Testováno na VD: Tvrdé sýry z Jaroměřické mlékárny

Rubrika: Recepty, Testováno na VD

A máme tady talší testování s Jaroměřickou mlékárnou. Tentokrát jde o poslední článek, tak doufám, že se vám i předchozí díly alespoň trochu líbily.

Od roku 1937 vyrábí Jaroměřická mlékárna mléčné výrobky, které všem chutnají. V mlékárně pro vás každodenně připravují několik druhů mléčných výrobků, jako jsou třeba sýry, tvarohy, tradiční pomazánkové másla a Fénix.

V minulém testování jsem se zaměřila na tvarohy a smetanové sýry, přečtěte si, jak se osvědčily při testování, a třeba si i něco upečte a uvařte:-)

A teď jdeme na tvrdé sýry – jak dopadly?

Jaroměřický MIX

jaromericky_mixSpojení koření a sýru nakrájených do malých kostiček.

 

Na kostičky nakrájený eidam v kombinaci s kořením. Pikantní jemný i podmanivý. Chuťově zvláštní i tradiční. Tady bohužel nenabídnu žádný recept, protože byl snězený tak rychle, že jsem si ho ani nestačila vyfotit. 🙂 Ale právě to je známka kvality. Protože byl chuťově tak dobrý, jenom se po něm zaprášilo. Nejvíce mi chutnal čistý, neochucený, jemný sýr. Muž zase preferoval kořenější a dětem chutnal kromě neochuceného také ten nejostřejší. 🙂

Jaroměřický Zámecký 45% plátkový sýr

jaromericky_platkovyPřestože má mít sýr nahořkle lahodnou máslovou chuť, mně chutnal hlavně máslově. 🙂 Jde o sýr s oky holandského typu a chutná jako ementál.

 

 

 

Rohlíčky s krupavým sýrem

Budete potřebovat:

 • 250 ml vlažného mlékasyrove_rohlicky5
 • 125 ml oleje
 • špetka cukru
 • špetka soli
 • 500 g hladké mouky
 • 1 droždí
 • plátkový sýr
 • 1 vajíčko na potření

Do pekárny (nebo robota) dáme veškeré suroviny, kromě sýru, a vypracujeme hladké těsto.
Necháme vykynout. Hotové těsto rozdělíme na dva díly. Každý vyválíme a rozdělíme na 8 trojůhelníků, jako rozdělené dílky od pizzy. Smotáváme rohlíčky od nejširšího konce až po špičku.

syrove_rohlicky1syrove_rohlicky2

Přendáváme na plech s pečícím papírem, a necháme ještě 30 min. kynout.
Všechny rohlíčky potřeme našlehaným vajíčkem a nahoru poloříme nakrájený plátek sýru.

syrove_rohlicky3syrove_rohlicky4

Pečeme asi 15-20 minut, záleží jak velké rohlíčky máme.

Jaroměřický archivní sýr

jaromericky_archivni_syrJaroměřický archivní sýr si zamilujete snadno. Odolat mu později je ale mnohem těžší. Necháte se taky zlákat?

Musím říct, že tahle věta je opravdu pravdivá a Jaroměřická mlékárna něco neslibuje jenom tak.

 

Semínkový sýrový rohlík

Budete potřebovat:

 • těsto jako u rohlíčků s křupavým sýrem, jenom změna bude u moukyseminkovy_syrovy_rohlik2
 • 400 hladké mouky + 100 žitné mouky
 • semínka na posypání
 • vajíčko na potření
 • Jaroměřický archivní sýr

 

Vypracujeme si hladké těsto, které necháme vykynout. Hotové těsto rozdělíme na dva díly. Každý vyválíme a rozdělíme na 8 trojůhelníků, jako rozdělené dílky od pizzy. Těsto naplníme nakrájeným sýrem. Smotáváme rohlíčky od nejširšího konce až po špičku.

Přendáváme na plech s pečícím papírem, a necháme ještě 30 min kynout. Všechny rohlíčky potřeme našlehaným vajíčkem a posypeme semínky (lněné semínko, slunečnice, sezam).

Pečeme asi 15-20 minut, záleží jak velké rohlíčky máme.

Nejlepší jsou ještě teplé, kdy je sýr krásně vláčný.

Ale protože jde opravdu o kvalitní archivní sýr, je škoda ho použít jenom na pečení. Zkuste si ho nastrouhat na chleba, nakrájet jenom tak na kostičky k vínu, nebo nakrájet na plátky na pečivo. Dobrá je taky sýrová pomazánka.

Do změklého másla vmícháme pomazánkové máslo a nastrouhaný sýr. Ochutíme česnekem (1 stroužek), solí a pepřem. Promícháme a máme hotovo. 🙂

Máslo

jaromer_masloRozhodně nesmíme zapomenout na Jaroměřické máslo.

 

 

 

Máslo nesmí chybět. Používá se v teplé i studené kuchyni. Jeho využití je široké. Můžete s ním upéct cukroví a jiné sladké dobroty, udělat pomazánku nebo použít maso.

A úplně nejlepší je namazané na čerstvém pečivu. Nejlepší je to, že máslo jde krásně roztírat už po chvilce, kdy je vytáhnuté z lednice.


Doma jsme všichni sýroví. Sýr můžeme v jakémkoliv množství a Jaroměřická mlékárna nabízí sýry opravdu kvalitní a chutné. Hodí se jak na zapékání, pečení, nebo jenom tak na pečivu. Je jedno jakou variantu zvolíte, hlavní je chuť, na kterou opravdu nezapomenete, protože jde o kvalitní chutné produkty.

Za testování výrobků Jaroměřické mlékárny jsem moc ráda, protože jsem se přesvědčila, že jde o kvalitní a chutné výrobky.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist