Zítra to zase vypukne…

Rubrika: Chodí do škol(k)y, Předškolní vzdělávání, Střední školy, Základní školy

…je to tak, do začátku dalšího školního roku už zbývají jen hodiny. Jménem celé redakce bych ráda všem, kterých se to týká, popřála zítra šťastné vykročení…

Prvňáčkům, školkovým nováčkům a vlastně i všem, kteří nastupují po prázdninách do nové školy, přejeme, ať si brzy zvyknou na nové prostředí, kamarády a ať si padnou do oka i s paní učitelkou.
Všem ostatním velkým i malým školákům přejeme, ať se jim v jejich školách a školkách líbí a domů si nosí samé pěkné známky a zážitky.
No a pro rodiče všech výše uvedených tu mám přání spousty trpělivosti s jejich ratolestmi 😉

A jako každý rok se mi vybavují i moje první školní dny…
… poprvé do školky si už moc nepamatuju. Jen se mi matně vybavuje, jak mamka převlíkala bráchu v jesličkách a mně u toho vysvětlovala, že já půjdu jinam.
… poprvé ve škole si pamatuju výstup do druhého patra, kde byly první třídy, a jak jsem cestou zaznamenala, že „ta holčička v puntíkatých šatech je určitě menší než já“ 🙂
… první den na gymplu si vůbec nepamatuju 🙁
… první den na VŠ se mi naopak vybavuje docela dobře. Nejvíc mi v paměti utkvělo upozornění přednášejícího, že od studentů ví, že spoustu z toho, co jim poprvé odpřednášel, skutečně pochopili až ve třeťáku 🙂 (celý rok jsme se tím výrokem utěšovali navzájem ;-))

Pak následovaly první školní dny z druhé strany lavice – první den před tabulí, první školní den ve „svojí“ třídě – a pak ty v roli pozorovatele – před neuvěřitelnými šesti lety jsem poprvé odvedla Aničku do školky. Dodnes si pamatuju ty smíšené pocity, se kterými jsem ze školky odcházela. Brzy následoval první školkový den, kdy jsme odváděli už děti dvě, a rok na to i první školní den. No a zítra to přijde zas, když do školy nastoupí i Majda…

A jak jste na tom se svými školními premiérami vy? Která se vám nejvíc vryla do paměti?

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Dcera šla taky poprvé v pondělí do školky, já mám zkušenosti celkem špatné když syn začal chodit do školky tak byl pořád nemocný. Pro jistotu jsem malé začala dávat imunit hlívu ústřičnou, to mi poradily známé. Mělo by ji to uchránit od těchto věčných nachlazní. Tak jsem zvědavá.

 • Petra Vymětalová

  dafnie, tak ať to zítra proběhne už úplně hladce 😉
  ta představa čůrání ze schodů ve školce mě cellkem pobavila… to takhle běhá ven i když je zima? nebo večer?

 • Ahojky!
  Můj Maty dnes nastoupil poprvé do školky. První minuty se ostýchal. Pak viděl hromadu traktůrků a to byl impuls, že si může hrát. Abych spokojeně mohla odejít, aniž by mě syn viděl, tak mu dala učitelka do ruky kombajna na tu chvilku ho zabavila. Samozřejmě, mě nenapadlo mu vzít náhradní oblečení a ani pyžámko, tak jsem si pro něj v poledne, jako polovina rodičů, přišla. Hned ve dveřích, aniž bych něco řekla mne zmerčil a přivítal mne s pláčem. Na sobě měl erární oblečení, neboť neřekl, že chce čůrat a vše si tak od boxerek, trika i ponožek počůral.
  V autě, když jsem ho odvážela, už spokojeně zpíval. Jsem zvědavá jak to bude následovat zítra. Věci na převlečení už má připravené, tak snad si vzpomene, že potřebuje na WC. U nás doma v baráčku, si totiž otevře dveře ven a čůrá ze schodů.

 • Petra Vymětalová

  tak jak? Doufám, že se pochlubíte aspoň těmi čerstými zážitky, když na vzpomínání jsem vás moc nechytila 😉

  Peťko, díky za tvoji vzpomínku na první třídu. Teda vůbec se nedivím,že ti to vadilo, že na fotkách vede mamka někoho jiného.

  Jinak u nás dnes v pohodě, paní učitelka báječná, v družince taky pohoda (byly jsme jen pro zápisní lístek a nějaké oficiality), tak snad zítra půjdeme s úsměvem 😉 Víc vypíšu do letošní prvňáčkovské diskuze.

 • Šárka

  I my přejeme všem školou povinným šťastný start do nového školního roku:-)

 • Peťka

  Děkujeme za pěkné přání!
  I já přeji všem šťastné vykročení a hodně vytrvalosti do školního roku!

  Pamatuji si svoji první třídu, kdy moje mamka držela v řadě prvňáčků za ruku dítě kamarádky, která vedla do první třídy dvě děti. Je to pak i na fotce, že já jdu vlastně sama a mamka má ruku za zády a z druhé řady přidržuje kamaráda. A pamatuji si, jak mi to pak vadilo.

  Zajímavé je, že si vůbec nepamatuji svůj první vstup do školky.
  A téměř vůbec ani první den ve školce starší dcery. Ty další dny už ano, ale ten první se mi nějak motá. První školní den svých dětí si už pamatuji dobře. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist