomoc s výběrem zboží.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist