Védéčkoviny 52/2013: Veselé vánoční hody!

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Tak. Vánoce za námi, před námi už vlastně jen pár hodin roku 2013. Ve středu už přivítáme Nový rok. A já mám tu čest přinést letos poslední vydané Védéčkoviny. Převažující téma asi dokážete odhadnout sami – Vánoce a jejich průběh. Ale dostalo se i na jiné otázky.

Tak chutě do toho, ať máme hotovo.

Hrajeme_si_u_maminky_titulkaV pondělí 23. prosince nám Ivča a Domča ve své recenzi nazvané Dvanáct je měsíců a každý jinou čepici nosí představila knihu “Hrajeme si u maminky”. Mohl to být tip na vánoční dárek na poslední chvíli.

Nuninka nám ve Védéčkovinách 51/2013, Vánoce  přinesla ohlédnutí za předchozím týdnem.

Na Štědrý den Petra popřála Krásné vánoce všem! Jedenáct z vás se v komentáři pod tímto článkem připojilo k Vánočnímu přání (a ostatní využili dřívější diskuse… či úplně jinou cestu.)

Ani v pondělí ani v úterý nikdo necítil potřebu zakládat nové téma v Diskutárně – to asi všichni zdobili stromeček, míchali bramborový salát, smažili kapří řízky, pletli vánočku, nebo už si užívali sváteční atmosféru.

miney čl1725. prosince přinesla Peťka další článek ze seriálu První třídou s VD  – Poslední školní týden v tomto roce. Jak týden před vánocemi prožívali do projektu zapojení prvňáčci a jejich rodiny, si už přečtěte sami.

A v diskutárně se objevila hned tři nová témata, všechna od Bamisky. Tu jednak zajímalo Jaký dárek nejvíce potěšil vás a jaký vaše děti? , ale taky by ráda věděla Jak u vás proběhl štědrý den?

Pokud jste se ještě nepochlubili, můžete to udělat nyní.

Vedle příjemných vánočních  témat bohužel Bamiska byla nucena řešit i zdravotní téma – Co na bolavého „pindika“. Několik rad již bylo poskytnuto a už v pátek Bamiska hlásila jisté zlepšení. Bamisko, vyplatilo se dietní opatření v kombinaci s bylinkami?

Na Štěpána, 26. 12., přišla Iveta Pešková  s recenzí knihy Vánoční pohádky a připojila i  ukázku z knížky,  pohádku O vánoční hvězdě.

PF prani 6Nuninka nám poradila, jak vyrobit PF přáníčko 2014. Vyzkoušeli jste? Pochlubíte se s vlastní variantou přáníčka?

27. prosince se s námi Nuninka podělila o své dojmy z knihy  Prázdniny s dráčkem , a to knihy nejen v papírovém vydání, ale i v audio verzi.

V Diskutárně se pak zeptala na názory a zkušenosti se čtečkou knih. Taky vám Ježíšek nějakou přinesl? Nebo jste ve fázi zvažování jejího pořízení? Pojďte si o tom popovídat s ostatními.

PF betlem_728. prosince radila Bamiska další  variantu “péefka” ve formě Betlémku, což vás očividně zaujalo. Možná teď bude v lékárnách nedostatek špachtlí…

V diskutárně pak Bamiska nakousla téma pro tuto dobu docela příznačné: Detox podle Mačingové – zkušenosti? Máte k tomuto tématu co říci? Podělte se o své zkušenosti s ostatními.

Nuninka už myslí dopředu a je zvědavá, jak Slavíte Silvestr? Doma v kruhu rodinném? Či někde na horách? Nebo nějak úplně netradičně? Inspirujte ostatní.

huguv_genialni_svet_titulkaV neděli 29. prosince se s námi Nuninka podělila o názor na knížku Hugův geniální svět. Rodičům radí přimhouřit nad chováním hrdiny oko – pak by se při četbě mohli pobavit i oni (a zavzpomínat…)

Janca.mas se pod tíhou událostí doma odvolává na  Murphyho zákony  a vás ostatních se ptá, jestli to vidíte podobně.

Padmé doma odpočívá s nožkama nahoře a tak ji napadlo se zeptat, zda Nosíte podpatky? Připojte i vy svoje zkušenosti.

 

Tak, hoďte nohy taky nahoru, obklopte se těmi, co máte rádi a v této společnosti pomyslně vykročte pravou nohou vstříc novému roku 2014. Klidně si k tomu nachystejte něco dobrého na zobání. Ale opatrně, aby vaše první kroky v Novém roce namísto ke „světlým zítřkům“ nemířily někam úplně jinam..

Veselého Silvestra!

Napsal/a: Jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Ženy, přišla jsem vám poděkovat za milé reakce.
  Když jsem ty Védéčkoviny tvořila, byla jsem den bez rodiny, ještě jeden takový „slaměný“ den mě čekal, tak jsem byla taková rozverná.
  😉
  No a pak události nabraly spád a já nevím, co dřív.
  Ale potěšily jste mě, tak jsem vám chtěla poděkovat.
  🙂

 • danasi

  Jarmushko, díky za překrásné védečkoviny. Opět mi toho moc uteklo. Tentokrát, protože jsem 25 večer ulehla nemocná. Tělo si řeklo o své, neb jsem jela opět v zápřahu bez odpočinku dva měsíce. Ještě, že jsou svátky a manžel dělá po mnoha letech v první firmě, kde šéf ctí svátky. Tak mají všichni povinně dovolenou. Je to pěkné ho mít po x letech zase doma. Mohla jsem tedy bez obav ulehnout a spát a uzdravovat se.

  Jejda to jsem se rozepsala.

 • Padmé

  Jarm, omlouvám se za šotka, co mi ukradl „za“ v první větě :-D.
  Děkuji Ti ZA úžasné Védéčkoviny :-). Pardon :-).

 • Padmé

  Jarmuschko, děkuji Ti úžasné Védéčkoviny :-). Dobře jsem se pobavila, hezky se to četlo, hladce to plynulo :-). Dávám Ti plný počet (hvězdiček) :-D.

  Mám jen drobnou otázečku – jak jsi přišla na to, že jsem doma odpočívala s nožkama nahoře? 😉

  Musela jsem se smát, když jsem si to přečetla, páč mě letos chytl „uklízecí amok“ (obvykle to tak nemám), umývala jsem okna (neb venku nemrzlo a není sníh), celou rodinu jsem donutila uklidit (každý svůj pokoj), převlékala jsem postele, vysávala jsem, stírala podlahy a pubertální dítě mě nařklo z duševní poruchy :-D.

  Poté jsme absolvovali všechny rodinné návštěvy (tatínek, sourozenci, včetně tchyně) a teprve pak jsem si dovolila „odpadnout“, zůstat doma a začít lenošit :-).

  Nicméně – tento týden budu mít volno (skutečné volno 🙂 ) a dovolenou (z práce) a budu doma a doufám, že „s nožkama nahoře“ :-).
  Je to mé předsevzetí! 😀 😀 😀
  Jen nevím, kdo u nás bude každý den vařit ;-).

  Přeji Ti krásného Silvestra a do Nového/nového roku vše dobré :-).

 • Jarmuschko,diky za Védečkoviny. Přiznám se, že teď nakouknu jenom večer u uspávání na telefonu. Přes den není kdy. 🙂
  Moc pěkně napsáno,diky. 🙂

 • bamiska

  jarmuschko hezké védéčkoviny, děkuji za další shrnutí, přeci jen teď to je takové jiné na čas a net, tak se ohlédnutí hodilo 😀
  Přeji i tobě krásného, poklidného Silvestra a jen to nej v dalším roce ….
  joooo a bylinky a omezení pomohlo …ťukám ale jsme ok…

 • Peťka

  Jarmuschko, díky za super védéčkoviny a těším se na další v novém roce. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist