Pojďte si povídat… pěkně od začátku

Rubrika: Co, kde a jak na VD

povidaniDny se nám krátí, večery prodlužují a ani počasí poslední dobou za moc nestojí, zahrádky už vás nebudou do pozdního večera držet ve své moci, možná budete mít náladu i čas trošku si povídat, podělit se o své zážitky… A třeba se nám podaří rozmluvit trošku i ty, kteří nás tu zatím „jen“ čtou.

Už delší dobu, teda ono je to prakticky nonstop, ale poslední dobou zase o poznání intenzivněji, přemýšlím o tom, jak VD trošku víc oživit. Jak poznamenala tuším Zuzina v jedné ze zářijových diskuzích, postupně se nám tu vytratily články o vašich vlastních zážitcích a zkušenostech. A je to škoda…

Pak přišla Corina se svou diskuzí pro nově registrované, která je do této chvíle bohužel bez odezvy ze strany těch, kterým byla vlastně určena. I to je škoda…

Ani „psavá soutěž“ se moc neujala, i když v závěru nakonec bez výherců nezůstane, naštěstí, s účastí to velká sláva opět nebyla. Částečně tuším, kde je zakopaný pes, ale momentálně nejsem schopná s ním hnout, prostě na to nemám… Přesto jsem optimista a nevzdám to!

A tak dumám a dumám, co s tím. Nic světoborného mě nenapadlo, ale aspoň jeden malý nápadíček by tu byl – pojďte si povídat!

Na každý týden bude připraveno nové diskuzní téma. Nečekejte nic světoborného, dost možná se budu opakovat v tom, co tu už bylo, možná využiju i nějakou starší diskuzi, která se tak znovu oživí (aspoň doufám). Upoutávka na toto téma bude v každé stránce webu. V tuto chvíli neprozradím kde, ať i zítra užijete trošku pátrání a napětí 🙂

A to důležité – očekává se (a já budu ráda, když se očekávání vyplní), že se do těchto diskuzí zapojíte. A budete-li mít pocit, že toho k danému tématu dokážete napsat víc, můžete to zkusit formou článku. Když bude mít článek hlavu a patu a k tomu aspoň nějakých 250 slov (plus mínus autobus), rády vám ho zveřejníme na hlavní straně.

Moje představa o tom, jak by to mohlo fungovat, je zhruba následující…

První neděli v každém měsíci (nebo někdy třeba až v pondělí – víte, jak to mám s (ne)stíháním) zveřejním krátký článek, ve kterém budou vypsána témata na všechny týdny daného měsíce. Ta by měla mít nějakou společnou myšlenku – pokud se mi to tedy podaří. Přelomové týdny si „přišupnu“ k tomu měsíci, kde se mi to bude víc hodit 😉

Během pondělka pak založím diskuzi na téma z článku a budu se těšit na vaše reakce a v redakci vyhlížet i články, které pošlete. Články k danému tématu týdne posílejte prosím vždy nejpozději v pátek, abychom je do konce týdne stihly zveřejnit. Bylo by super, kdybyste k nim mohli poslat i nějaké foto, ale není to podmínkou. Právě kvůli článkům chci na začátku měsíce sepsat článek s tématy na nejbližší týdny, abyste mohli případně začít tvořit s předstihem.

Do povídání se může zapojit kdokoli! Ať už jste VD stálice, příležitostný návštěvník či úplný nováček, pište své postřehy, určitě je budes chutí číst řada dalších návštěvníků těchto stránek. Pouze v případě článků je podmínkou odeslání registrace, protože jinak se vám náš odesílací formulář prostě nezobrazí.

Tolik tedy úvodem a teď už říjnová témata. A protože s realizací této myšlenky budeme začínat, zvolila jsem jako ústřední motto ono nadpisové „Pěkně od začátku“. Plán témat na jednotlivé týdny by měl být následující:

4.-10.10.: Moje VD začátky
11.-17.10.: Dvě čárky
18.-24.10.: První pohled
25.-31.10.: Neobvyklá „poprvé“

Počítám s tím, že u každé vyhlášené týdenní diskuze zkusím sepsat pár návodných otázek, kterých se můžete držet, ale nemusíte. Prostě fantazii se meze nekladou, vyjma hranic slušnosti.

kraliciZprvu jsem zvažovala, zda to nepojmout formou soutěže, ale mám pocit, že tematické diskuzi by to nijak zvlášť neprospělo. Proto budu ráda, když to budete brát jako takovou společenskou hru 😉 V plánu mám drobnou cenu alespoň pro jednoho z autorů článků, možná jich nakonec bude víc, možná žádnou neudělíme. V tuto chvíli mám pro tyto účely odloženou knihu pro děti Daleká cesta za domovem od Richarda Adamse, kterou vydala Mladá Fronta. Jedná se o světoznámý příběh o putování hrstky králíků za novým domovem, který nadchne děti dobrodružstvím, od něhož se nebudou moci odtrhnout, a dospělé krásným podobenstvím o tom, že s vynalézavostí a odvahou lze dělat věci, které nikdy předtím nikdo nedělal, protože tak to člověk (i králík) daleko dotáhne.

Budu se těšit na vaše postřehy, zážitky, úvahy i zkušenosti a třeba i zajímavé články. A už teď jsem zvědavá, kdo bude zítra prvním přispěvatelem v diskuzi, která se tu objeví někdy během dopoledne… (… nebo už krátce po půlnoci?)

Zapojíte se?

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    První diskuze je založená – ZDE – a dokonce už mám i první reakci (dočkala jsem se!!:-))), tak doufám, že u té jedné nezůstane a že se taky trošku rozepíšete, třeba i trošku víc…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist