Pavluschka – Porod

Rubrika: Moje cesta k miminku

Milé čtenářky a čtenáři. Nejdříve Vám všem chci poděkovat za milé komentáře a za to, že moje články vůbec někdo četl. Omlouvám se, že jste čekali na tento poslední článek tak dlouho, ale celková únava  a chaos ve vstávání naší princezny byl větší, než odhodlání něco napsat. A jak to všechno proběhlo?

Hned můžu napsat, že skvěle a nečekaně zároveň. Ráno jsme odvezli Filípka na další den příměstského tábora (a naposledy jsem se s ním vyfotila s bříškem) a jeli jsme do porodnice. Tam jsme se převlékli a byli jsme i s manželem odvedeni na pokoj intermediální péče. Porodní asistentka mi sdělila, že k operaci půjdu až kolem 13 hod., protože první jsou naplánované těžší operační úkony.  S manželem jsme se domluvili, že se mnou ještě chvíli počká a pak si půjde do města na oběd tak, aby se vrátil kolem dvanácti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Než stačil manžel odejít navštívil nás pan primář. Nemocnice bude slavit výročí a o každém oddělení se natáčí rozhlasový medailonek. Zrovna ten den padl na porodnici a vybrali si porod císařským řezem, aby mohli být u toho a mohlo se to časově naplánovat. Nejdřívě přesvědčoval mě, abych zkusila epidurál. Já zase přesvědčovala jeho, že to není dobrý nápad. Poprvé mi nedali ani vybrat, protože moje páteř není v pořádku. Nechali jsme to na anesteziologovi – ten nakonec řekl, že epidurál není možný. Hned na to se pan primář obrátil na manžela, jestli nechce jít k porodu. Alespoň uvidí děťátko hned. „Já se vám tam skácím, nemám rád krev…“, bránil se manžel. Pan primář na to, že se půjde zeptat ještě druhé maminky, jestli nechce rodit s epidurálem a pokud ano, tak půjde na řadu ona, pokud ne, tak půjdu první já.

Manžel odešel sehnat si něco k snědku a já si v klidu vybalila knížku. Televize mě nebavila,  dávali Prostřeno! A já měla opravdu hlad. 🙂

Když se za hodinku vrátil, měl pro mě překvapivou zprávu. Při odchodu na chodbě znovu potkal primáře a také ředitele a ti ho přemluvili k tomu, aby k porodu opravdu šel. „No to je super!“, zajásala sem. To si budeš moct ustřihnout pupeční šňůru, podepsat dítě a nahradit mě při bondingu. „No to byste opravdu mohl“, zapředla hovor porodní asistentka, která zrovna byla u toho. „Ale já se opravdu bojím, že se tam skácím. A od toho všeho tam jsou přece lidi.“, bránil se manžel. „Nebojte, my jsme zvyklé, a je nás tam hodně – zvládnem i omdlévající tatínky. Jak se ale blížila 13 hod. manžel blednul čím dál více. Všimla si toho i sestřička, tak jsme mu společně vnutili kávu  – trochu pomohla.

Nachystali mě k operaci a šlo se. Manžel dostal k slušivému oblečku ještě roušku a čepičku a už jsme byli na sále. Každý mi říkal, co se mnou bude dělat a pak už jen tma. Probudila jsem se až na JIP.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za to manžel prožíval v tyto momenty ty nejsilnější okamžiky v životě. Sice nestříhal pupeční šňůru, ani nepopisoval své dítě. Ale za to vše viděl „v přímém přenosu“. Byl to fofr – popisoval to potom. „Jediné“, co zvládl, byl bonding. „Vzal jsem si ji na holé tělo, ale moc se jí to nelíbilo, protože jsem měl ledové ruce, jak jsem byl nervózní.“ A pak jsem se celý zbytek dne a celou noc bál o tebe…  Když jsem odcházel ze sálu, tak jsem viděl, jak lítají nástroje.

2013-07-11 16.28.08

Jsem moc ráda, že manžel mohl u porodu být. Myslím, že si uvědomil, že i když je to plánovaný SC, tak to není taková sranda, za jakou to měl. Byl to jeho nejitenzivnější zážitek. Měl v rukou své dítě několik chvil od porodu 🙂  a neomdlel! 🙂 A teď to všem vypráví a všichni se diví, protože věděli o tom, že k porodu nepůjde. 🙂

19   2013-07-13 10.34.04

 

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří na mě mysleli. A také manželovi, že se nechal přemluvit. Myslím, že to stálo za to! Dále  také všem v porodnici. Přístup všech byl skvělý. Jsem na tom zdravotně mnohem lépe, než po prvním porodu po stejné době, i když se stále cítím unavená.

A na úplný závěr trocha nudné statistiky:

Datum porodu: 9. 7. 2013
Čas: 13:17 hod.
Váha: 3100 g
Výška: 48 cm
Pohlaví: žena
Jméno: TINA – tentokrát to vyšlo, většině se jméno líbí, akorát dědeček si nemůže zvyknout a brblá, co jsme to holce vybrali za jméno, že není ani v kalendáři.:-) Tak hlavně aby se líbilo nositelce.

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (17 vyjádření)

 • mimkys

  Jéé dodatečně blahpřeji k holčičce a užívej si to, moc rychle to utíká!!

 • jana231

  ja se filipkovi vubec nedivim.
  Ja mam 1,5letou holcicku a zatim se zarleni u starsiho projevilo jen jednou.
  Spis ta mala zarli na brachu (4 roky). Ale neni to tak hrozny, da se to zvladnout.
  Hlavn ze zacatku bylo tezke rozdelit mezi oba pozornost.

 • nica1

  Pavluschko taky gratuluji a Tince hodně zdravíčka , štěstíčka,lásky 🙂

 • Pavluschka

  Jani231, to je hezké. Když jsme čekali Filipa tak tato jména vůbec nepadla…
  Brácha je zatím moc rád, ani nechce chodit do školky, chce být se mnou doma, ale to by se unudil. Ono to ž árlení přijde, myslím, že nejpozději v době, kdy mu začne brát hračky… Když jsme byli v porodnici tak si každý den chtěl odnášet tinku domů – že tam já zůstanu mu ani tak nevadilo (-:

 • jana231

  jee taky vse nej k svatku male, to ma brzy po sobe.
  A jak na ni reaguje bracha?

 • jana231

  pavlus, i ja se pridavam do zastupu gratulantu.
  A mmch nez se narodila michalka, mela jsem za favority jmena michalka
  a kristynka,manzel nikolku a anetku. nakonec zvitezila michalka:)

 • Pavluschka

  Děkuji všem za hezké komentáře a gratulace. Tinka děkuje za přání k svátku.
  Tinka už si upravila noční spaní, takže začíná být dobře.

 • Hanzlici

  moc blahopřeju, hodně zdraví a hezké sžívání se 🙂

 • qwasinka

  Krásný článeček, přečetla jsem ho jedním dechem. Taky jsme vybrali jméno co není v kalendáři, máme Vítka a v kalendáři je jen Vít. Přeji Tínce hlavně hodně zdraví a štěstí.

 • zikminka

  krásnej článek… akorát… u něj bulím jak želva… 🙂 a to už budu mít po tom svém císaři půl roku 🙂 přeju Tinušce hodně moc zdraví, jméno je krásné a originál 😉 a Vám všem hodně štěstí a spokojenosti!

 • Lien

  krásná, blahopřeju moc

 • Kyller

  Moc a moc gratuluji ke krásné holčičce, a celé rodince přeji jen zdravíčko a štěstíčko. Tina je krásné jméno. 🙂

 • Pavluschko, moc gratuluji 🙂 Tina je krásné jmého a holčička je hezká jak obrázek. Syn má taky jméno, které není v kalendáři a přesto svátek slaví 🙂 stačí si najít kdy má svátek a je to. A Tina ho má 24.července. To znamená, že ho má dneska 🙂
  Tak všechno nejlepší k dnešnímu svátku Tíno a ať děláš rodičům jenom radost 🙂

 • bamiska

  tak at je dobře za finišovou páskou, hodně zdravíčka do života a užívejte si všichni krásných chvilek

 • bokul

  Gratuluji k překrásné dcerušce, moc se Vám povedla. Oběma přeji hlavně zdravíčko.

 • jazulinka

  Je at malá roste a moc nezlobí a at se bráška stará…my jsme naší dali taky jméno co není v kalendáři jmenuje se Běta a všichni si zvykli jen si většina myslí že je to Alžběta…

 • zzabicka

  Krásné, až mi slza vytryskla. Přeji ať je malá Tina zdravá a dělá vám jen radost

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist