Jehla, nit a … ??

Rubrika: Tvoření s dětmi

Mnohým z vás jistě naskočí v hlavě obrázek hromádky oblečení vašich dětí, které někde v koutku volá po zašití. Nebojte, nebudu vás nutit se pouštět do zašívání, spravování a látání – mnohými tak neoblíbené činnosti. Nabídnu vám lepší kombinaci  – jehlu, nit a papír…

Do rukou se mi dostal další poklad na tvoření, sešitek z edice TOPP, kterou mám moc ráda. Vyšel u nakladatelství Anagram s.r.o. s názvem Navlékané dekorace z papíru.

Najdete tu originální bytové dekorace, navlečené z různých velikostí korálků a průměrů papíru, jako jsou například: koule, květiny, řetězy, závěsy, nebo si ozdobíte svícen z čajové svíčky. Můžete si ozdobit pokoje rozmanitými motivy, které rozzáří váš byt. Stejně tak mohou být veselým a zajímavým dárkem.

Zhotovení dekorace není nic složitého!! Takže tentokrát neuspějí žádné výmluvy o nešikovných rukou a podobně. Čeká vás jen stříhání papíru a jeho navlékání s korálky na nit…. Takže opravdu nic, čeho byste se měli zaleknout a přitom vznikají moc hezké věcičky. Líbí se mi, že ke tvoření není potřeba žádných náročných pomůcek (ani po finanční či dostupné stránce):

– různobarevné tvrdé papíry
– nylonová nit (my neměli, Míša použil normální nit z mého šití)
– nůžky
– korálky
– kružítko
– tužky
– průsvitné papíry (na překreslení vzoru)

Na začátku sešitku najdete popis, jaký materiál budete potřebovat a vysvětlení, jak vlastně na to. Jak si přenést motivy, jak je připevnit, jak tvořit kolečka a navlékat korálky.

Potom následují jednotlivé podrobné návody, doplněné fotografiemi finálních výrobků. Vše je srozumitelně popsáno. Uprostřed najdete přesné motivy a schéma s rozměry k jednotlivým výrobkům. S ním budete pracovat…

anagram2anagram8anagram9

Sešitek jsem měla položený na stole a Míša obšlapoval kolem a při zjištění, že mě čeká tvoření, se do toho pustil se mnou. Nehledě na to, že mi musel půjčit kružítko. Vybral motiv kočky. Já dělala více méně jen aranžéra a fotografa, zbytek už byl na něm. Díky tomu to také není tak dokonalé, ale s výsledkem jsme spokojeni :). Nehledě na to, že Míša marodí a už se začíná pěkně nudit, a tak to byla příjemná chvilka povídání a tvoření pro nás oba.

anagram3anagram4

anagram5anagram6

Věřím, že najde sešitek ty správné ruce ke tvoření a jistě bych ho doporučila i pro menší slečny, co rády tvoří a vyrábí.


navlekane_dekorace_z_papiru_nahledNavlékané dekorace z papíru

Vydalo nakladatelství Anagram

Autorka: Anja Ritterhoff

Počet stran: 32
Formát: 145×210 mm
Vazba: brož.2 předlohy
Cena: 99Kč

Knížku Navlékané dekorace z papíru si můžete objednat třeba zde.


TOPP_logoVydáváme knížky Vydáváme knížky od roku 1997.

Základní řadou je edice kreativních knih TOPP, které přinášejí názorné, barevnými ilustracemi a předlohami v původní velikosti doprovázené návody k tvorbě nejrůznějších výrobků z mnoha materiálů.

Knihy jsou určeny jak dětem, tak i dospělým.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist