PVD: Jak Linda testovala obrázky jako z pohádky?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Linda, předškolák z naší virtuální školičky dostala zábavný úkol. Jejím úkolem bylo otestovat knížku plnou pohádkových motivů, kde hlavní roli hrají princezny. A jak se jí malování líbilo?

Parner projektu Předškolákem s VD, nakladatelství Fragment, zaslalo Lindě titul Kreslení podle šablon – Princezny. princezny_sablony_titulka

V knížce by děti měly nalézt šablony, podle kterých mohou vybarvovat, dokreslovat a všelijak tvořit své pohádkové postavičky.

Linda má, podle maminky, princezny velice ráda – jak se jí tedy tato knížka líbila?


Tato knížka ve tvaru bloku obsahuje 4 plastové stránky s více než 30 nejrůznějšími pohádkovými motivy. Kromě princezen jsou tu i zvířátka, kytičky, hvězdičky …

Vše se dá libovolně kombinovat a nakreslit tak pokaždé jiný obrázek. Pro inspiraci je v knize 32 předloh, které děti můžou dokreslit a vybarvit podle své vlastní fantazie.

sablona1sablona2

Testování

Protože Linda hrozně ráda maluje a konečně jsme se přes autíčka a různá zvířátka dostali také k hradům a princeznám, bylo tohle testování pro nás velkým zážitkem.

Nejprve bylo ovšem potřeba opatrně vyjmout šablony z knížky (doporučuji raději s pomocí dospělého) a potom si vybrat předkreslenou předlohu a už se mohlo se jít na věc.

sablona3sablona10

Ze začátku jsem musela Lindě pomáhat s přidržováním šablony a také jí vysvětlit jak správně vést tužku (v našem případě fixu). Nakonec na ten fígl přišla sama, a abychom měli čáry opravdu pěkné, vyřešily jsme to fixem se silnějším hrotem, který krásně zapadl do mezer v šabloně. No a pak už zbývalo jen vybrat ty správné barvičky a obrázek dokreslit podle fantazie.

sablona9sablona8

Lindin komentář k obrázku s princeznou:

Princezna je hnědá, protože je opálená a černou pusu má, protože má zkažené zuby a sluníčko je taky hnědé, protože je škaredě a mlha…

Závěr

Kreslení podle šablon Lindu moc bavilo, navíc nemusela už prosit maminku, aby jí něco předkreslila. Mohla si vybrat obrázek podle sebe a vždy byla nadšená, když oddělala šablonu a vykoukl na ni krásný obrázek princezny. Bylo to takové malé čarování. Navíc jakmile zvládla techniku kreslení, obrázky jí šly rychle od ruky a bavilo ji, že si je může vymalovat pokaždé jinak podle své fantazie.

sablona5 sablona4

Myslím si, že se naučila nejen lépe zkoordinovat obě ruce (jednou rukou drží šablonu, druhou maluje), ale také trochu trpělivosti (pokud byla zbrklá, čáry byly křivé, a to se jí nelíbilo) a orientace v prostoru (kam umístit obrázek, aby tam vešel celý).

Malování podle šablon je skvělá věc a určitě už neuslyšíte od svého dítěte:

Mami, já nevím, co mám nakreslit… 🙂

Projekt Předškolákem s VD také doporučuje:

sablony_vilysablony_naradi


Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, v němž můžete prožívat s dětmi ve věku 2,5 – 6 let jejich radosti a zážitky, sledovat aktivity, které pro ně vymýšlíme a prohlížet si obrázky všeho, co vytvořili ve speciální fotogalerii.

Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text

Napsal/a: Iveta Pešková, Janca_mas

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Fillynka

    Moc pěkné, sice nejsem zase tak stará, ale s povzdechem si říkám, že tohle za mých let nebývalo 🙂

  • bamiska

    šikula, my máme toho stavitele, malý také občas vytáhne střídá to se samostatným malováním…moc hezky napsané a pěkné postřehy..

  • Kyller

    Moc pěkné obrázky, šikovná testující. 🙂 To jsou snad první šablony, které jde kreslit fixou, takže super, pořídíme klučičí verzi a časem i tu princeznovskou. 🙂 Jste šikulky..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist