Testováno na VD: Wellness relax areál Hnačov

Rubrika: Cestování, Testováno na VD, Z našich cest

Máme rádi přírodu, klid, koupání, relax, pohodu, les, výlety, zvířátka a toto vše očekáváme od naší dovolené. Navíc jsme měli v plánu poznat zrovna Šumavu, chtěli jsme slušné ubytování a nejlépe polopenzi.

Letos jsem si ještě měsíc před termínem dovolené říkala, že najít rekreační zařízení, které bude splňovat naše požadavky je nereálné. Soukromé chaty, které by nám také vyhovovaly, byly v požadované lokalitě dávno obsazené. Do neosobního, velkého a rušného hotelu v centru města jsme nechtěli. Když už se zdálo, že naše požadavky budeme muset hodně okleštit, narazila jsem na Wellness relax areál Hnačov.

Nejprve mě tedy zarazilo slůvko wellness a hned jsem si představila spíše dospěláckou klientelu. Po prozkoumání webových stránek a prvním emailovém kontaktu s panem Hanouskem, majitelem zařízení, jsem měla jasno.

Ano! Konečně jsem našla cíl naší rodinné dovolené.

Rekreační areál leží v Šumavském předhůří, mezi městy Klatovy a Horažďovice. Kousek od městečka Plánice a těsné blízkosti Hnačovského rybníka.

K samotnému areálu vede lesní cesta, která zde končí. Během pobytu tedy nebudete rušeni žádnou silnicí. Obklopující les láká k procházkám na čerstvém vzduchu a sběru lesních plodů včetně hub.

hnacov11hnacov5

Areál poskytuje 117 lůžek ve čtyřech samostatných jednopatrových budovách, které jsou zasazené u lesa s výhledem na celý areál. Rozdělení na samostatné budovy po 6ti pokojích umožňuje ubytovaným větší soukromí a klid. Děti mohou z pokoje kdykoliv vyběhnout na hřiště či ke zvířátkům a rodiče je mají na očích.

hnacov3 hnacov2

Pokoje jsou jednoduše vybaveny, převážně starším, avšak funkčním nábytkem. V pokoji byl dostatek úložných prostor. Mám maličko úchylku na čistotu a musím napsat, že s takto vzorně připraveným a naprosto čistým pokojem jsem se snad ještě nesetkala. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, což oceňuji. Asi nikomu nejsou příjemné, zvláště noční, procházky na vzdálené společné WC. 🙂 Na pokoji je volné připojení WI-FI. Domácí mazlíčci jsou taktéž vítaní. Automobil je možné zdarma zaparkovat před pokojem či volně v areálu.

Velikým lákadlem, nejen pro děti, je mini ZOO. Najdeme zde ptáky Emu, kozy, daňky, králíky, pávy a další domácí zvířata. Nám se moc líbila čerstvě narozená čínská prasátka.

hnacov9hnacov7

Děti se mohou vyřádit na hřišti, kde jsou kolotoče, houpačky či skluzavka. Volný prostor k pohybu mají děti prakticky po celém rozsáhlém areálu, kde si můžete zahrát například tenis či jiné míčové hry. V době našeho pobytu se zrovna budoval minigolf a další vylepšení v podobě her se chystá.

Koupání v Hnačovském rybníku jsme nevyužili, protože byly zrovna přemnožené sinice a nechtěli jsme riskovat zdravotní problémy. Jelikož je dcera vysloveně koupací typ a nemožnost si za celý týden zaplavat by nám neodpustila, zajeli jsme do města Sušice do nového aquaparku. Krytý bazén naleznete i v nedalekých Horažďovicích.
V blízkém okolí je také velmi příjemná jízdárna, kde jsme si objednali projížďku na koni.
Možností k výletům je v okolí celá řada, každý den jsme pořádali rodinné hlasování, kam vyrazíme a co prozkoumáme. V tomto případě doporučuji pobyt autem. Ovšem i bez auta si umím představit celý týden v areálu, vyplněný procházkou do okolí. Večer můžete posedět u táboráku. V areálu jsme se setkali s rodinami s dětmi, byla zde malá miminka i starší páry.

hnacov1hnacov8

Restauraci,  jídelnu, salonek s krbem a wellness se saunou a fitness najdete v samostatné budově. Majitelé slibují poctivou kuchyni bez chemie, s převážně bio produkty, oceněnou certifikátem CZECH SPECIAL a Caffebar se čtyřiceti druhy kávy. Můžete ochutnat několik druhů čajů nebo míchané nápoje pro děti i dospělé. Na přání hostů připraví jakoukoliv dietu.
Za našeho pobytu zde vařili pouze pro ubytované hosty, což zaručovalo klid a jídlo bylo opravdu velmi dobré. A protože nám přálo i počasí, večeře jsme si užívali na venkovní terásce. Výběr večeře byl z jídelního lístku den předem a snídaně formou bohatých švédských stolů. Pečou zde domácí chléb, který si můžete také zakoupit.
Oba číšníci byli velmi profesionální, vždy ochotni splnit jakékoliv naše přání.

hnacov_restaurace1hnacov_restaurace2

Wellness, volně přeloženo, dobře se cítit na těle i duchu, si můžete užít během nejrůznějších typů masáží. Sama jsem vyzkoušela klasickou a masáž lávovými kameny. Paní masérka je nejen milá, ale dokázala mi napravit problém s krční páteří a ještě poradit jak stavům přetížení předcházet. Fitness ani saunu jsme nevyužili.

welness_hnacov1welness_hnacov2

Atmosféra pohody panuje v celém areálu, máte zde pocit, že jste vy i vaše děti vítanými hosty a každé vaše přání je předem splněno.

„Přijeďte si k nám odpočinout a my se postaráme o Vaše pohodlí po celou dobu Vašeho pobytu.“

To jsou slova pana majitele. A já mohu potvrdit. Do Wellness relax areálu Hnačov se budeme rádi vracet. Všem vřele doporučuji.

Recenze byla vytvořena k Wellness relax areálu Hnačov.
Kompletní prezentaci tohoto zařízení si můžete prohlédnout tady.

hnacov_logo

Areál nabízí ubytování v prostorných jedno až pětilůžkových pokojích se základním hygienickým zázemím. Kapacita je maximálně 117 lůžek. Majitelé se snaží utvořit místo pravého Wellness.

Wellness se postupně stává filozofií způsobu života, stravování, povahy, chování se k okolí a umění relaxovat a odpočívat, obzvláště v dnešní uspěchané době. Touto myšlenkou se zabýváme již několik let a snažili jsme se vždy pro naše hosty připravit nejlepší pohodlí ke strávení příjemných chvil v našem areálu.
V každém koutě našeho areálu a kdykoliv budete potřebovat se o Vás bude starat školený a nanejvýš připravený personál, neboť klademe důraz na odbornost a kvalitu vzdělání dle různého zaměření a proto Vám s klidným svědomím náš areál mohu doporučit.
Adolf Hanousek, Wellness relax areál Hnačov

A co vy? Upřednostňujete k ubytování o dovolené spíše menší podniky, penziony, kempy či hotely?

Napsal/a: Petra Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Super rodinný podnik. Minulý rok to bylo moc fajn, příští rok jedeme znovu. Ideální pro děti, vylítají se.

 • Anonymní

  Mně se tam kromě přírody nelíbilo vůbec nic. Kdyby to tam nezachranovaly zájezdy seniorů, kteří jsou se vším spokojeni, tak by to museli dávno zavřít. Never more.

 • Anonymní

  No vidíte a my tam byli letos znovu. 🙂 V masérně žádný štěteček na mě tedy použit nebyl, nevím jakou jste měla masáž. Ano, ubytování je skromnější, ale letos jsem zaznamenala nové podlahy na pokojích. Čisto bylo opět naprosto všude. Je to areál vhodný pro rodiny s dětmi, které ocení klid, přírodu, kvalitní stravování. My byly opět moc spokojeni.

 • Anonymní

  Čtu Váš popis a nevěřím vlastním očím:-) Byly jsme v Hnačově 4 kamarádky (zralé ženy před padesátkou:-). Protože hodně cestujeme, hlavně přes Slevomat, můžeme srovnávat. Nejsme nafrfňané maloměšťačky… V Hnačově se zastavil čas, asi když jsme chodily na základku… Do ubytovacích prostor majitelé nevložili v posledních 20 letech ani korunu. Hygiena při masážích byla naprosto zoufalá. Jedním štětečkem z jedné misky nás natřela paní masérka všechny a všude, aniž věděla, že k sobě patříme. Pod hlavou a tělem ubrousky na utírání rukou na toaletách, v sauně na zemi velmi opotřebované ručníky, bály jsme se na ně stoupnout, káva chuti z překapávače, cappuccino se šlehačkou místo pěny-my to tady tak prostě děláme, po vypití jedné lahve bílého ve čtyřech nám bylo řečeno, že již další nemají a návoz je v úterý…byla sobota…, tři jídla s omáčkou typu UHO. Odjely jsme raději o půl dne dříve, to už nešlo. Ale smějeme se, kdykoli si na Hnačov vzpomeneme. To se prostě jen tak nevidí:-)

 • Vypadá to moc dobře, určitě se tam vypravíme 🙂

 • keenspeed

  Díky za tip. Vypadá to dobře. Ukládám do záložek na další rok.

 • Anonymní

  Pěkná dovolená, hezky jsem si početla. Ráda se pojedu do Hnačova podívat, tak pak napíšu, zda jsem byla také tak spokojená. Šárka

 • Ivča a Domča

  Líbí se mi to, díky za tip. Když už někam jedu, tak právě nějaké přátelštější prostředí, spíš na doporučení. Nemusím hotely, spíš klidně venkovskou chaloupku:-)

 • halina

  Znám, byla jsem tam třikrát. Paráda. Je dobře, že jste si to tak užili.

 • Marinada

  Tak to je dovolená snů 🙂
  (Já už jedno takové vysněné místečko na Šumavě taky letos našla 🙂 )

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist