Uháčkujte si pro děti krásné botičky!

Rubrika: Volnočasové aktivity

Patří háčkování mezi vaše oblíbené činnosti? Pak byste mohli ocenit jeden zajímavý tip…

Myslíte si, že botičky pro naše nejmenší musíme vždycky jen kupovat v obchodě? Ale kdepak! Můžeme si je vyrobit i doma. Přesněji řečeno uháčkovat.

Botičky Sofinka

Model Aboticky4

 • • bavlněná příze výrazně růžová, zlatožlutá, světle zelená pro model A
 • • bavlněná příze světle růžová, oranžová, výrazně růžová pro model B
 • • bavlněná příze modrá, tyrkysová, světle zelená pro model C
 • • háček č. 2,5
 • • jehla na vlnu
 • • univerzální lepidlo
 • • nažehlovací vlizelín

Postup:

Začněte vytvořením pásků.

1. ř.: Uháčkujte řetízek z 19 ŘO výrazně růžovou přízí pro model A, světle růžovou pro model B nebo modrou pro model C. Odstřihněte přízi a zatáhněte za smyčku.

2. ř.: Uháčkujte řetízek z 8 ŘO zlatožlutou přízí pro model A, oranžovou pro model B nebo tyrkysovou pro model C. Vpíchněte háček do 8. ŘO základního řetízku a uháčkujte 4 KS, 9 ŘO. Odstřihněte přízi a zatáhněte za smyčku.

3. ř.: Uháčkujte řetízek z 8 ŘO světle zelenou přízí pro model A, výrazně růžovou pro model B nebo světle zelenou pro model C. Uháčkujte 1 KS do každého ze 4 KS předchozí řady, 9 ŘO. Odstřihněte přízi a zatáhněte za smyčku.

4. ř.: Uháčkujte řetízek z 9 ŘO výrazně růžovou přízí pro model A, světle růžovou pro model B nebo modrou pro model C. Uháčkujte 1 KS do každého ze 4 KS předchozí řady, 10 ŘO. Odstřihněte přízi a zatáhněte za smyčku.

5. ř.: Háčkujte stejně jako 4. ř., ale zlatožlutou přízí pro model A, oranžovou pro model B nebo tyrkysovou pro model C.

6. ř.: Uháčkujte řetízek z 10 ŘO světle zelenou přízí pro model A, výrazně růžovou pro model B nebo světle zelenou pro model C. Uháčkujte 1 KS do každého ze 4 KS předchozí řady, 11 ŘO. Odstřihněte přízi a zatáhněte za smyčku.

7. ř.: Háčkujte stejně jako 6. ř., ale výrazně růžovou přízí pro model A, světle růžovou pro model B nebo modrou pro model C.

 boticky2

Podle návodu na str. 6 vytvořte dvě podrážky ze zlatožluté příze pro model A, výrazně růžové pro model B nebo světle zelené pro model C.

Připevněte pásky sandálku. Konce jednotlivých pásků protáhněte a přilepte na rubové straně do ok předposlední KŘ podrážky (viz fotografie níže). Zažehlete kousek vlizelínu na rubovou stranu. Přiložte druhou podrážku a po obvodu sháčkujte obě podrážky PO.

boticky3boticky1

Zadní část sandálku uháčkujte zlatožlutou přízí pro model A, výrazně růžovou pro model B nebo světle zelenou pro model C. Uháčkujte 13 ŘO, vynechte 2 ŘO a uháčkujte 1 KS do každého z 10 následujících ok, 3 KS do posledního oka a 10 KS vpichováním háčku z druhé strany řetízku. Uháčkujte 2 KS do posledního oka. KŘ uzavřete 1 PO. Uháčkujte 2 ŘO, ustřihněte přízi a zatáhněte za smyčku, tím práci ukončíte.

Podle návodu na str. 7 vytvořte provázek ze 140 ok. Zadní část sandálku přehněte a přišijte doprostřed tohoto provázku. Zadní část pak přišijte k podrážce do úrovně paty sandálku.

Stejným způsobem vytvořte druhý sandálek.


Kompletní návod, včetně dalších na dětské háčkované botičky najdete v knize Háčkované hackovane_botickybotičky, ze které je i tato ukázka. Titul vydalo nakladatelství Metafora.

V téhle krásně ilustrované knížce s podrobnými návody, vysvětlivkami, schématy a barevnými fotografiemi najdete spoustu nejrůznějších modelů i jejich variant. Dozvíte se nejen, jak přesně a jakými oky háčkovat, ale také jak jednotlivé díly šít a spojovat do konečného výrobku.

Vyberete si pro každé roční období – v létě se tak vaše miminko může pyšnit pestrými sandálky, v zimě si nožky hřát v jiném modelu.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • bamiska

  jé to je krásný…já chci holčičku…klukovi na ty jeho 46 to fakt nedoháčkuju 😀 asi by mi to nenosil 😀 😀

  moc se mi líbí že se háčkování vrací, vidím to na holčičkách ve školce opět vládnou krásné čepičky….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist