Zoo Dvůr Králové nad Labem

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Jedním z výletů, které jsme rozhodně nechtěli na naší dovolené vynechat, byla návštěva ZOO, a to rovnou jedné z těch opravdu velkých – ve Dvoře Králové nad Labem. Cesta byla dobře značená, takže jsme se za 20 minut ocitli na parkovišti u ZOO a šli vystát řadu na lístky. Šlo to velmi rychle. Takže už za chvíli jsme stáli za branou ZOO a uvažovali, z které strany to vzít.


Na výběr jsme měli klasickou ZOO a safari pro pěší. Nakonec vyhrála klasická ZOO – ale jen proto, že z té strany od které jsme šli my bylo velké lanové centrum, ve kterém Filip strávil více jak hodinu. Já jsem si mezitím prošla galerii Tengewenge (výstavu obrazů afrických autorů). Chvíli jsem pozorovala výuku angličtiny, která probíhala ve stejných prostorách a pak jsem obešla obchůdek, kde jsem nakoupila upomínkové předměty pro naše nejbližší. Manžel s kočárkem popojížděl okolo a po očku pozoroval syna, jestli je vše v pořádku.
Jelikož byl ten den slibovaný déšť na 14 hodinu vydali jsme se rychle obcházet alespoň něco z toho rozlehlého areálu. Z deště nakonec nic nebylo. Za to my jsme prožili hezký den mezi zvířaty, na hřištích, a podobně. Viděli jsme šelmy, želvy, slony, ovce, a jím podobné, kozy a jejich příbuzné, různé druhy ptáků,opice – u těch jsme strávili dlouhou dobu, protože tam mají mláďátko, které si moc hezky hraje a baví návštěvníky.. V pěší safari jsme obdivovali žirafy, zebry, antilopy a další. Prošli jsme všechny pavilony Některé byly velmi staré a říkali jsme si, že jsou ty zvířata opravdu chudáci, ale některé zase velmi moderní a hezky udělané. Takže jde vidět, že se zaměstnanci snaží, aby ZOO byla příjemná pro zvířata i pro lidi.

Pavluschka 8Pavluschka 7Pavluschka 3

Kromě zvířat, které byly stěžejní, jsme samozřejmě navštívili několik stánků s občerstvením. Těch je zde dostatek i se slušnou možností posezení. Odnesli jsme si domů plastový kelímek s potiskem zvířat – do toho čepují limonádu nebo pivo. Je zpoplatněný částkou 30,- Kč a buďto jej můžete vrátit u kteréhokoli stánku, nebo si domů odnést suvenýr. Nejlepší restaurace je ale u východu ze ZOO.
Restaurace nabízí dostatečný výběr, dá se posedět vevnitř i venku a pro děti je venku připravené hezké hříště. Na tomto hříšti také tvořila v přímém přenosu paní sochařka. Byla to atrakce nejen pro děti, ale i pro dospělé. Neminuli jsme také dětskou ZOO, ale pokud půjdete do ZOO vy, doporučuji minout, nebo být velmi důslední. Vše je tady za peníze a ani trochu se nám tato část nelíbila.  Zato synovi ano – skákací hrad, kolotoč a podobné atrakce děti opravdu lákají.

Pavluschka 1

Dalšími doplňkovými aktivitami, které ZOO nabízí je výstava „Lodě s příběhem“. Byla zasazená do stávajících výběhů – jedná se o lodě z Tanzanie. Koupí této lodi pomůžete rybářům z této oblasti. No, pro naši peněženku to nebylo, ale moc se nám to líbilo. Další byla výstava různých sošek ze Zimbabwe. Na to jsme se dívali trochu s podivem, kdo čím může nazývat uměním. Tedy konkrétně sochou a k tomu ty názvy…

Pavluschka 6Pavluschka 4Pavluschka 5

Když jsme zamávali lemurům a odešli na parkoviště, rozhodli jsme se ještě pro safari vlastním autem. Tinku jsem si vzala na klín a trochu ji vyklonila z okýnka, ať z toho něco má. Ta blízkost zvířat stojí za to!
Pokud vás povídání zaujalo, rohodně doporučuji pro rodiny s dětmi i bez dětí, každý si tu najde něco. Jen vstupné je trochu vyšší. Ale jednou za rok to prostě přehlédnete… A trochu překvapení na konec. Tyto prázdniny stihnete ještě 23. – 24. 8. sokolnické ukázky a 30. 8. Den orangutanů. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin. A pokud to necháte na příští prázdniny, třeba už bude otevřené nové lví safari (-:

Ceník ZOO:

Dospělí 195 Kč
Děti 4-15 let, studenti do 26 let (po předložení platného průkazu), důchodci, dospělí s průkazem ZTP a ZTP-P, školní zájezdy bez programu 150 Kč
Děti od 2 do 4 let, děti od 4 do 15 let s průkazem ZTP a ZTP-P, Studenti do 26 let s průkazem ZTP a ZTP-P 50 Kč
Děti do 2 let, průvodce k ZTP-P ZDARMA
Pes 100 Kč
Rodinné vstupné 660 Kč

SAFARI:

Safari vlastním vozem (1 osobní auto) 100 Kč
Jízda Afrika Express (1 sedadlo – 1 osoba, cca 60 min.) 60 Kč
Děti školních skupin jizda Afrika Expressem 30 Kč
Jízda Safaribus (cca 20 min.) – dospělí, důchodci, ZTP, ZTP-P, doprovod k ZTP-P 30 Kč
Jízda Safaribus (cca 20 min.) – děti a studenti do 26 let ZDARMA

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist