Védéčkoviny 41/2014 s bamiskou

Rubrika: Co, kde a jak na VD

V posledních védéčkovinách jsem předvídala Petře velký nápor na obsazenost termínů psaní védéčkovin. Je vidět, že jako vědma bych se neuchytila, zůstanu učitelkou, to je moje jistější parketa. No, raději nebudu předvídat počet zájemkyň na příští psaní, ale spíš budu doufat, že někdo najde čas a odvahu se do těch dalších PUSTIT???

Třeba by se do toho mohl vrhnout nějaký nováček nebo někdo staronový? Neutekl vám jejich přehled za měsíc září?

O čem se psalo

nestlingue_montessori_27Pokud máte pocit, že nevíte, jak mluvit s dítětem, aby vám rozumělo, Určitě byste si neměli nechat uniknout zajímavou pozvánku na popovívání si o výchově a vzdělávání vašich dětí. A setkání nebude jen jedno a budou to opravdu zajímavá témata. Škoda, že to je tak z ruky pro mě, protože osobně mám pocit, že mluvím neidentifikovatelným jazykem pro mé děti.

Po rodině velkou roli ve vývoji a vzdělání hraje mateřská škola, není to hlídací místo, za které ji stále velké procento lidí považuje. (Omlouvám se za své rýpnutí, ale nemoc z povolání.) Proto i s nadšením sleduji projekt PVD, který nakoukne pod pokličku předškolních dětí. Tentokrát se děti učily s Předškolákem, jak jim to šlo? Nakouknete? Ve chvíli, kdy se z předškoláka stává školák, je na rodičích, aby vybrali školu. V současné době je možnost výběru z vícero druhů škol. Jednou z nich je i škola Waldorfská, kterou navštěvuje Filípek. S ním se potkáváme v projektu ŠVD. Proto je určitě namístě vysvětlit pro nezasvěcené, jaký způsob učení tato škola dětem nabízí.

gumickyNení vše jen o učení, ale i o zábavě, jednu z nich jsme testovali i na VD. Jak se gumičkování s pletacím stavem dařilo vybraným, si nenechte ujít. Okoukněte výtvory a přidejte své rady a nápady. No a když motají děti, co vy, také motáte? Kdo vládne háčkem nebo chce se to naučit, třeba právě udívá nabídku návodů jak si uháčkovat botičky. Chybí mi k nim miminko, ale umím si to představit i jako botičky na panenku (k tomu mi zase chybí holčička), ale co vy?

Večery si mnozí z dětí neumí představit bez čtení pohádek, někdo čte sám, někomu čte maminka. Dalším tipem na čtení na dobrou noc může být knížka Hedvika a Andělín. hedvika_a_andelin_perexLussy jako první se zúčastnila putovní recenze a jak se jim knížka líbila, sepsala do krásného článku. Jsem zvědavá na postřehy dalších čtenářů. Další knížka je pro mě také překvapením. Pokud hledáte další knižní tipy pro děti a mládež, nakoukněte – ZDE najdete jich tam hned několik. Jednou z nich je i kniha Dračí oči, a jak to bylo na křtu knihy, vám zprostředkovala ve svém článku JanaK. Tři bratři je pohádka, na kterou se velmi těším, až ji budu moci shlédnout, ale ona je i v knižní podobě. Třeba bude moci posloužit i jako dárek k Ježíškovi. A propó… už jste někdy posílali Ježíškovi přáníčko v balónku? Co to je za akci a jak se jí můžete zúčastnit, je podrobněji popsáno v článku. Hned jak dopíšu, musím podrobněji pročíst… že bysme do toho uvrtali školku :D?

Když se vám nebude chtít číst knihu, třeba vás rozhovor s představiteli hry Smlouva osloví a naláká do Divadla v Rytířské.

jaromer_pomazankove_masloMinulou neděli proběhl Mezinárodní den úsměvu, pokud vám utekl, můžete si alespoň pročíst, jak tu probíhal. Určitě nakoukněte, poslední fotka rozhodně stojí za to. A aby vám čtení utíkalo, můžete si k tomu udělat nějakou mlsku, třeba právě něco z toho, co si pro vás připravila nuninka, která vyzkoušela smetanové sýry ve svých receptech. Všechno vypadá k „sežrání“ a tipuji, že svoje poslání splnilo a nic nezbylo. Dalším „mlsným článkem“ byl ten, ve kterém se shrnula diskuze o tom, jak vaříte nejen s Láďou Hruškou. Zasoutěžit si také můžete o Guinessovu knihu rekorků.

Ve tvoření jste si mohli vyrobit veselého dráčka nebo jednoduchou skládačku.

drak 115

O čem se diskutovalo

No a zbývá mi napsat poslední větičku, zavřít počítač a jít dodělat nedělní oběd, všichni ji už předem znáte – KDO SE PUSTÍ DO PŘÍŠTÍCH VÉDÉČKOVIN?

Krásný a pohodový příští týden…

Napsal/a: bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist