VéDéčkoviny 30/2013: 26 diskuzí a 13 článků

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že tu je další pondělí a že je za námi polovina prázdnin. Je to neskutečné, jak to letí. Osobně si to nějak více poslední dobou uvědomuji :(. A proto zvolněte, udělejte si kávičku, kdo má v létě rád ledovou – oroste sklenici a pusťte se do pročítání toho, co se tu minulý týden událo, o čem se diskutovalo a co vám možná v diskuzích nebo článcích uteklo… Udělejte si chvilku pro sebe a vraťte se v čase…

Za celý týden se sešlo:

26  diskuzí

13 článků

Oceněnou diskuzí z minulého týdne byla:

Které dětské hračky vás štvou? od nuninky.

Hlasovat pro diskuzi na tento týden můžete zde. A aby se vám lépe vybíralo a na nějakou jste nezapomněli, tak mám pro vás připraven jejich přehled. (zachovala jsem jejich názvy)

CO VÁM MOHLO UNIKNOUT(ale nemělo by!) 🙂

 

V PONDĚLÍ 22.7. … založeno 5 diskuzí

1Tady se můžete dočíst, jakými časopisy si některé z nás krátí čas u kafíčka, nebo zabaví své děti. Objevily se tu i názvy časopisů, které vůbec neznám. Jak jste na tom vy? Vzpomenete si jaké časopisy byly, když jste byly dětmi?

Není nad to se potěšit z cizího neštěstí J. Dnes už se hýbu a začínám svou historku s tobogánem dávat k dobru. Přesto příště s respektem obejdu…

Prázdniny jsou v plném proudu, ale stejně rychle se blíží i škola. Známky na sebe nenechají dlouho čekat, dobré i špatné. Odměňujete, motivujete, hledáte cestu?

Tak tady nás čekal téměř detektivní úkol, podle fotečky miminka přijít na to, která maminka s mimískem si na nás vzpomněla. Já to vím, ale neprozradím :), nakoukněte, přečtěte si – jak se mají a hlavně tipli jste si správně?

Říká se – malé děti malé starosti, velké děti velké starosti. Je tomu opravdu tak, nebo si jen to období puberty zbytečně malujeme černými barvami? Kdo má nějaké zkušenosti, nápady, nakoukněte. Jakákoliv rada, pohled či jen ulevení si je vítáno. Já si jen říkám přežít  …

ČLÁNKY:

Zajímavé čtení pro maminky, jejichž dítko se chystá prvně do školky, odpoutá se od nich a čeká ho velká životní změna – ŠKOLKA!!

Nuninka krásně sepsala dění minulého týdne, neuniklo vám něco? Stále můžete nakouknout u kafíčka a pročítat.

V ÚTERÝ 23.7.  … založeny  4 diskuze

2Já ty svoje tři zvířátka většinou beru s sebou, ale tady se diskutuje o tom, co s pejskem, kočičkou atd. Jak to řešíte, hledáte dovolené s nimi, dáváte je někomu na hlídání atd?

Na internetu je tiskáren nepřeberné množství, ale jakou vybrat? Není nad osobní zkušenost a postřehy, na co se zaměřit. Pokud nějakou máte, podělte se radou. Zatím se tam žádná neobjevila a já stále čekám :).

Sem jistě nakouknou maminky od holčiček, které toto „pasování“ na ženu čeká, nebo již proběhlo. Připište, jak jste to vnímali vy i „malé“ ženy a poraďte si navzájem. Věřte, že rozhodně není nudnou a věcnou… Někdo si smíchy prská na monitor, jiný se dochechtává ještě v MDH.

Tohle jsem trošku nepochopila, snad vy po nakouknutí budete chytřejší.

ČLÁNKY:

Mám ráda způsob, jakým píše maminka články s lehkostí a humorem sobě vlastním. Už s Jeníčkem běží po cílové rovince (no běží, se asi v tomhle stavu zrovna říci nedá), ale dalším článek jistě budou psát už née 2v1. Přečtěte si, jak se ve finiši mají.

Jestli ne a líbí se vám kouzlit s korálky, třeba si rády přečtete o knížce, která vám poradí, jak na to.

A je to tady. Další miminko, jehož „těhulkování“ jsme sledovali na VD, je na světě. Je přímo kouzelné a vykukuje na nás z foteček malý andílek. Přečtěte si o tom, jak to zvládla maminka i tatínek …

VE STŘEDU 24.7. … založeno 5 diskuzí

3Jen se pochlubte, jaké chutě máte. K čemu jste našli odvahu dát do pusy a co vám zachutnalo, ač na dovolených nebo si doma vaříte? Po rozkliknutí mi hned běžela scéna z filmu Slunce, seno…“jestli mi to dáš do huby, tak ti do smrti nedám pusu…“ 🙂

Návštěva lékaře s malým dítětem není zrovna jednoduchá, na tom se nás asi většina shodne. Připište, jak to probíhá u vás, jestli máte nějaký fígl – jak „přesvědčit“ bojácné dítko… Ono přečíst si, že v tom nejsme sami, je také obrovská podpora.

Trochu citlivé téma, které vyvolalo trochu bouřlivější diskuzi. Tohle by nechtěla nikdy zažít asi žádná z nás. Podezření na týrání dítěte a proběhnout si kolečkem doktorů, sociálních pracovnic. U Jany výsledek dopadl dobře, ale stále nemůže to, čím si prošla, „vydejchat“, neví jak dál postupovat nebo se postavit k ředitelce…

Určitě dojdeme k tomu, že je lepší nahlásit zbytečně, starat se – než přecházet různé věci a výsledkem může být neštěstí (nemyslím tím zrovna Janu, to jen obecně).

Co prvního vám vyvstane na mysl, když si přečtete název této diskuze – sluníčko, zmrzlinu, moře, palmy, špekáčky, stan, dovolenou, volno bez dětí atd… nebo něco naprosto jiného?

Používat nebo nepoužívat pánev s poškozeným povrchem? Jak byste to řešili vy, i když je to vaše oblíbená?

ČLÁNKY:

Zabavit dítě při cestování nebude tak složité, pokud budete mít po ruce některý ze sešitku nabízených v článku. Věřím, že oslíkovu větu „už tam budem?“ uslyšíte během cest minimálně.

Tady se dočtete, co nového u další maminky, jejíž „těhulkování“ sledujeme. Také má rušné období a je fajn, že našla chvilku na napsání.

VE ČTVRTEK 25.7. … založeny 4 diskuze

Pokud existuje nějaký vtípek, hláška,  nebo cokoliv, co vykouzlilo úsměv na vaší tváři, ať už jste ho  někde slyšeli, nebo četli – určitě byste si ho neměli nechávat pro sebe – pobavte i nás ostatní… Vždyť se říká, „ že smích léčí i prodlužuje život“. Tak pojďte se o to trochu snažit…

V tomto období je tato otázka nasnadě, takže jak to máte u vás, jaké poklady máte ve špajzce? A pochlubte se svými odzkoušenými recepty…

Jo jo, když člověk neuschová návod a instrukce pak musí hledat radu mezi námi :). Jistě rády poradíte, pokud víte, jak na to, aby se výrobek nezničil.

Krásná růžovka, kterou jsme tento týden netrpělivě očekávali. Narodil se malý človíček, jménem…?

ČLÁNKY:

Fotokalendáře jsou dnes krásným dárečkem, ale obdarovaného jistě potěší mnohem víc, když ho vyrobíte osobně. Není to podle návodu v článku nic složitého a výsledek jistě stojí za to.

Pokud vám dojdou nápady, kam s dětmi v Praze o prázdninách, určitě si přečtěte tento článek. Vzniká zábavný park, který nabízí velké množství tematicky zaměřených aktivit pro děti. Vypadá to na velmi zdařilý projekt.

 

 

V PÁTEK 26.7. … založeny 4  diskuze

5Pomohou s posílením pánevního dna? Pokud máte k danému tématu co říct, sem s tím.

„No nevaž se, odvaž se“ a pochlub se jak u vás 🙂 …

Patříte k těm, co nosí černé nebo růžové brýle? Lépe možná řečeno, jak se k určitým situacím stavíte… Co si o sobě myslíte, mě by i zajímalo, jestli vás tak vidí stejně vaše okolí…

Která písnička se vám dostala do hlavy, vy si ji pobrukovali a nemohli jste se jí zbavit?

 

ČLÁNKY:

Pohádka provázela dětství snad každého z nás, je to sázka na jistotu a pokud v pohádce najdeme nějaké ponaučení, přidáme nápad na tvoření a díky němu si prodloužíme chvilku s našimi dětmi… Co víc si můžeme přát?

 

 

V SOBOTU 27.7. … založeny 2 diskuze

Praktiky některých operátorů, nebo lidí co je zastupují, jsou dosti nestandardní. Problém je pokud to zkouší i na starších lidech :(.

Podat pomocnou ruku kamarádce se může změnit v nepříjemnou situaci, kdy najednou musíte platit sami. Máte nějaké špatné zkušenosti, jak na to, máte jinou radu než „neručit“?

ČLÁNKY:

Myslím si, že originální dáreček třeba pro babičky od svých vnoučátek… nebo jen tak…

V NEDĚLI 28.7. ….. založeny 2 diskuze

7Podělte se s fíglem, jak LÉPE zvládáte takováto tepla a čím si na chvilku zlepšíte náladu a ochladíte se?

Zajímavé téma, které se objevilo v nedělní podvečer. Pokud k němu máte co říci, máte nějaké zkušenosti, jistě je na místě připsat ty kladné i ty záporné.

ČLÁNKY:

Seznamte se s další soutěží, která zítra odstartuje. Ujistěte se předem, že dopadnete jako dívka na první fotografii, ta na té druhé  – no nevím, jestli by se dalo hovořit o výhře :)?

Jehla ve spojení s papírem může vykouzlit krásné dekorace. Nakoukněte na fotečky i ukázku jak na to podle sešítku z edice TOPP.

 

Neměla bych zapomenout zmínit stále aktivní – dá se říci téměř „dinosauří“ hrací diskuze. Nenapadá vás nějaká další, do které bysme se mohli pustit??

!!! V pondělí odstartovala soutěž o knihy o Percym Jacksonovi, stále máte šanci se zúčastnit a zkusit své štěstí, potrvá do 11. 8. 2013.

Tak, kdo se prokousal až sem, tak mu posílám ledovou kávu, kterou jsem si k psaní také udělala. Dnes buďte při čtení trochu tolerantní, věřte, že v tomhle hice je fáááákt skoro nadlidský úkol něco „sesmolovat“ ….

Napsal/a: bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • bioviruska

  moc povedené, přehledné, super :-))), vzhledem k tomu, že jsem tu byla vždy na skok, je to, jako bych tu byla pořád 🙂

 • bamiska

  holky díky….narození Jeníčka tam je jen jsem tam místo jména dala tečky aby to vyprovokovalo rozkliknutí diskuze díky zvědavosti(čtvrtek) asi jsem to měla naopak více zvýraznit…..

  jinak musím se pochlubit že jsem k tématu vyštrachala své fotky, jen ty berušky se mi nepodařilo zachytit a nic lechtivého z domácího alba u nás není 😀 😀

 • mura

  Bami moc pěkně provedené..:-)

 • aladin10

  Moc povedené!!!!!!

 • Bami, pěkné 🙂

 • JanaK

  Bami, teda to je dloooouhý, klobouk dolů – já bych to dni jako včera asi sepsala něco v telegrafním stylu 😉

  A musím přiznat, že při čtení jsem si pár těch diskusí „hodila vedle“, poněvadž jsem si vzpomněla, že ještě cosi potřebuju 😀

  A mě by se třeba líbila nekonečná diskuse na téma uhádnete hlášku z filmu 😀

 • Marinada

  Jo a Jeníček od Gabči už se narodil 🙂

 • Marinada

  Bami, kafe jsem si k tomu sice nedala, ale skvěle jsem se odreagovala jenom tím samotným čtení. Moc hezky a zajímavě napsané!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist