Reportáž ze křtu knihy Dračí oči – Černý jezdec

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Sliby se mají plnit nejen o vánocích. Proto mohu s radostí oznámit, že první dílo Kristiny Hlaváčkové má od 1. října svého očekávaného sourozence. Právě tuto středu nakladatelství Fragment v pražském Paláci knih Luxor pokřtilo druhý díl s názvem Dračí oči – Černý jezdec.

Samozřejmě jsem si takovou slávu nemohla nechat ujít. Krátce před pátou hodinou se prostor kavárny zaplnil fanoušky fantasy literatury.

S úsměvem všichni tleskali mladé autorce Kristině Hlaváčkové. Diváci bouřlivěDraci_oci_obalka přivítali i redaktorku nakladatelství Fragment Renatu Homonickou a skvělou kmotru a kamarádku Vandu Hybnerovou. Moderátor David Salomon se poté snažil z autorky vymámit příběh druhého dílu.

Kristina se ale nedala, a proto prozradila jen nepatrné množství. Princezna Elena dospívá a jak to tak bývá, má velké problémy s rodinou a do života se jí začne plést i láska. Stále více je však klidný život království narušován útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Zda Elena pomůže kéralským národům k vytouženému míru, je ukryto v knize.

Dle svých slov Kristina nepíše chronologicky. Tudíž některé části druhého dílu vznikly již při psaní prvního dílu a v současné době má napsanou asi polovinu dílu třetího. Kromě toho všeho dokončuje překlad Čarodějky (prvního dílu trilogie) do angličtiny, a tak se nakladatelství Fragment chystá k jejímu představení na mezinárodním knižním veletrhu. Ohledně své spolupráce s nakladatelstvím si Kristina postěžovala na škrtání. Druhému dílu musela na pokyn nakladatelství asi sto stran seškrtat tak, aby všechny díly trilogie byly podobně velké.

„To byla vražda, je rozhodně lepší sto stran napsat, než je proškrtat,“ postěžovala si autorka. Romana Homonická dodala, že to na příběh žádný zhoubný vliv nemělo, spíš naopak. Kniha je živější a lépe se i čte.

Následovala oblíbená četba z knížky, které se ujala kmotra Vanda Hybnerová. Tentokrát ukázku vybrala autorka, jelikož jak Vanda sama prozradila, na čtení má čas jen o divadelních prázdninách, nebo o vánocích. Posluchači ztichli a na tvářích bylo vidět, jak společně s Elenou prchají před nájezdem zákeřných ještěrů a uhýbají letícím šípům. Určitě jako já se nemohli dočkat chvíle, kdy budou moci knihu otevřít a do tajemných dobrodružství se začíst.

Draci_oci_otazkyDraci_oci_ukazka

Ještě než byl dán prostor pro divácké dotazy, přiznala Kristina Hlaváčková, že k nabídnutí rukopisu nakladatelství ji přiměli kamarádi. Ona sama psala vždy, ale spíš do šuplíku. Chyběl ten poslední krok. Kromě fantasy příběhů má ráda detektivky. Jelikož prý však nikdy neví, kdo je pachatel, zatím o psaní tohoto žánru neuvažuje. Naopak love story by nikdy napsat nemohla.

Když přišla řada na divácké dotazy. Kristina s úsměvem odpovídala, že nejraději píše u sklenky coly, nejlépe na balkoně na chalupě a její nejoblíbenější postavy jsou Michael a Charlik, jelikož jejich předobrazy jsou z autorčina reálného okolí.

Draci_oci_krestDraci_oci_podepisovani

Všechny dotazy byly zodpovězeny, nic tedy nebránilo k zahájení křtu. Jelikož autorka alkohol nemusí, křtilo se colou. Knížce byl popřán úspěch u čtenářů, autorce hodně dalších nápadů, a aby trilogii dotáhla do zdárného konce, což jim přejeme také my.

Více o knize Dračí oči – Černý jezdec najdete tady.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist