Testováno na VD: Lego Duplo Postav si zmrzlinu

Rubrika: Testováno na VD

Minulý týden v pondělí jsem oznámila jména testujících, pro které už bylo v tu chvíli připravené LEGO DUPLO Postav si zmrzlinu. Sama jsem v tu chvíli netušila, jak rychlý spád testování tentokrát bude mít. Věřte tomu nebo ne, výsledky už jsou tu a dojmy opravdu stojí za přečtení!

Co jsme testovali?

Předmětem testování byla sada LEGO DUPLO Postav si zmrzlinu, která obsahuje barevné kopečky lahodné zmrzliny, veselé ozdoby a kornouty – vše z kostek DUPLO.

duplo_zmrzlina duplo_zmrzka

Kdo testoval?

Z těch, kdo se v diskutárně začátkem srpna přihlásili, byly k testování vybrány janca.mas a Jarka_PL se svými testovacími týmy 🙂  Obě kromě stavebnice dostaly také sadu otázek, na které měly po testování odpovědět.

Jak to probíhalo a jak to dopadlo?

Ve stručnosti bych řekla, že vše proběhlo až nad očekávání dobře, přesto mi vybrané „testovačky“ tak trochu zavařily. Obě totiž odpovědi na zadané otázky doplrovodily takovým komentářem, jaký bych si nerada nechávala pro sebe. To ale znamená, že tentokrát to závěrečné testovací hodnocení bude ještě delší, než obvykle a odoovědi na původní otázky se dostanou tak trošku na druhou kolej. Tak se možná vrhneme na ně přednostně…

1.) Stavěli jste stavebnici společně anebo ji Vaše dítě složilo úplně samo?

janca.mas: Původně jsem si myslela, že poprvé poskládáme stavebnici společně, ale rychlost, s jakou se Linda vrhla na LEGO, byla ohromující, takže jsem rychle popadla foťák a jala se zdokumentovat celou akci. Po důkladném prostudování návodu vše zvládla naprosto sama a tím mě překvapila, protože všichni známe to oblíbené „maminko, mně to nejde, pomoz mi, já to neumím apod.“ Ba naopak mi bylo milostivě dovoleno si jednu zmrzlinku také poskládat 🙂

Jarka_PL: Všichni jsme stavěli sami. Děti si postavily zmrzku („mami, neber mi ten kornout!“) Já si pak taky mohla jeden postavit…

jak to jen patří vysvětlení výtvoru

2.) Naučilo se Vaše dítě při hře něco nového? Například druhy zmrzlin, barvy, jednoduché počty…

janca.mas: V tomto směru jsme možná trošku vpředu ve srovnání s ostatními vrstevníky nicméně, opakování barev není nikdy na škodu a opakování názvů zmrzlin a vymýšlení různých kombinací je prostě zábava. Jinak samozřejmě máme všechny dílky spočítané, jak všechny dohromady, tak zvlášť ty velké i malé.

Jarka_PL: Moje děti se hlavně učily si při hře vyjít vstříc, půjčit si a rozdělit se o části lega, barvy, příchutě známe, krásně jsme doplnili ke hře, takže pěkné procvičení.

3.) Kombinuje Váš syn/dcera při hře se stavebnicí Postav si zmrzlinu kostky s dalšími LEGO DUPLO kostkami nebo dalšími hračkami?

janca.mas: Toto je naše první, ale rozhodně ne poslední, stavebnice Duplo, takže jsme ji zatím kombinovaly pouze s ostatními hračkami a mohu říct, že fantazie mé dcery je opravdu bohatá. Poskládaly jsme motýla, paní s pánem, no a přijel k nám i celý zmrzlinový vláček.

Jarka_PL: Je nás hodně, takže jsme zmrzku dali i na dětské talířky a do šálků, k nim lžička a zmrzlinový dýchánek mohl začít.

IMG_2522 IMG_2526 IMG_2533_1

4.) Stavěli jste pouze doma nebo jste si sebou stavebnici vzali i na prázdniny?

janca.mas: Zatím jsme skládali pouze doma, ale určitě si zmrzlinky vezmeme s sebou na zahradu a potom i k dědovi.

Jarka_PL: Stavěli jsme doma, ale hned, jak se udělá hezky, berem zmrzku na zahradu. Konečně někdo vymyslel výbornou zmrzku, co potěší děti, nerozteče se a hlavně se dítko neupatlá! 😀

duplo 011 duplo2

A teď ještě to slíbené povídání…

Zmrzlinománie (janca.mas)

Na testování Lega se u nás těšila celá rodina. Jakmile nám pan pošťák doručil balíček, manžel z něj (rozuměj z balíčku) doslova serval obal, aby se přesvědčil, že je to vážně ONO a jen pracovní povinnosti mu zabránily začít hned se skládáním. Lego jsem pro jistotu uschovala na skříň a těšila se na to, jak bude reagovat Linda, která o chystaném překvapení nic nevěděla. No, radost byla opravdu převeliká a jen škoda, že se mi nepodařilo zachytit ta její rozzářená očka. Ani výška skříně jí nezabránila v tom se okamžitě vrhnout ke krabici a rozbalit ji začít se skládáním.

návod už mi to jde

(zde následovaly odpovědi na otázky)

Co říct závěrem?
Skládání je prostě zábava a na věku vlastně ani tak nezáleží. A tato zmrzlinová skládačka je prostě skvělá, jak pro holky, tak i pro kluky, protože které dítě by nemilovalo zmrzlinu? 🙂
Jediné mínus je, že dílků skládačky mohlo být přece jenom více. Například tyčka na nanuk je jen jedna a ozdoby na zmrzliny jsou pouze dvě, přičemž kornoutky jsou tři. Také kopečků zmrzlin je pouze šest, mohlo by jich být alespoň osm, navíc chybí dětmi velmi oblíbená čokoládová! U modré je v návodu nakreslený jakýsi bonbón, nebylo nám zcela jasné, jaká zmrzlina to vlastně má být, a tak jsme ji nazvaly šmoulovou 🙂

Postřehy výzkumného týmu (Jarka_PL)

členové týmu:
Mareček: vedoucí testovací skupiny
Kačenka: vizuální testování
Kristýnka: inovace
Jarka: dokumentarista, archivář, fotograf, a pomocná síla

Během povětšinou temného a pošmourného dneška se spolu s bouřkou přihnala i modrá dodávka. Pošťák připomínající Fantomase mi oproti podpisu předal „černou schránku“.
Převzala jsem horký zboží a vlezla s ním do „jámy lvové“.

IMG_2509Proč jsi šla ven?
Co to máš?
Proč to máš?
Kdo ti to dal?
Proč ti to dal ten pán?
To je pro mě?
To je pro mě?
To je pro mě?
Proč mi to nedáváš?
Dáš mi to?
Mě!

Byli jsme akorát po „O“, tak jsem balík lehce nastřihla, rychle hodila mezi lvy a letěla pro foťák.
Bylo to parádní, roztrhali plastovej obal a vrhli se na krabici. Pak jsme po bytě hledali nějakou dobu dílky…
No a pak jsme začali stavět, všichni samozřejmě, já měla handicap, protože jsem měla v jedné ruce foťák a to se špatně staví. Když jsme vyzkoušeli všechny možné kombinace a děti začaly zkoušet kostičky obracet naruby, tak jsme s Kristýnkou donesly hrnečky, talířky, lžičky a servírovali si zmrzku na nich. Udělali jsme si takový dýchánek.
Dětem se to moc líbilo, bylo to parádní, protože si pak stouply na židličky a začaly zpívat Vánoce, Vánoce, přicházejí! 😀

IMG_2541 IMG_2538

Postřehy našeho týmu jsou následující:
Dětem se to moc líbilo a určitě krabičku vytáhneme před každou návštěvou a budeme se k ní vracet.
Jestli chce ale někdo s Duplem začít, určitě bych spíš doporučila nějaké základní kostičky a k nim teprve dokoupit takovéhle speciality.
Nesdílím názor, že se takovéhle kostičky rychle okoukají. Jestli má někdo doma nadšeného prodavače, kuchaře, cukráře, maminku panenek, hostitelku, tak tyto kostičky určitě nezapadnou. Možná bych ještě doporučila pro více jak dvě děti pořídit dvě balení, sice tam jsou tři kornoutky a jedna tyčka na nanuka, takže si můžou teoreticky hrát 4 děti, ale pro dvě je to akorát. Kristýnka to vyřešila šálkem a talířkem, tím hru „naředila“.
IMG_2511Celkový dojem ze zmrzlinek je nadšený, jako důkaz posílám fotodokumentaci.

Za celý tým
Jarka
dokumentarista, archivář, fotograf, a pomocná síla

Suma sumárum

Mám-li to za oba testovací týmy shrnout, řekla bych, že naše další testování na dětech ukázalo, že děti zmrzliny milují ve všech podobách a s těmi z LEGO DUPLO si užijí spoustu zábavy. LEGO DUPLO Postav si zmrzlinu naším testováním tedy bez problémů prošlo a můžeme ho vřele doporučit.

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • bokul

  Musím uznat, že „zmrzlinu“ hodnotím jako sadu velmi zajímavých tvarů, kterými tvůrci zase trochu rozšířili Lego Duplo.

 • Ivča a Domča

  Moc hezky napsané:-) Naše Kačka taky pořád tahá Lego a staví všechno možné – neojblíbenější je tedy u nás z Dupla jezdící mašinka, zmrzlina by se jí taky asi líbila – musím sbírat nějaké tipy na Vánoce:-)

 • Náš malý by do toho taky kousal 😀

 • Marinada

  Krásně živá reportáž, po které si připadám, jako bych ty zmrzlinky stavěla společně s vámi 🙂

 • danasi

  Je vidět, že si děti i maminky užili testování. Eliška mi tady kouká za zády a prohlíží si fotky. Právě prohlásila, že ho musíme sehnat. Tak alespoň vím, co pořídím Denisce na svátek.

 • Pavluschka

  krásně zdokumentováno i napsáno… Škoda, že jsme se nemohli zúčastnit – starší už si hraje s Lego City a podobné menší dílky a pro mladší si nechávám Lego duplo na vánoce. Starší syn kdysi dostal právě nějaké základní kostičky a nikdy si s nimi pořádně nehrál. Až pak dostal v „normálním“ legu autíčka a další „potřebné blbinky Lego ho chytlo a dnes u něj vydrží i několik hodin. Akorát vždy máme problém – výtvor musí na výstavku a nesmí se bourat. Ale jak to udělat, když chce stavět další krásné věci. Užívejte si léta i zmrzliny v jakékoli podobě (-:

 • Petra Vymětalová

  Oběma testujícím maminkám bych chtěla poděkovat za skvěle odvedenou práci při sepisování hodnocení po všech stránkách. Takhle rychle zpracované testování jsme tu myslím ještě neměli a navíc ještě tak poutavě popsané, to je prostě pak radost zpracovávat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist