Kdo si hraje, nezlobí

Rubrika: Výchova podle...

hračkaVšeobecně platí, že kdo si hraje nezlobí a pokud jde o výchovu našich dětí, tak se tímto heslem řídíme s manželem dvojnásob. Pokud mají děti dostatek podnětů a dostatek zaměstnání, pak nezlobí a navíc se činností unaví, což pak přispěje k tomu, že nevybíjejí svou energii a negativní emoce zlobením.

Každý rodič ale samozřejmě zná své dítě nejlépe a měl by vědět, jaká aktivita a zaměstnání dítěti nejvíce vyhovují. Naše dcera je například velmi živá – zkusili jsme ji samozřejmě přihlásit i do kroužku sborový zpěv a výtvarná výchova, ale to jenom proto, abychom zjistili, zda se v našem tušení nemýlíme a zjistili jsme, že opravdu nejvhodnějším trávením volného času pro ni bude tanec nebo sportovní kroužek. Rodiče by měli nabídnout dětem dostatek aktivit, zaměstnat je. Tím se samozřejmě nemyslím jen nabídnout dětem dostatek kroužků ve škole a v centrech volného času.

Weymouth, London 533Děti by měli být vedeny k práci jako takové. A to nejen protože pak budou užitečné, ale protože práce je opravdu může bavit. Vždyť každý rodič si určitě vzpomene jak jeho nebo její ratolest chtěla v raném věku umývat nádobí, pomáhat vařit, pomáhat uklízet atd. A kolikrát se stalo, že jsme dětem raději pustili pohádku v televizi s tím, že když si uvařím ten oběd sama, nejenom že to budu mít dřív, ale také budu mít menší nepořádek a nebudu muset mít strach, že dítě něco vysype, vylije, upálí se atd. Proto bych chtěla tímto povzbudit všechny rodiče k tomu, aby neodrazovali své děti od práce, aby je naopak zapojili a nic si nedělali z toho, že ten stůl není utřený úplně nejlépe nebo že ta podlaha není zametena úplně dobře. Důležité je dítě zaměstnat, protože jemu se práce nejeví jako otrava, ale může se mu jevit dokonce i jako zábava a tím bych zase navázala na to, že kdo si hraje, nezlobí.


Článek byl zařazen do Soutěže o knihy plné rad a triků při výchově, do které můžete až do 30. září 2010 poslat svůj příspěvek i vy.
Ceny do soutěže věnovaly Akce-Novinky.cz.

Napsal/a: 146647

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Matali

    Nezbývá naž souhlasit s článkem :-),práce je důležitá a vlastně se děti tím učí nové věci jen mít někdy dostatek trpělivosti….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist