Zoo Vídeň

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Tak za vámi přicházím s doporučením na super výlet i třeba na příští rok. Už druhý rok jsem měla plán a přání zajet s Dominikem do zoo ve Vídni, ale nemohla jsem sehnat žádného řidiče, který by si na tu cestu troufl, a nebo někoho, kdo ví kde to je. Samotné mně bylo jasné, že sama to nezvládnu, je to kus cesty a umím pouze česky a to ješte blbě.


Takže jsem hledala zájezdy CK, ale odrazovala mě ta jejich na můj vkus vysoká cena. Jenže já se nevzdávala a hledala i na slevových portálech a stále nic, ale asi se na mě usmálo štěstí a našla jsem tady u nás malou CK, co pořádá občasné jednodenní výlety a s cenou více jak slušnou. Cena za oba byla menší než cena za jednoho u klasických cestovek, no neberte to.
Bohužel na jejich první termín jsme již něco měli domluvené, ale hned začátkem prázdnin jsem si objednala zájezd na druhý termín v srpnu, zaplatila a doufala, že Dominik neonemocní a odjedeme. Vše se celkem podařilo, i když jsme oba byli nachlazení, já zánět v noze, překonali jsme i hodně brzké vstávání a vyrazili jsme. Cesta ubíhala velice pěkně, pořadatelky byli milé a ochotné, dokonce nám rozdali pití a sladkou tečku a dětem omalovánky.
Po 10 h jsme dorazili do Vídně k zámku Schonbrunner. Tento zámek byla původně letní rezidence císařovny Sisi, v kouzelné zahradě je i palmový skleník, Glorietta, zoologická zahrada, labyrinty, lze zde celou zahradu objet i výletním vláčkem.

zoo vídeň 11zoo vídeň 10zoo vídeň 8

My prošli celou zahradu dozadu k zoologické zahradě, která je nejstarší zoo na světě. Je zde mimo spoustu běžných zvířat, které uvidíme kdekoliv i ty co všude neuvidíme. Lákadlem zoo je určitě panda, k té jsme šli 2 x a pokaždé zde byla spousta lidí, prostě pandy byly úžasné. Dlouho jsme stáli u bazénku velkého hejna tučňáků, kteří nás pobavili. Nový výběh má medvěd lední, mají zde v pavilonu i spoustu interaktivních tabulí. Je zde i obrovský skleník s deštným pralesem, ten jsme prošli jen z poloviny, to teplo a vlkost se Domčovi nelíbilo. Žirafy, zebry, hrochy, vodní ptactvo, tygry, gepardy … netřeba představovat.

zoo vídeň 6zoo vídeň 5zoo vídeň 3zoo vídeň 15zoo vídeň 4zoo vídeň 7

K odpočinku slouží na každém kroku spousta laviček, několik možnosti občerstvení a pro děti je zde několik hřišť a možnost povozit se na poníkovi. Zoo má několik vchodů a možností zakoupit suvenýry, je zde u zadního vchodu velký obchůdek, menší uvnitř a několik stánků s hračkami.
My po prohlídce zoo vyrazili na procházku do parku a vystoupali jsme až ke Gloriettě, odkud je jedinečný pohled na zámek a Vídeň. Protože byl ještě čas, tak jsme si ještě zašli v parku do bludiště. Tam jsme se hrozně moc nasmáli jak jsme bloudili a chodili stále dokola v bludišti, než jsme dokázali trefit do středu, kde se nachází malá terasa, odkud je výhled na celé bludiště. V dalším bludišti je uprostřed i zvonkohra, která se rozeznívá nohama. Domča na ní poskakoval docela dlouho, dost se mu to líbilo.

zoo vídeň 13zoo vídeň 12zoo vídeň 14

V areálu labiryntů je i hřiště pro děti s interaktivními prvky, kde se Domča vyřádil s místními dětmi a ani jim nevadila jazyková bariéra.
Tento výlet mohu všem doporučit, je sice na celý den, ale prostě nádhera. Oba jsme byli krásně unavení, ale opravdu to stojí za to. Docela ráda se tam jednou zase podívám.
Vstupné do zoo je za 16,50 euro a pro děti za 8 euro, děti do 6 let neplatí a skupinky nad 10 osob mají slevy. Do labyrintu je cena za dospělého 4,50 euro a děti 2,50 euro. No a hlavně nezapomeňte na eura navíc na nějaké plyšáky pro děti, zrovna malé ceny nemají, malý plyšový medvídek vyšel v přepočtu asi na 360 Kč. No, ale kdo by dětem něco nekoupil.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Lussy

  Králíčku, díky za tip. Pandy jsou opravdu velké lákadlo, píšu do seznamu tipů na výlet 🙂

 • Králíček4

  Supice,užijte si to,nám se tam moc líbilo 🙂

 • supice

  Králíčku moc děkuji! Musím si to poznačit. 🙂 Právě jsem se už chtěla na netu podívat na různé památky a atrakce, které navštívíme a ten labyrint, jak tady o něm píšeš mě moc zaujal. Tak ještě jednou díky! Pro deštivé počasí má už Gábinka koupené gumáčky a pláštěnku, tak snad bychom to zvládli i tak. 😀

 • Králíček4

  Supice,labyrint najdeš když se postavíš do parku,zády k zámku,čelem ke Glorietě,tak po pravé straně parku jak půjdeš dopředu,je vchod do labyrintu.Je tam i interaktivní hřiště v ceně a je to časově neomezené.Nám se tam moc líbilo,plánuji si to za rok zopakovat.Hlavně,ať vám neprší a užijete si to jako my. 😀

 • supice

  Super, článek mne hned uchvátil – my totiž v soutěži s Brumíkem vyhráli zájezd do Vídeňské ZOO. 25.9. vyrážíme a budeme tam do pondělí. Už se nemůžeme dočkat! Tak moc děkuji za článek – o labyrintu jsem nevěděla, takže jej určitě navštívíme. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist