Napínavé knižní tipy pro děti a mládež

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Do dnešních tipů na čtení jsem vybrala zajímavé tituly, ve kterých hraje prim napětí a dobrodružství…

Knížky vydalo nakladatelství Fragment, které se zaměřuje na vydávání knih pro děti a mládež.

Čarodějky z jezdecké školy – 3. díl dobrodružného čtení pro holky, kterým kouzla nejsou cizí.

carodejky_fragmentTaké bys chtěla chodit do školy, kde budeš jezdit na koni a čarovat? Vítej na Koňském hrádku!

Jana, Jula, Michelle a Franciska dostanou od tajemné sovy pozvánku do Velké rady čarodějnic na oslavu Valpružiny noci. Při nácviku noční vyjížďky jsou však přistiženy. Jako na potvoru se zrovna tu noc ztratí ze stájí drahocenná sedla.

Podezření okamžitě padá na naše čtyři kamarádky a hrozí jim vyloučení ze školy. Jak se celá záležitost urovná? A obstojí před Velkou radou čarodějnic?

Více o knížce najdete tady.


Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství.

elyonova_země_desate_mestoelyonova_země4

Alexina milovaná země chřadne, otrávená jedem, který se šíří z kraje za Temnými horami. Má-li zvítězit dobro, musí Alexa přeplout Osamělé moře, najít Desáté město a odhalit jeho tajemství. Osud Elyonovy země a všech, kdo v ní žijí, je v jejích rukách. Dokáže je všechny zachránit?
Třetí díl světového fantasy bestselleru – Elyonova země – Desáté město!

Alexa a její nejbližší přátelé plují na palubě lodi vstříc dalším dobrodružstvím. Poutavé vyprávění o dvou bratrech, jejichž příběh se odehrál dávno před tím, než se Alexa narodila, jim zpříjemní nebezpečnou plavbu a navíc odhalí důležitá vodítka, která snad pomohou Alexe splnit její nelehké poslání. Čtvrtý díl světového fantasy bestselleru – Elyonova země – Osamělé moře!


Druhý díl napínavé fantasy trilogie!

posledni_carodejka_mlzne_kameny_fragmentCatalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které se vznáší v oblacích, obklopeno vírem z havraních pírek. Pocit bezpečí si však vychutnává jen krátce.

Pokud chce zachránit ty, na kterých jí záleží a zastavit invazi stínů, musí Malfurii opustit a cestovat tam, kde možná najde odpovědi na otázky, které zatím zůstávají zahaleny v temné mlze…

Více o knížce Poslední čarodějka – Mlžné kameny, najdete tady.


Pojďte se bát!

Hororový příběh Děsivé storky – Kletba egytptské mumie, ze kterého vám bude zaručeně běhat mráz po zádech, vás zavede do ztracené komnaty jedné z egyptských pyramid, která je plná mumií.

Ty jsou však podezřele zachovalé! Jaké záhady pyramida skrývá? A je něco pravdy na tom, že je prokletá?

Seshora se natáhly dvě ruce. Mihly se vzduchem a chytily mě za zápěstí.
„Drž se!“ zvolala Sari.
Zbrzdila mě natolik, že jsem se znovu mohl chytit za okraje provazového žebříku.
desive_storky_mumie_fragmentJéje!“ vypravil jsem ze sebe. Víc jsem nedokázal. Držel jsem se provazu jako klíště a čekal, až mi
přestane bušit srdce. Zavřel jsem oči a nehýbal se.
Tisk jsem provaz tak silně, až mě bolely ruce.
„Zachránila jsem ti život,“ zavolala na mě Sari, nakláněla se dolů do otvoru a její obličej byl od mého vzdálen několik centimetrů.
Otevřel jsem oči a podíval se na ni nahoru. „Díky,“ řekl jsem vděčně.
„To nic,“ odpověděla a rozesmála se, asi úlevou.
Proč jsem jenom nemohl zachránit život já jí? ptal jsem se naštvaně sám sebe. Proč nemůžu být ten velký hrdina taky někdy já ?

Oblíbená legenda o lochneské příšeře opět ožívá!

ja_a_moje_prisera_fragmentKdyž Angus a Kirstie najdou na pobřeží tajemné vejce, tak netuší, že se z něj nevylíhne pták, ale příšerka. Děti jí dají jméno Crusoe. Záhadný tvor je nejdřív maličký, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli těsné i jezírko na zahradě. Děti spolu s dědečkem a rodiči musí Crusoa odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí.

A tak se zrodí legenda…
Dobrodružný fantasy příběh o příšeře z jezera Loch Ness zaujal i filmaře a stal se předlohou pro úspěšné filmové zpracování.

Více o knížce Já a moje příšera najdete tady.

„ Jak víš, že to je on?“ zeptala se Kirstie.
„Vždyť to může klidně být holka.“
„To je pravda,“ souhlasil Bručoun. „Jenže nevím, jak to poznat. Tak nebo tak to ale budeme muset co nejdřív rozhodnout.“
„Proč?“ nechápal Angus.
„Abychom mu mohli dát jméno. Musí přece mít jméno, když si ho necháme.“
„My si ho necháme?“ vykřikly děti.
„Ale maminka říkala…“
„Maminka řekla, že musí jít pryč z domu. ,Je mi úplně fuk, co s tím uděláte‘ – přesně to řekla. Takže se teď rozhodneme, co s tím chceme udělat, a uděláme to. Teď jdi do mého pokoje, Kirstie, a na prádelníku tam najdeš nějaké drobné. Přines mi minci – jakoukoliv.“
Když se Kirstie vrátila s šestipencí, položil si ji Bručoun na špičku palce.
„Takže,“ řekl, „panna je kluk, orel je holka. Souhlasíte?“ a když děti přikývly, vymrštil minci do vzduchu.

Dokáže vidět ve tmě. Je jiná a zvláštní…

kocici_gen_fragmentKatie je patnáct let a po smrti svých rodičů bydlí s babičkou a strýcem na malém ostrově. Její, do té doby poklidný život, se však začne komplikovat. Dějí se totiž divné věci. Kdykoliv se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a pohybuje se mrštně jako šelma.
Ukazuje se, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Všechno se najednou obrací naruby. Babička je obviněna z vraždy a Katie zjišťuje, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela…

Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.

Více o knize Kočičí gen najdete tady.


Sci-fi od české autorky…

draci_oci_cerny_jezdec_fragmentPrincezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad … kdyby o tom nikdo nevěděl?

Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?

Více o knize Dračí oči – Černý jezdec najdete tady.


Máte rádi vy, nebo vaše děti žánr sci-fi a dystopie: jaká z knížek vás zaujala?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist