TVD: Maminky se představují

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Moje cesta k miminku

Jak jste si už jistě všimli, seriál Těhotná s VD je opět v plném proudu. A tak je na čase, představit vám naše ochotné maminky, které neváhaly, reagovaly na výzvu v diskutárně a přihlásily se do projektu!

Naše maminky se s vámi budou dělit o své těhotenské radosti i starosti. Budou vám prostřednictví svých článků předávat své pocity a přiblíží, jak probíhají přípravy na příchod nového človíčka.

Představování začíná:

Alžběta

Jmenuji se Petra, je mi 37 let a už mám 7letého syna. Na jaře čekáme dvojčátka. Už se moc těšíme, i když to asi ze začátku nebude žádná sranda 🙂

Tak to je asi tak vše 🙂

toy elephant

HankaManka

Jmenuji se Hanka a je mi 36 let. Mou rodnou vískou je Telnice, malá dědina asi 20 km jižně od Brna.  Zhruba před pěti lety jsem se odstěhovala za svým budoucím manželem do Brna – Komína. Bydlíme v rodinném domku, který stále rekonstruujeme. Doma máme tříletého šikulu Toníčka. Bratříčka nebo sestřičku jsme mu plánovali pořídit určitě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hanzlici

Jmenuji se Jana a ve svých 32 letech čekám své třetí dítko. Žiji se svým přítelem, 4 letou Aničkou a 2 letým Jindrou střídavě v našem vesnickém stavení nebo v civilizovanějším bytě v jiném okrese. Mé druhé těhotenství a narození Jindříška jste se mnou už mohly zde na VD sledovat. Vedle života rodinného žiji také život pracovní, věnuji se šití dětských plen.

Více se dočtete v článku Tak jde čas… s Hanzlici.

Hanzlici_perex

lnori

Jako malá jsem si hrála s panenkami, byla jsem maminka a měla sedm dětí. Dnes už si s panenkami nehraju a v současné době s manželem čekáme opravdovou druhou holčičku. Upřímně doufám, že ne druhou ze sedmi.

Na VD jsem se pod stejným nickem poprvé přihlásila v roce 2007, moje aktivita zde je nepravidelná a prochází tu různými fázemi vývoje mladé matky. Nyní se poprvé pouštím do projektu Těhotná s VD a doufám, že moje psaní přinese něco i vám, čtenářům.

lnori_perex

 

Margit

Margit je moje přezdívka už více než polovinu života. Pracuji v neziskovém sektoru, spolu se svým manželem. Naše dcerka se jmenuje se Valerie a koncem května jí bude osm let. Mezi členy naší rodiny / smečky ještě patří dvě border kolie, se kterými dělám záchranařinu.

Zajímám se o vojenskou historii, přírodu, hrozně ráda čtu a spolu s dcerou se učím jezdit na koni.

Co se týče výchovy, inspiroval mě Richard Feynman. Ne, nepíše knihy o výchově. Ale ve svých knihách se zmiňuje, jak jeho otec vychovával jeho, a jak on sám učil na školách. Pocházím z Prahy, ale bydlíme v jednom věnném městě českých královen.

Více si můžete přečíst v článku První návštěva u doktora, první ultrazvuk.

Margit_perex

 

Piškotka

Jsem maminka 9-leté Sáry, pocházím ze Severní Moravy a k VD jsem se připojila v roce 2005 jako těhulka. Nyní budu brzy znovu na mateřské, protože čekáme chlapečka a už se těším na společné chvilky s vámi.

Více si můžete přečíst v článku Počátky byly trošku stresující.

Piskotka_perex

 

Pivatko

Jmenuji se Kateřina, je mi 35 let a rodit budu své první dítě v 36 letech. Jsem rozvedená, manžel mi po 8 letech řekl, že vlastně děti nechce. Ač jsem ho stále milovala, touha po dítěti byla větší a já na práškách na uklidnění jsem podávala žádost o rozvod. Po rozvodu jsem si řekla dost, prober se, nemůžeš se ládovat práškama, a začala jsem znovu žít. Našla jsem si přítele o 8 let mladšího a ač jsme trnem v oku díky věkovému rozdílu mnoha lidem i těm nejbližším, tak se máme moc rádi a touha po dítěti byla u partnera asi větší než u mě a to už je co říct 😀 Po dvou letech operací jak mých i partnerových se nám podařilo a čekáme první a pravděpodobně poslední dítě, ale jsme moc rádi, že se nám to podařilo sice přes hormony, ale ne uměle.

Více se dočtete v článku Máme ve špeku malé Pivatko.

Pivatko_perex

 

SvětlanaS

Ahoj, jmenuji se Světlana, je mi 28 let a jsem už díky Bohu v 17. týdnu těhotenství 🙂 Díky Bohu proto, že mě konečně přestávají trápit nepříjemné nevolnosti… S manželem už máme dvě děti – dceru Sáru (5 let) a syna Daniela (2,5 roku). Součástí naší rodiny jsou ještě tři kočičí dámy – Missi, Andy a Angie. Třetí dítě jsme poměrně dlouho zvažovali. Nakonec zvítězily pocity nad rozumem a na náš nejmladší přírůstek se všichni moc těšíme. Dcera říká, že teď budeme mít dětí stejně jako kočiček, takže nás bude akorát 🙂

Více si můžete přečíst v článku Dvě děti jsou akorát, jenže…

SvětlanaS_perex

 

Endlisek

Ahoj, jsem 25 letá budoucí maminka prvního miminka. Začátky nebyly vůbec jednoduché kvůli reakci rodiny, ale zase přítel je nadšený a už teď mě oslovuje maminko, takže jsem spokojená. Trochu mě mrzí, že těhotenství s ním kvůli dálce prožívám jen přes počítač, ale zase mě těší, že začátkem léta už budeme spolu a snad už tedy na dlouhou dobu, bez stálých odjezdů. Své první těhotenství si v rámci možností užívám a asi poprvé v životě si přeji, ať letos léto rychle uteče a už je tady podzim a s ním můj drobeček.

endlisek

 

Všechny příspěvky publikované v rámci TVD najdete na stránce projektu Těhotná s VD.

Těšíme se na další články a povídání. Přejeme pohodové těhotenství v naší VD společnosti!

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Peťka

  Vítám Endliska, budoucí maminku, která se zapojila do TVD a rozšířila tak náš těhu tým. 🙂 Děkujeme!
  První článek od Endliska si přečtete v pátek 10.4. 🙂

 • Marci55

  krásně napsané, těším se další osudy všech těhulek

 • bokul

  Těším se na všechny Vaše příběhy, milé těhulky!

 • pivatko

  vítám poslední maminku

 • Peťka

  Do článku byl přidán medailonek HankyManky, kterou vítám v klubu těhulek a přeji pohodové těhotnění s VD.

 • Marinada

  Už dlouho mě nic tak nezaujalo jako ty krásné, čtivé a dojemné příběhy z letošního projektu TVD. A tolik hezkých fotek – jste opravdu krasavice!
  Přidávám se k Meggii a přeji vše dobré.

 • meggi41

  Nadhernyy! 😉
  Alzbetko-juu dvojcatka,to se bude synek radovat**
  Hanzlici,jste nadherna rodinka 😉
  Inori,devce,treba tech 7jeste das 😀
  Margit,moc krasny clanek..drzte se!
  Piskotko,Sarynce pribudne partak 😉
  Pivatko,tvuj pribeh me zasahl..drzim vsecicko co mam**
  Svetlano,devcatko krasne 😀 deti te budou mit dlouho mladou***

  Vsem tehulkam preji vse dobre a drzte se!!
  M.

 • pivatko

  jsem ráda,že jsem si mohla přečíst něco o kolegyních v tomto projektu a doufám,že se nestane nic nepředloženého(tím myslím třeba pobyt v nemocnici,protože tam není internet 🙁 ) a vydržím s vámi až do konce i dááál

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist