Jak správně vybrat dětskou autosedačku?

Rubrika: Cestování, Pro bezpečí vašich dětí

Pokud vozíte svého potomka často autem, jistě chcete, aby byl v bezpečí. Nehodě totiž mnohdy zabránit nemůžete, zatímco vážnějšímu zranění dítěte ano. Ideálním řešením je nepochybně kvalitní dětská autosedačka.

Nabídka dětských autosedaček

Dětské autosedačky jsou určeny pro děti, které jsou menší než 150 cm a lehčí než 36 kg. Samozřejmě že při výběru hraje roli věk dítěte. Existuje hned několik variant autosedaček. Pro novorozence se jsou určeny výrobky do 13 kg, dále jsou tu autosedačky pro děti s váhou mezi 9–18 Kg anebo 9–36 kg, přičemž pro kluky a holky zhruba od tří let se hodí i autosedačky pro děti s váhou mezi 15–36 Kg. Je nutné pamatovat na to, že pro maximálně bezpečí dítěte na výběru správného produktu enormně záleží.

Při prudkém nárazu dochází v automobilu k pohybu, respektive cestující osoby jsou vrženy velkou silou kupředu. Proto by měli být dospělí a starší děti připoutáni bezpečnostním pásem a mladší děti musí být v autosedačce. V žádném případě ovšem nepoutejte právě mladší ročníky pásem, neboť to při nehodě způsobí fatální následky. Dětské autosedačky rozhodně nejsou nejvyšší položkou v rodinném rozpočtu a vašeho potomka či potomky spolehlivě ochrání, na to nezapomínejte.

Pamatujte i na spokojenost dětí

Děti by se neměly za jízdy ani nudit, což platí obzvláště pro situace, kdy absolvujete nějakou delší cestu. Proto jsou zde hračky na autosedačku, které děti během jízdy dokáží zabavit. Pokud je totiž Váš potomek v klidu, cesta je pak daleko pohodovější rovněž pro ostatní cestující v automobilu, a to včetně řidiče! Sháníte-li tedy aktuálně dětské autosedačky, případně pestrý sortiment hraček na autosedačku a další výrobky, vyzkoušejte např. e-shop Pinkorblue.cz, ve kterém si jistě vyberete a zároveň můžete ušetřit.

Napsal/a: pink or blue

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist