Muzeum motorismu Znojmo a dinopark Chvalovice

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Prázdniny se pomalinku chýlí ke svému konci, a tak se snažíme ještě využít poslední dny k nějakým výletům. Jak začnou školní povinnosti, už nebude tolik času. Již druhý rok se chystám na hrad Bítov a Corštějn, ale vždy nám do toho něco vleze a není nám to dopřáno. No tentokrát jsme se domluvili se starším synem a jeho přítelkyní, že se k nám přidají a syn nám bude i dělat řidiče, i když jsme jeli našim autem, protože je prostornější.


No i když se ráno rozpršelo, tak jsme si přece jen nenechali zkazit náladu a vyrazili, doufali jsme, že se mraky cestou roztrhají a déšť ustane. Vždy když jsem vjeli do pásma bez deště jsme se radovali, že nám naše plány vyjdou, ale jen než jsme zase vjeli do deště. Ve Znojmě nám bylo jasné, že hrady se konat nebudou, protože tam tak moc lilo, že nebylo vidět ani na krok. Takže snad někdy…
Takže jsme zajeli zaparkovat na chvíli k benzince, aby jsme operativně změnili plány. Tam syn při parkování a couvání políbil autem jejich zábradlí, no po kontrole škod naznal, že asi jezdím s tankem, protože na autě nic není vidět. Naštěstí, jinak bych si doma vyslechla jak jsem měla řídit sama a podobné řeči.
Rozhodli jsme se tedy navštívit muzeum motorismu ve Znojmě, najdete ho v údolí řeky Dyje, pod Znojemským hradem, v blízkosti přehrady. Z města k němu vede úzká, klikatá silnička, no byla to v tom počasí záživná jízda. Je to soukromé muzeum a původně postavená budova sloužila dřív jako vodárna. Najdeme zde asi 40 předválečných automobilů, desítky motocyklů, kol, motorů, dále pak traktory, řidičáky, reklamní tabule, staré kočárky, hračky, šlapací autíčka a mezitím vším i dobové figuríny oblečené ve stylu 30 let.

králíček 1králíček 8králíček 13

Domču nejvíce zaujaly vystavené hračky, autíčka a hlavně tanky. Já si dokonce nějaké hračky ještě pamatuji a v podobných typech vystavených kočárků jsem se sama vozila. Auta, motocykly a kola najdete po vstupu v několika prostorech, dětské hračky najdete o poschodí výš, traktory jsou na dvoře a na motory musíte sešlapat do sklepení. Spoustů vystavovaných exponátů je i zavěšena jen tak v prostoru u stropu.

králíček 5králíček 12králíček 14

Otevřeno je zde o prázdninách denně, jinak duben-říjen mimo pondělí od 9-17 h a zimní období pouze o víkendu. Cena vstupenek jsou 80 kč pro dospělé a 40 kč pro děti. Můžete si zde koupit na památku pexesa, turistické známky a vizitky a na výběr je i několik druhů pohledů.
Pokud vám zbyde čas, tak mohu doporučit i projížďku výletním vláčkem po Znojmě a stanoviště má zrovna u muzea motorismu.Vláček má několik zastávek u několika památek. Je zde možnost i prohlídky Znojemského podzemí, kam my jsme již nešli, protože Domča měl jiné plány.
Po dobrém obědě jsme totiž vyrazili ještě do nedalekých Chvalovic do dinoparku. Chvalovice jsou asi 10 km od Znojma a 2 km od hranic s Rakouskem. Tento dinopark je asi jediný v ČR, který není venku, ale naopak má dinosaury uvnitř budovy, některé nepohyblivé již letos oproti loňsku najdeme i venku, kde je zároveň i možnost v písku hledat kostry. Součástí dinoparku je i výstava doby ledové, která je také jako dinosauři pohyblivá a ozvučená.

králíček 16králíček 19králíček 20

Abych řekla pravdu, tak dinoparky v přírodě jsou mi milejší, ale v dešti se hodí i tento a hlavní bylo, že se to líbilo domčovi a byl spokojený. Vstup pro dospělé je 125 kč a za děti 3-15 let zapletíte 75 kč, rodinná vstupenka je pro max.4 osoby za 300 kč.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist