První dojmy z testování sušenek z Biopekárny Zemanka

Rubrika: Testováno na VD

Vzhledem k tomu, že někteří testující, na které padl úkol ochutnat dětského favorita Biopekárny Zemanka, poslali skutečně zajímavé povídání, dáme nejdříve před klasickým vyhodnocením testování slovo právě jim…

Biopekárna Zemanka s.r.o. je menší rodinná biopekárna. Ručně vyrábí trvanlivé sladké bio sušenky a slané bio krekry. Peče výhradně z certifikovaných biosurovin a při výrobě biopotravin se nepoužívá žádný bílý rafinovaný cukr, umělé ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.

Co se testovalo?

Jablečné bio kačenky se špaldovou moukou z řady dětského biopečiva. Jablečné kačenky patří mezi dětské favority Biopekárny Zemanka. Jsou ideální i pro ty nejmenší a uvidíte, že postupně zachutnají všem členům rodiny.

bio_kacenky_zemankadetske_rada_orig

Jejich výhodou je, že nejsou slazeny ani řepným ani třtinovým cukrem, ale pouze rýžovým sirupem a mletými sušenými biojablky. Místo běžně používané bílé pšeničné mouky obsahují hladkou (tj. ne celozrnnou) špaldovou bio mouku.

Pavlushka už má teď zálusk na další sušenky!

Jsem jednou z těch, kteří testovali biosušenky. Když balíček přišel, všem jsem to zamlčela a sáček jsem vytáhla při návštěvě babiček a dědečků. Takže nás testovalo 6 dospělých a 2 děti ve věku 7 let a 15 měsíců.

Pekárnu Zemanka ani její produkty jsme nikdo z nás neznali. Po prostudování firemního webu jsem si ale uvědomila, že výrobky znám z DM drogeriemarkt a z Albertu (tam ale mají přebal Albert)… Občas koupím jablečné hrudky, které chutnají dětem i mě. Tyto výrobky jsou k dostání také v ostatních větších super – hyper marketech… to jen tak na okraj.

A jak nám chutnalo?

Babi1: ukaž, co to máš? To je zajímavé, a dobré
Děda1: to jsou zase nějaké novoty… no dá se to jíst, ale nic moc
Babi2: no dobré to je, ale asi to bude drahé, když je to bio
Děda2: ta chuť je jiná, nejsme na ni zvyklí, ale je to dobré, alespoň něco zdravějšího pro děti
Mamka: Dobrota a něco bez cukru (-:
Taťka: Ehm, nechutná mi to.
Dítě – starší: Co to je? Kačenky? …. Nechutná mi to. To je pro mimina…
Dítě – mladší: Tooo… mňam, mňam!! Deej! (-:

Myslím si, že tvar sušenek byl rozhodující u staršího – evokoval to, že sušenky jsou určeny MALÝM dětem (kterým on už přece není). Také k negativnímu hodnocení možná přispělo to, že tatínkovi tyto sušenky nezachutnaly. Ano, tvar je rozhodující, ale volila bych obecnější tvar, aby sušenky stejného složení jedli i starší děti (kterým nebude trapné jíst např. kačenky, které jsou přece pro mrňata).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Docela mě zaujalo, že Babi1 a Děda2 se zajímali o složení výrobku a pozitivně hodnotili jak složení, tvar a hlavně chuť výrobku. Na etiketě jsme našli vše potřebné.

Předností tohoto výrobku je to, že není přeslazený, přesto je to pro nás (a hlavně pro dítě) něco dobrého „na zub“. Nevýhodou může být pro někoho tvar výrobku, nebo to, že není příliš sladký. Nám ale převážně chutnalo, tak jak bylo napečeno (-:

U nás doma sladíme klasickým, nebo třtinovým cukrem. Do čaje dáváme med, nebo nic. Sušenky měly jinou chuť než obvyklou. Ale rozhodně jsme neměli pocit, že by byly málo sladké. Na první ochutnání ale je poznat, že v nich není hromada cukru, jako v těch obyčejných.

Děkuji za možnost vyzkoušení jablečných bio kačenek. Už teď mám zálusk na další výrobky od pekárny Zemanka a to hlavně na ty bezlepkové.

Konečně si u nás dáme s kamarádkou něco pro nás všechny stejné… budou to asi bezlepkové bio perníčky, nebo jablečno-pohankové bio sušenky. Jsem zvědavá, jak půjdou tyto výrobky sehnat.

Testované sušenky doporučuji všem, ale hlavně dětem, kteří ještě nejsou zvyklí na přeslazenou chuť. Zamlsáte si, a při tom bez cukru (-: Ať už si vybere jakýkoli výrobek, nikdy nesáhnete vedle. DOBROU CHUŤ.

Věděli jste, že sušenková kačenka se dívá na druhou stranu?

Další skvělý postřeh poslala Bamiska. Testovala se čtyřletým Honzíkem.

Honzík říkal, že ochutná a pokud to bude dobrý, tak mohu ochutnat. Do pusy nacpal sušenku, ještě s plnou pusou prohlásil „dobrý“ a došla řada i na mě. A chutnaly i mně. Jenže jsem dostala jen dvě, zbytek že je už jeho…

bami2bami3

Zaujal tvar sušenek vaše dítě? Považujete zajímavé zpracování (tvar) za důležité (vzhledem k dítěti)?

Tvar zaujal, hned přišel na to, že každá kačenka se kouká na jinou stranu, to jsem vůbec nepostřehla. Tak i díky tomu si myslím, že děti jsou na tohle vnímavé a určitě to u nich bude slavit úspěch.

Bio pro alergiky?

Důležitý postřeh nás poslala i Danasi…

Na úvod bych řekla, že doma máme většinu věcí bio. Maso i vajíčka máme vlastní, vím, čím zvířata krmím. Zeleninu hnojím jen hnojem, který vyvezu od zvířat a to ještě tak, že zaryjeme hnůj jen na podzim. Ničím nestříkám, což letos znamenalo, že bylo hodně plísně a přišla jsem o víc jak polovinu úrody rajčat, okurků a dokonce i brambor. Bohužel odporoučely se i stromy broskve a ryngle. Museli jsme je pokácet. Žijeme tedy zdravě. Vyrábím i domácí sirupy z malin, ostružin, máty, meduňky. Ovocné nesladím, stačí sladkost ovoce, bylinky dostanou med. Sirupy jsou louhované a stáčená za studena, bez vaření, aby bylo zachováno co nejvíce vitamínu a chuti.

Jak chutnal výrobek vašemu dítěti (prosím o uvedení věku), popř. vám

U testování byly 4 děti, dvě mé a Eliška si pozvala ještě děti od sousedů.

Deniska – 21M – mňam, mňam
Eliška – 7 let – moc jablečné

Děti od sousedů:
kluk 9 let – hnus, a to máte zdarma?? A nemusím si už brát???
dívka 14,5 let – chutná jako vánoční cukroví

39let – nejdříve jako slaná chuť, druhý kousek začal štípat do jazyka. Více jsem neměla, neb to je signál, že jsem na něco z výrobku byla alergická.

danasi1danasi3danasi2

Našla jste na etiketě výrobku všechny informace, které byste očekávala?

Hodně mne zarazilo, že součet surovin je 81,9%, vzhledem k alergologickým informacím se jen mohu domnívat, že zbylé procenta jsou ty alergeny, které jsou přiznané zvlášť a jen jako stopové.

Zaslaný produkt není slazený klasickým bílým cukrem, ale rýžovým sirupem a mletými sušenými biojablky. Jaké jsou „sladící zvyklosti“ ve vaší rodině? Jak jste vnímala vy a dítě sladkost sušenek? Přišly vám sušenky dostatečně sladké?

Naše rodina málo sladí a převážně sladíme medem, domácím. Dle reakcí dětí jim sladkost stačila. Sousedovic děti přiznaly, že hodně sladí, dívka dokonce do čaje dává 4 lžičky cukru, ale u těchto sušenek ji jiná sladkost, možná nezvyklá, vyhovovala a stačila.

Tip na vánoční dobroty…

Eva nám také poslala skvělé tipy, jak testované sušenky ještě vylepšit…

Chtěla bych dodat, že by nebylo marné je slepovat marmeládou a bylo by hezké vánoční cukroví. A rovněž slepování Nutelou – to může být ještě lepší, než tou marmeládou:-)

A co na závěr?

Myslím, že nejlépe to vystihují slova jedné z testujících, Mopsičky:

Biopekárně Zemanka přeji hodně zákazníků a nové nápady k výrobkům


Biopekárně Zemanka velice děkujeme za podporu v tomto testování.

A vy ostatní se můžete již brzy těšit na souhrnný článek, kde se dozvíte podrobné informace, jak nám je zaslali všichni testující. Co myslíte – chutnaly sušenky většině?

biopekarna_zemanka_logo

Biopotraviny,které se tu vyrábí, jsou nejenom skvělé na chuť, ale pocházejí z těch nejkvalitnějších surovin ekologického zemědělství. V sortimentu bio potravin naleznete sladké sušenky, slané krekry, dětské sušenky a bezlepkové sušenky.

Bezlepková řada

Všechny receptury našich biopotravin jsou originální. Samozřejmě včetně bezlepkové řady našich biosušenek. Jedná se o první bezlepkovou řadu bio sušenek, která je výjimečná svým složením i chutí. Není určena jen pro lidi s bezlepkovou dietou, ale i pro všechny kdo mají rádi pohankovou, kukuřičnou či rýžovou mouku a chtějí omezit lepek ve své stravě. Určitě naše bezlepkové biopotraviny vyzkoušejte.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • bokul

    Pokud by náhodou bylo možné otestovat i tu bezlepkovou řadu, rádi bychom se zapojili.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist