Ostrava – Divadlo loutek

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Ano ano! I v době prázdnin je možné navštívit divadlo. Většina jich má zavřeno a užívají si prázdniny stejně jako děti, ale Divadlo loutek Ostrava mělo otevřeno téměř celé prázdniny právě pro děti. Výstava Léto s pimprlaty trvala od 13. 7. 2014 – 17. 8. 2014 a jednalo se o interaktivní výstavu v prostorách divadla určenou pro děti.


Výstavu si bylo možno prohlédnout každé pondělí, úterý, středu a neděli. V neděli byla pro děti připravena ještě pohádka. Prohlídky bylo možné absolvovat ve 14 a v 16 hodin. Rezervace byla možná on-line, nebo jen tak přijít a zkusit, zda se dostanete na řadu. Kapacita byla omezená na 30 osob. Dopolední čas od 9.30 hodin byl vymezen pro skupiny (tábory a jiné vícečlené skupiny dětí).

Divadlo loutek 2Výstava začíná vždy v sudou hodinu a to tím, že se spustí orloj. To nadchlo děti i dospělé, pak už nás zavolala paní průvodkyně a mohla začít samotná výstava. Děti se seznámily s divadlem z druhé strany. Celou dobu jsme se pohybovali na jevišti z druhé strany. Na začátku nás přivítal pan Barvička. Ten se s námi také seznámil jednotlivě, abychom věděli, jak se kdo jmenuje. Pak jsme se dvěmi průvodkyněmi šli dále… Bylo zde připraveno několik malinkých scén. Na každé z nich si děti vyzkoušeli práci s loutkami a případně některé triky, které se v divadle používají. Dozvěděli se, jak se jednotlivé druhy loutek jmenují a sami si zahráli divadlo. Děti si také sami vyrobili loutku, kterou si odnesli s sebou domů. Kdo měl svůj výrobek rychle hotový mohl ještě stavět různé panáky a jiné tvory či netvory. A to buďto ze dřeva (připravených dřevěných dílů, které navlékali děti na tyčky). Další možností bylo pohrát si s geometrickými tvary a lepit je na magnetickou tabuli a vyrobit tak panáky a jiné.
Výstava byla hezká, dětem se líbila a to i roční holčičce. Toto byl již 3. ročník. Každý ročník je jiný a už má své skalní příznivce. My jsme byli poprvé, ale pro příští prázdniny si tuto akci určitě pohlídám. Vstupné bylo 40,- Kč/ os., vstupné na pohádku 50,- Kč/ os.
Teď už se těšíme na další divadelní sezónu a jsme zvědaví, co nám divadlo přichystá. Jednou z ještě prázdninových akcí je „Jdeme za vámi!“ – společné otevírání ostravských divadel. Akce se koná 31. 8. 2014 od 15 – 22 hod. Na náměstí Msgr. Šrámka (u divadla J. Myrona ) v centru Ostravy budou k vidění pohádky, balet, muzikál, opera a další co k divadlu patří. Tak doufejme, že bude přát počasí.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist