Védéčkoviny 51/2013: Vánoce

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Už je to tady, ještě nedávno jsme se těšily až děti v září nastoupí do školy. Rozjel se prvňáčkovský projekt- První třídou s VD a už zítra budeme slavit Vánoce. Je to možné? Ten čas tak strašně letí, že se nenadějeme a bude konec školního roku…

Jenomže to naštěstí ještě není. Teď se budeme věnovat něčemu daleko radostnějšímu, něčemu na co se těší malí i velcí – Vánocům. Protože i tady na VD je plno vánoční atmosféry. Už máte své vánoční přáníčko?  Bamiska se ptá, komu už se usadilo ve schránce. Celkem jich bylo prostřednictvím Petry totiž odesláno 41. Což je pěkný počet.

pranickaZapojit se také můžete do dalších vánočních debat. Bamiska připomíná, že jdeme do finále a ptá se, jestli propadáte zoufalství, nebo jestli máte všechno hotovo.

Věří děti na Ježíška nebo už ví jak to chodí? Honzík po návratu z nemocnice domů zvonil  na zvoneček “prej aby ježíšek věděl, že už je doma“. 

Každá rodina má své oblíbené  recepty a tradice. Mě by zajímalo, jaká jídla chystáte na Štědrovečerní večeři, dáváte přednost klasice nebo vaříte něco speciálního? A oblékáte se k jídlu slavnostně?  V televizi jsem totiž slyšela, že Češi to docela dost odbývají a někteří neřeší vůbec.

Každý má rád pohádky a je jedno, jestli mu je 5 nebo 80, na jakou pohádku se těšíte vy? Já jsem teda ještě program nezkoumala, ale své oblíbené tam určitě najdu.

MIM380f79_213817350

A když už jsme u těch Vánoc, jak jste na tom s balením dárků? Balíte rádi, nebo si raději všechno necháte zabalit přímo v obchodě? Já u té hromady vždycky lituji, že jsem nezačala balit dárky postupně. 🙂

Venku to je všude krásně nazdobené, nejenom ve městech, ale také domy krásně svítí. Líbí se vám venkovní výzdoba a máte taky nějakou?

Marcipanka by potřebovala poradit s dárkem pro dceru. Poradíte jí pěknou knížku pro slečny?

Za škoních témat si nenechejte ujít a určitě napsat, jaké šikulky jsou prvňáčci a s 77Olgou se podělte o zkušenosti s diktáty. Je běžné, že se u diktátu prvňáčků hodnotí i vzhled písma?

Petra pro vás našla opět jedno zajímavé video, tentokrát o sexuální výchově. Kapesníčky potřebovat nebudete, ale určitě se u něho pobavíte.

nikon-d40-1Miney777 je rozhodnuta udělat si radost novým fotoaparátem. Poradíte jí s výběrem? Já bych teda doporučila digitální zrcadlovku.

Víte co je to hobot? Je to novinka na trhu a má umývat okna. Teda, nebýt to taková cena, tak bych do toho šla a co vy?

Matušenka má bohužel starosti. Byla pracovně přeřazena na jinou poštu a má z toho docela dost těžkou hlavu.  Já bych poradila užít si Vánoce a pak s pročištěnou hlavou zkusit, jestli to tam bude opravdu tak zlé.

Také u nás musíme řešit jeden problém. Natymu někdo rozstříhal ve škole kombinézu. Pokud se viník nepřizná, nic se nedá dělat a já asi budu muset pořídit kombinézu novou.

Úplně bych zapomněla na na vámi oceněnou diskuzi z minulého týdne. Stala se jí Posmívání a šikana ve škole. A která bude ta další? Určitě nezapomeňte hlasovat pro tu, která vás zaujala.

Neutekl vám nějaký článek?

Védečkoviny si pro vás připravila Petra. Sice pozdě, ale zato s přehledem. 🙂

Vánoční speciál e-knihy už máme kompletní. Jestli se vám líbí, stáhněte si je všechny, vytiskněte a hlavně z nich mějte radost. 🙂

am_vanoce_pr_perexNejnovější knihu s Vánočními příběhy si můžete stáhnout zde. Doufám, že bude mít stejný úspěch jako ty předchozí. 🙂

I tento týden se můžete těšit na bohatou nadílkou knih. Iveta jich pro vás má hned několik. Začněte třeba s touto –  Zpověď šílené matky, pokračujte Harry Potterem. Těšit se můžete na Kouzelné Vánoce s pohádkovými hrdiny vašich dětí.

Příběhy malého Mikuláše také neomrzí a v článku najdete spoustu další inspirace na krásné knihy nejenom pro děti.

Víte, jak se vede prvňáčkům, nebo vám úterní povídání uteklo? I ve školách se připravují děti na Vánoce, pojďte si přečíst jak.

Zapojit se můžete do nové soutěže, tentokrát zaměřené na krásu.

stromecky_14A jako vždy nemůže chybět tvoření. Se mnou si můžete vyrobit papírové ozdoby a s Bamiskou zase nádherné stromečky.

Celý týden máme shrnutý. Snad si najdete čas na čtení i v tento dnešní den, kdy budete mít plno práce s dolaďováním posledních detailů na zítřejší den.

                                                                                   

Na závěr bych moc ráda všem popřála:

     Vánoce plné radosti a pohody,
dobrou náladu, která hřeje i v mrazu,
štěstí,  zdraví a ten nejkrásnější Nový rok,
který přinese splnění všech přání!

Snímek 765

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • danasi

  Nuninko, opět děkuji. Mám pocit, že co jsme se přestěhovali a máme hospodářství a zvířata, že mi mat. dovolená ještě více žádnou dovolenou nedává. Vstávám pořád v 5 ráno a padám do postele již spící. Nebýt připomínek o nejdůležitějším, nějak nestíhám.

 • Bamisko,tak příště je napíšeme společně na půl. 🙂

 • Peťka

  Děkuji za další Védéčkoviny!
  Všem přeji krásné Vánoce, pohodu, klid a hodně lásky. 🙂
  Hezky si to užijte!

 • Petra Vymětalová

  Už můžete hlasovat 😉 Bami, dík za připomínku, po půlnoci jsem úplně zapomněla a dnes už jsem myšlenkama úplně jinde, tak jsem ani dřív nesedla k pc.

 • bamiska

  hlasovat do diskuze mi nejde?

 • bamiska

  nuninko hezky spísnuté, šikulka jako vždy… díky tomu že jsme psali současně, a já mám doma také polotovar védéčkovin 😀 mi neuniklo tentokrát nic 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist