U Šťastných v Krkonoších

Rubrika: Cestování, Z našich cest

„Ale já do Krakonoš nechci, chci jet do Japonska!“ ozývalo se stále častěji v autě i jinde, když se blížil čas naší dovolené. Pro letošek jsme vybrali Krkonoše. Manžel nechal výběr na mě, jen jsme se domluvili, že tentokrát ne Jeseníky a ne moře. Tedy – vybrala jsem Krkonoše. Chtěla jsem se podívat na stará známá místa, kde už jsem několik let nebyla a druhý důvod byl, že kamarádka v květnu porodila holčičku a chtěla jsem ji navštívit 🙂 . 

A jelikož jsme v Krkonoších nebyli opravdu hodně dlouho a od té doby se mnohé věci změnily (hlavně máme dvě děti), hledali jsme na internetu opravdu důsledně. Ale to, co by se nám líbilo, vycházelo na týden dovolené i na 20 000,-. Požádala jsme o radu tedy čtenářky diskuzí VD. Tímto děkuji té, která nám poradila Apartmány u Šťastných. Toto ubytování nakonec vyhrálo. Už jen ten název vesnice Čistá v Krkonoších – no kam jinam jet na dovolenou na hory?

Když jsme jednoho sobotního večera dorazili na místo, přivítal nás po otevření dveří od auta krásný britský modrý kocour Kolombo. A v zápětí také paní majitelka, která synovi řekla, že může na zahradě všechno vyzkoušet a má vše po celou dobu pobytu k dispozici. Zahrada byla hezky vybavená – bazén, trampolína, dostatek travnaté plochy, pískoviště, houpačky a asi nejoblíbenější autíčka pro nejmenší, o které byl neustálý zájem.

U šťastných 2Zatímco syn objevoval zahradu, dostali jsme klíče a šli jsme se ubytovat. Apartány jsou umístěny v patře. Schody byly trochu nepříjemné, ale snažila jsem se je absolvovat jen 2x denně. Přivítal nás hezký, prostorný apartmán 2+0 s vybavenou kuchyňkou, která byla součástí vstupní chodbičky. Pro čtyři osoby (z toho 2 děti) opravdu luxus!

U domečku, ve kterém jsme byli ubytovaní, je součástí také hospoda (ale netvoří jeden celek, je nutno přejít přes venenkovní část). Jelikož nám přálo počasí, mohli jsme večery trávit na zahrádce na pivečku a děti si zatím hrály. My jsme jen z povzdálí pozorovali. Bylo možné si vypůjčit také věci na opékání a grilování a udělat si vlastní „párty“.

Celý týden jsme podnikali řadu výletů a den jsme ukončili na zahradě. Nejvíce se mi líbilo, že jsem mohla nechat staršího syna lítat venku, zatímco jsem šla uspat naši nejmladší a on ve smluvený čas přišel. Po večeři a nezbytné sprše se stejně nemohl dobrat spánku, protože těch zážitků bylo TOLIK!

Třeba ten, že se seznámil s holčičkou, která chodí na stejnou školku jako on a nikdy ji tam nepotkal, i když chodí jen o jednu třídu níže!!! A pak jeďte přes půl republiky, stejně potkáte sousedy 🙂 .

A abych nezapomněla: ubytování stálo 1100,- Kč/den/apartmán.

Dovolenou doporučuji všem, kteří mají rádi hory (a nemyslím tím jen turistiku). Jsou tam také dobře vybavení na zimní sezónu. Syn na konci týdne hudroval, že jsme tam byli jen krátce a kdy zase pojedeme do těch Čistých Krakonoš… Takže se tam možná někdy vrátíme, ať už v létě, nebo v zimě…


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Krkonoše jsou naše oblíbené hory!

 • Pavluschka

  Není zač. Byla to jediná dovolená a za moře bychom to dali asi taky. Do chatky se suchým WC můžu jet někdy na prodloužený víkend, ale když už dovča… stojí to za to.

 • Marinada

  Krkonoše jsou krásné, lepší než Japonsko 🙂 Díky za hezký tip, to ubytování je sice dražší, ale vypadá to na luxusní dovolenou, takže super!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist