Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Jak funguje školský systém...?Jak funguje školský systém...?
LienLien
20.3.2013 v 20:01:24

Toto mě zaujalo…
http://www.svobodauceni.cz/clanek/desatero-skolskeho-systemu

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
meggi41meggi41
14.5.2013 v 14:57:58

Ze vam do toho lezu,ikdyz jsem mimo toho :-) ,ale moc se mi libi,co pise ksanda!! :-)
Hezky den vsem.

„Domov je tam,kde na vas ceka laska“

Anonym
14.5.2013 v 9:26:36

Zbynulo, tak pod to co si napsala se podepíšu. Já jsem vozila dceru do školky 5 km autem – ačkoliv do školky moc chodit nechtěla, tak když se narodil malý (to byly dceři 4 roky) chtít začala. Takže s pětidenním miminkem, tak 3x v týdnu výprava – třídu měli v patře, takže jsem malého tahala ve vajíčku… A v poledne to samé. Když byl malý starší, tak to byl ještě větší problém, protože spával od 10 do 12, takže jsem se modlila, aby se stihl vzbudit, někdy jsem ho spícího dávala do auta… Později jsme zase chvátali domu, aby sem stihla malého dát spát, tak jak on měl potřebu a neusnul mi v autě – prostě, aby měl plnohodnotný spánek a někde se “nekřivil“. Až poslední rok ve školce, chtěla malá občas přespat, tak jsem ji pochopitelně nechala – v tom už problém nevidím… Ale když poslouchám tady sousedky… Jak by to bylo vše složité… Pochopitelně je to složitější a náročnější skloubit tak, aby se vyhovělo oběma dětem, ale jde to. Myslí si, že jsem padlá na hlavu (už jsem to tu psala) – syna si vyzvedávám vždy po obědě – můj argument, že pro tříleté dítě je strávit celý den ve školce hodně náročné a pokud není potřeba, tak úplně zbytečné, dcera taky jezdí ze školy po obědě… Nemám práci a jediné pozitivní na tom je to, že si můžu děti stále užívat naplno a i jim to trošku ulehčit. S nemocemi – taková ta průsvitná rýma – tu mají opravdu děti téměř celý rok, ale jakmile jim zhoustne malého nechávám doma… Argument typu – že až budou chodit do školy, že taky nemůžou zůstat s každou nudlí doma je pro mě taky absurdní – školáci už mají úplně jinou míru hygienických návyků… Kšanda

nuninka
13.5.2013 v 23:23:30

Zbynula, tak to je všude. Bohužel.Taky to nechápu. Já nechávám doma vždycky, když na ně něco lezlo. Dcera je ve skole a pořád si stěžuje, že je brácha pořád doma a ona nemůže. Jednou jsem nechala jít dceru do školky s atb,ale bylo to po dohodě s lékařem (už léky měla na poslední den)a po dohodě s učitelkami ve školce. A jenom proto, že měly pasování na školáky + předškoláckou noc, nebo jak se tomu říká. A za to se přimlouvala sama paní učitelka.

zbynula
13.5.2013 v 23:08:32

Nečetla jsem vše, ale toto téma mě zaujalo. “Odkladiště“ dětí – to u nás ve školce funguje. Nemyslím teď maminky zaměstnané. U nás byla situace taková: syn šel sice do školky od 3 let, přestože jsem byla doma s roční dcerou (takže nejnáročnější rok jsem měla stejně za sebou). Nechtěla jsem ho tam dát za každou cenu, ale byl a je extrémně společenský. Spolu s ním nastupovalo kolem 20ti přibližně stejně starých dětí – jsme sice vesnice, ale oni byli velmi silný ročník. Všichni tříleťáci šli rovnou na celý den (kromě mého syna a dcerky mojí kamarádky, která je zase velký inrovert). Máme školku dosti daleko, do velkého kopce, dva roky jsem tam pro něj běhala s kočárem po obědě (se spící dcerou, trnula jsem, aby ji něco nevzbudilo). Ale nedokázala bych ho tam nechat na spaní, když od dvou let nespí. A já si doma užívala veget. Ostatním maminkám jsem nezáviděla pohodu, řada z nich měla čtyřletou mateřskou, menší dítě teprve čekaly nebo se pokoušely otěhotnět nebo byly prostě doma… Co mě ale nadzvedlo je fakt, že právě nejvíc maminky, co jsou doma, dávají děti do školky nemocné(u nás, ne obecně!!!). A to pořád, ne náhodně. Prý rýma ani kašel nejsou nemoc, to mají děti pořád. To mě může vzít čert. Budiž, zaměstnaná matka nenechá dítě doma s každou malou rýmou. Ale u nás běžně maminy doma sedící posílají dítě s rýmou až na bradu, s kašlem jak tuberák. Když je učitelka upozorní, některé řeknou, že doma nekašle nebo něco podobného…Už kvůli tomu byly dva rodičáky, ale ty inkriminované maminky stejně nepřijdou, my ostatní si tam můžeme notovat, jak chceme. Teď už chodím 10 měsíců do práce, občas záhul, musím ale zaklepat, že moje děti nebývají moc nemocné, tedy starší syn víc, mladší dcera má imunitu přímo zázračnou, kéž jí to vydrží.

LienLien
7.5.2013 v 10:17:19

další pro mě zajímavý článek

http://zenyzenam.cz/sophiina-volba-nasich-deti/

Anonym
12.4.2013 v 13:37:57

tak ja jsem na rd a chodim pro syna pravidelne po obede.
I kdyz fakt je ten, ze on doma zalehne …a pak si ho doma uziju.ale veskolce proste spat nechce tak proc ho nutit ze?
kdyz uz jsme u tech odmen, takse bez muceni priznam, ze to do mensi miry taky aplikuju, kdyz ho neco ucim. Treba pomoci odmen se maly naucil na nocnik, zachod kolobezku,kolo…vim, ze to neni nic dobreho, ale u nas to zabira a fakt je ten, ze uz to potom nastesti nevyzadoval.
danielo, to je prece tvoje vec kdy pro decko chodis ne?
nevidim na tom nic spatneho, zvlast kdyz pracujes doma.jana231

LienLien
12.4.2013 v 12:30:09

Bami už nedokážu dohledat kde a proč, jen vím, že jsem si občas u čtení tvojí reakce řekla, že to přesně děláš – uplácíš, motivuješ pochvalou, příp. trestem. Ale to neva, možná je to jen o špatném pochopení psaného..

Jinak jsem tvojí reakci četla už včera, ale dostávám se k napsání až teď. Jsem totiž trošku dost v šoku, co píšeš je fakt běsnota, horor, to jsem si nedovedla ani ve snu představit a možná spoustu věcí, které přičítám učitelkám nosí Maruška od dětí. Smutné, smutné, smutné čtení :-(.

ksanda.1MD
11.4.2013 v 21:22:13

Danielo, já vím, že jsou i vyjímky a doufám, že jich je tolik, že to vlastně ani vyjímky nejsou:-).

Danniella
11.4.2013 v 21:13:30

Ksando, já myslím, že na mě se takhle dívá spousta lidí, protože pracuju doma. Takže to vypadá, že se povaluju a až se mi chce, vyrazím pro dítě. :-)
Ale jasně, chápu, jak to myslíš. Já tomu taky nerozumím, proč se někdo touží dítěte zbavit pokud možno na celý den, když by s ním mohl být.

lnorilnori
11.4.2013 v 21:09:54

Bamisko, Scary Movie jsou komedie, který parodujou horory, proto ti ten klučina říkal, že je to legrace. Z nějakýho důvodu to večer hvězdičku má a nejhorší je, co si z toho vezmou ty děti, který pak vraždu berou jako srandu. I když je to “jenom“ film, je to zvrhlý..

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist