Korálkujete?

Rubrika: Volnočasové aktivity

Korálkování patří mezi oblíbené aktivity. Jistě i řada z vás vyrábí šperky, doplňky, vánoční ozdoby, drobná zvířátka…

Klára Žejdlová ve své knize Postavičky z korálků přichází s návody na výrobu pohádkových princezen, víl, korálkového betléma. A mimo to nabízí několik návodů na doplňky pro maminky – tvůrkyně i jejich dcerky.

Kniha o rozsahu 152 stran a je rozdělena do tří částí.

První část, která tvoří cca pětinu knihy, přináší přehlednou tabulku projektů s přehledem použitých technik a náročnosti zpracování.
Dále přehled použitého materiálu a pomůcek i tipů pro údržbu hotových výrobků. Nechybí ani výčet použitých technik včetně postupů. Samozřejmostí jsou barevné fotografie a grafická schémata.

 Postavicky_z_koralku_1

Druhá, nejobsažnější část, představuje 39 projektů.

V úvodu popisu každého z projektů se dozvíte, co vše budete k výrobě potřebovat a jak je projekt náročný. Často nechybí nějaký tip k výrobě, k využití. Následuje podrobný slovní popis výroby, popřípadě grafické schéma, jak korálky navlékat.

Opět nechybí barevné fotografie – a to jak hotového výrobku, tak detailů pro lepší představu a srovnání při vlastním tvoření.

Postavicky_z_koralku_2Postavicky_z_koralku_3

Knihu doplňuje malá inspirativní fotogalerie dalších výrobků autorky.

Kniha je příjemného formátu, na křídovém papíře. Postupy jsou psány srozumitelně a přehledně, doprovází je řada barevných fotografií, často fotografií modelů v reálném prostředí.

Usuzuji, že s knihou může s úspěchem pracovat kdokoli s trochou zkušeností s prací s korálky.

Jsou snad jen dvě věci, které bych knize vytknula – osobně jsem postrádala informaci o tom, jak jsou hotové výrobky velké (při použití doporučeného materiálu). Tento údaj je uveden orientačně jen u jednoho výrobku.
Další vadou je vazba – již při mém krátkém listovaní lepená vazba povolila a je asi jen otázkou času, kdy se zcela rozlepí. Už jsem to psala u jiných knížek – u knížek s náměty pro tvoření by se mi líbila kroužková vazba, aby bylo možno knihu jednoduše otevřít na jakékoli stránce a bez námahy ji udržet otevřenou.

Teď už nezbývá, než  popřát vám  hodně štěstí při tvoření.

A pokud hledáte další vzory pro inspiraci, najdete je třeba i na webových stránkách autorky – odkaz najdete v knize také.


Postavicky_z_koralku_nahledPostavičky z korálků

Vydalo nakladatelství Zoner Press

Autor: Klára Žejdlová
Počet stran: 152
Formát: 200 x 235 mm
Knihu Postavičky z korálků si můžete objednat třeba zde.

Prolistujte si knihu – zde!

Využijte letní slevy 40% !


Logo_ZonerPressVydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

Napsal/a: Jarmila

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Anonymní

    Autorka knihy, paní Žejdlová je velmi šikovná, vytváří z korálků i kytičky, stromečky a různé dekorace a hrozně ji baví vymýšlet nové a nové výtvory. Prý stačí dívat se jen kolem sebe:-)

  • mura

    Krásné,smekám před každým človíčkem,kdo to umí dělat….

  • Moc pěkné. Na korálkování jsem se ještě neodhodlala, ale třeba příjde doba, kdy taky vyzkouším .-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist