Védéčkoviny 35/2014: Oslavy a plno novinek

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Letošní prázdniny jsou už jen ve vzpomínkách a já mám pro vás připravené jen malé ohlédnutí za minulým týdnem na VD. Kromě toho tu najdete také info o novinkách, které tu pro vás máme připravené nejen na nový školní rok.

Jak se dalo čekat předem, minulý týden se napříč VD linula ještě vůně prázdnin, do které stále víc prosakoval blížící se začátek nového školního roku.

Pavluschka 4S blížícím se koncem soutěže začalo přibývat článků do soutěže s tipy na výlety. Králíček4 nás zavedla do Muzea motorizmu ve Znojmě a dinoparku ve Chvalovicích i do vídeňské zoo. Čas na psaní na sklonku prázdnin našla i Pavluschka a poslala ohromnou zásobu článků, které budeme postupně vydávat snad do půlky září. Zatím si můžete přečíst její tipna skvělou dovolenou v Krkonoších a tipy na výlety do Janských Lázní, zoo ve Dvoře Králové nad Labem,  do Ostravy do Divadla loutek, zavedla nás dokonce na skok i do Polska.

Až budete hledat dovolenkové ubytování u nás, určitě se podívejte i na prázdninové testování Petry Hottmarové, která s rodinou navštívila Wellness relax areál Hnačov, kde se jí moc líbilo.

Prázdninově-výletový je i dotaz od nuninky v diskutárně. Zajímá ji totiž, jaké je vaše nejoblíbenější zvíře v zoologické zahradě? A mě teď tak napadá, co z toho udělat novou anketu? Třeba až skončí ta stávající, ve které chceme zjistit, jaký filmový tatínek je ten NEJ?

Přípravami do školy se zabývala Iveta Pešková, která vycházela mimo jiné i z diskuze na stejné téma. I když už nejspíš máte do školy vše nachystané, musím článek vřele doporučit. Pustit si můžete i video vložené na závěr, které se zabývá snídaňovými cereáliemi. Prozradím, že Iveta má pro nás už připravené další články s užitečnými tipy.

Školákem s VDSe školou souvisí i další novinka ze závěru prázdnin. Opět rozjíždíme školní projekt, který tentokrát ale nebude zaměřený jen na prvňáčky. Hlásit se můžete už teď, veškeré informace najdete v článku ŠVD je tu pro vás, hlaste se už teď 🙂 Věřím, že díky větší rozmanitosti i zkušenostem z minulého roku, předčí loňské První třídou s VD.
Už teď se můžete zapojit do prvních ŠVD diskuzí, ať už jste se rozhodli do celého projektu zapojit či nikoli. Napište nám o tom, jak probíhal první poprázdninový den ve vašich školách i školkách, s jakými dojmy přišly děti domů i jak jste ho prožili vy sami. Mimo plán jsem zakládala další ŠVD diskuzi, kde jsem se ptala, jestli máte email na učitele svých dětí a jakým způsobem komunikujete se školou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPočínaje dnešním dnem se můžete hlásit k novému testování. Tentokrát máme pro vás slíbené tři sady gumiček, ze kterých se splétají barevné náramky. Vytvořit si z nich můžete i spoustu dalších věcí, bude záležet jen na vás, jak budete kreativní. Já se už teď těším na barevný článek s vyhodnocením testování a třeba i se zajímavými tipy, co všechno se z gumiček, které momentálně potkávám na každém kroku, dá vyrobit.

V názvu článku jsem zmiňovala i oslavy, ale nechala jsem si je na závěr. Možná už jste to tu zaznamenali – v listopadu to bude už neuvěřitelných 10 let od zprovoznění těchto stránek. A protože k narozeninám patří oslava a dárky, něco jsme pro vás naplánovali a pracujeme na tom. To hlavní přijde až v listopadu, ale aby čekání nebylo dlouhé a taky aby se nám to trošku rozložilo, začali jsme tak trochu slavit už teď a připravili pro vás fotosoutěž o ceny v celkové hodnotě cca 10.000 Kč. Podrobnosti najdete v článku Už v pondělí! VD slaví už od 1. září. Fototéma na září jsme vyhlásili dnes.

duplo_zmrzlina-225x165Než se rozloučím, tak bych chtěla jen připomenout, že zítra začnou nové aukce. Tentokrát v nich nebudou jen knihy. Na výběr budou i DVD a mám tu připravené také Lego Duplo Postav si zmrzlinu, které se líbilo při testování.

Na závěr bych ráda zase předala štafetový kolík k psaní Védéčkovin, jen zatím nevím komu. Najde se tu nějaká pomocná ruka?

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist