Jak jste psali o svých zkušenostech s výchovou dětí?

Rubrika: Soutěže

rodiceZačátkem září jsem vám představila tři knihy plné výchovných rad a triků, které jsem rovnou nabídla i jako ceny do soutěže. Vaším úkolem bylo napsat článek, ve kterém se s námi podělíte o své vlastní osvědčené výchovné metody.
Co všechno jste námnakonec poslali a kdo bude moci svůj výchovný repertoár obměnit díky výhře v této soutěži, se dočtete právě zde.


Článek o soutěži jsem zveřejnila 6. září a dlouho se nic nedělo. Až v půlce září se objevil první příspěvek, článek Vychovatel za pár kaček od Tanape, pod kterým se brzy objevila slova chvály. Zhruba po týdnu se diskuze pod příspěvkem znovu oživila, tentokrát již v kritičtějším duchu. Ovšem z mého pohledu byla pro článek přínosem a všem, kteří ji ještě nečetli, doporučuji k článku se vrátit a komentáře o odměnách pročíst.

Na další soutěžní příspěvky jsme si ale museli počkat další týden, kdy do redakce přišly články od Sissky napsané uchu lahodící slovenštinou – Keď dieťatko odmietá nočník… a Keď dětičky nechcú spinkať a umývať zúbky…. Doporučuji k přečtení všem maminkám, které se trápí kvůli stále ještě neodloženým plenkám a které denně bojují s uspáváním svých ratolestí nebo čištěním jejich zoubků. Oba články vás tak nějak příjemně naladí.

Ve stejné době poslala svůj soutěžní článek také autorka s pro mě těžko zapamatovatelnou přezdívkou 146647. V duchu hesla Kdo si hraje, nezlobí připomněla, že pro děti je hrou i činnost, která nám dospělákům nijak zábavná nepřipadá. Škoda jen, že se pod článkem neobjevil žádný komentář – nechcete to někdo napravit? 🙂

V posledních zářijových dnech se naopak začaly soutěžní příspěvky vynořovat jeden za druhým. Dudlíkové téma otevřela fiserovavendy článkem Naše zlobivé dudu a podělila se o fintu, která na odnaučení od dudlíku zabrala u její dcerky. další užitečné triky najdete i v komentářích pod článkem.

Zajímavé téma si pro svůj soutěžní příspěvek Modrá, žlutá, zelená zvolila Ivča a Domča, když připomněla důležitost výchovy k šetrnosti k přírodě. K povídání o třídění odpadu se přidala i řada z vás a bylo opravdu potěšující číst, že už i batolata vědí, co patří do žlutého kontejneru, a dokáží se pozastavit nad odhozeným papírkem.

Za pět minut dvanáct ještě dorazily dva příspěvky od kekunky, která se ptala Vychováme knihomola? a podělila se o to, jak ve své dcerce pěstuje lásku ke knihám už od miminkovského věku. V příspěvku Bylo tu, není tu se rozpovídala o imaginárním světě, ve kterém se svou dcerkou tráví nejednu chvilku a který se dá také využít v různých výchovných momentech.

Soutěžních článků jsme vydaly tedy osm. I když to není závratné číslo, bylo hodně těžké rozhodnout, kdo bude vítězem. Nakonec jsme dospěly k tomuto řešení:
kekunka od nás dostane knihy Vychováváme děti a rosteme s nimi a Lžička plná cukru…, Ivča a Domča a Tanape dostanou po jedné z nich (prosím, napište mi, kterou byste radši, třeba to vyjde, v nejhorším knížky rozlosuju).
Sisska pak za své soutěžní příspěvky získá knížku Nevšední hrátky se všedními věcmi.
nevsednihratky
Všem zúčastněným děkujeme za zajímavé příspěvky a autorkám posílám velkou gratulaci! Doufám, že výhra se bude do vašich domácích knihovniček hodit.

Máte-li po přečtení tohoto článku chuť pustit se také do psaní, neváhejte. Prostřednictvím webového formuláře nám své články nejen o výchově i na jiná témata související s dětmi a rodinou můžete poslat i bez soutěže.
Potřebujete-li k psaní alespoň nějakou inspiraci, zkuste naše téma týdne, které je vyvěšeno nahoře v pravém sloupci nad uživatelským panelem. Více informací k projektu Pojďte si povídat… včetně přehledu připravovaných témat najdete v článku Pojďte si povídat… pěkně od začátku.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • bokul

  Všem oceněným pisatelkám moc gratuluji!

 • Jéje! Děkuju, moc mě to potěšilo. Poslední dny se na mě valila jedna jobovka za druhou, tak snad se touhle milou zprávou ten bludný kruh podaří konečně přetnout.
  Kdybych mohla vybírat, sáhla bych po té „Lžičce“, momentálně se u nás pořád marodí, tak ráda obohatím repertoár zábavných nápadů. Ani druhou knížkou bych tedy nepohrdla, ale jsem ráda, že to vypadá, že se s Ivčou ve výběru shodnem.

 • Moc gratuluju výherkyním a děkuji i ostatním děvčatům, které se do soutěže zapojily, našly si čas a předaly své zkušenosti. Tak jako každé zboží má svého kupce, tak i každá rada poslouží v pravý čas nějaké nešťastné mamince, která se zrovna hroutí z neúspěchů tam či onde ve výchově…

 • Peťka

  Všem moc gratuluji! 🙂

 • Padmé

  Posílám véélikou netovou gratulaci všem výherkyním.:-)
  Články byly pěkně napsané, čtivé a zajímavé – díííky za ně.:-)

 • Ivča a Domča

  Strašně moc děkuju:-) Jsem ráda, že se můj příspěvek líbil a ostatním výherkyním moc a moc gratuluju!!!!Mám velikááánskou radost:-)

  Petro, nevím jak Tanape, mě se líbí obě knížky, pokud bych měla na výběr zvolila bych tu Rosteme s dětmi…. Ale nevím jak Tanape….Tak ať to rozlouskne Tanape:-)

 • kekunka

  Děkujíííííííí! Mám obrovskou radost, že to ani slovně vyjádřit nejde! 🙂 Moc moc moc moc moc děkuji!!!

  Ivčo, Tanape a sissko, i vám veliká gratulace ke krásným knížkám! 🙂

 • Výhercům moc gratuluji a přeji krásné počtení a další pěkné články 🙂

 • Petra Vymětalová

  Pro ty, co nevyhráli a líbila by se jim Lžička plná cukru…, mám jednu zprávu – dnes ji můžete vydražit v aukci na http://www.akce-novinky.cz/aukce/

 • Jeeeej, práve som si prečítala výhercov, veľmi pekne ďakujem! Už sa teším na krásnu knižku a rada sa ňou nechám inšpirovať – naša dcérka „nevšedné hrátky“ zbožňuje a inšpirácie nie je nikdy dosť! Ešte raz srdečná vďaka!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist