Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Na VD o VD » Diskuze o diskuzi aneb Neperme seDiskuze o diskuzi aneb Neperme se
Kukačka
5.3.2013 v 21:11:54

Díky několika posledním příspěvkům v Diskutárně ve mně dozrál nápad, jak si zde tolik “nehýbat žlučí“. Předkládám vám tedy dva návrhy (ten druhý konzultován s Petrou).

Za prvé: Hodně maminek zde se sem chodí vyplakat, postesknout si a nechat pofoukat duši. Myslím, že takové místo je potřeba, ale zrovna tak, jako vám (dobrý) psycholog hned nevyčte, co všechno děláte špatně, a spíš se vám snaží naslouchat, tak by to mělo fungovat i zde. Navrhuji tedy, aby příspěvky, které ponesou označení TAM TAM (či nějak jinak), byly brány jako jako takové vybrečení. Takže by tam neměly místo žádné hodnotící příspěvky nebo rady, jakkoliv dobře míněné. Rady pouze v případě, že k tomu zakladatelka tématu vybídne. Koho tento typ diskuzí irituje, bude vědět, že do TAM TAMu prostě nebude chodit.

Za druhé: Navrhuji zrušit “souhlasím a nesouhlasím“ pod články. Důvodem je to, že pokud dá někdo “nesouhlasím“ pod váš komentář a vy nebudete vědět proč, k čemu vám to vlastně bude? Není možnost se bránit, protože není uvedený žádný protiargument. Přijde mi to hloupé a takové bulvární.

Prosím, vyjádřete se. Díky.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
Danniella
7.3.2013 v 18:30:54

Já si myslím, že když se taková diskuze založí, bude tam chodit právě těch pět lidí, co se tam budou ňahňat v cukrkandlu a ostatní budou dál normálně diskutovat tady.
Nemůžu si pomoct, ale jestli po tom někdo tak touží, proč mu to neumožnit?

Jen teď vlastně nevím, kdo tam chce psát. Kdo nejen že souhlasí se založením, ale těší se, až se tam vypovídá.

Ivča a DomčaIvča a Domča
7.3.2013 v 18:25:53

Lien, to máš jistě pravdu, však tam nepíšu nic tom, že to musí být ve smyslu souhlasu (ani psycholog nebude souhlasit s tím, co udělal vrah, ale bude se ho snažit pochopit – ne proto, aby ho podpořil v jeho jednání, ale aby pochopil jeho čin. Udělá to ale tak, aby neodsuzoval – to je to umění empatie). Jde o to, že když někdo tvrdí, že je empatický, tak ale nemá zároveň odsuzovat. To pak prostě empatický není.

Kukačka
7.3.2013 v 18:20:47

Ivčo, přesně tak.

LienLien
7.3.2013 v 18:19:39

Ivčo to je fakt, ale pochopit proč někdo něco udělal ještě neznamená nemoci vyjádřit svůj nesouhlas.
Nebo naopak vydávat za empatii pokrytecký (ne)souhlas.

Ivča a DomčaIvča a Domča
7.3.2013 v 18:17:24

Už několikrát tu zaznělo slovo empatie…
Empatie ale nemá co dělat s odsuzováním, je to schopnost zkusit pochopit toho druhého, odložit svůj názor…Takhle jednají třeba právě psychologové, ty by bez empatie nemohli vykonávat své povolání. Tam přece nejde o to souhlasit, ale pochopit, proč ten druhý udělal to, co udělal.

LienLien
7.3.2013 v 18:07:41

radko ono je to o tom, že když někdo vlastní sklenici vody a pak u někoho uvidí moře, tak to prostě nedokáže pobrat, to je celé a už se k tomuhle tématu nechci víc vyjadřovat.

PeťkaPeťka
7.3.2013 v 18:05:36

Tak ano. Uvidíme v praxi. Myslím si, že i když to bude koutek, i když se to bude jmenovat já nevím jak, i když bude nad tímto koutkem cedule jak vrata – jen utěšit, nepsat názor, že stejně někdo tento názor napíše. Myslím, že tomu se ubránit nijak nedá.
Leda vážně obr nápis u toho. :-)

Jinak ano, nemám s tím vůbec žádný problém. Pokud je mi nějaké téma blízké, pokud někomu můžu pomoct, pak to vždy ráda udělám. K tomu nemám nic.

LienLien
7.3.2013 v 18:05:33

Koukám, že to každý pochopil trošku jinak, Marinada také psala, a také to byl trošku rozdíl, jen už si nepamatuji přesně co napsala. Já osobně to chápu tak, že tam budou příspěvky od lidí, kteří si nepřejí, aby se k nim někdo negativně vyjadřoval, kteří chtějí jen poplácat po rameni a že člověk, který má jiný názor tam nebude smět reagovat. Tak jsem asi taky mimo, jak to bylo vlastně původně myšleno.

A pořád nějak nerozumím, jak se to ošetří, pokud tam někdo negativní názor napíše, tak co, tak se smaže, nebo nevím. Co nováčci, kteří to neví, nebo třeba Lien, která tam bude chodit psát schválně. že by pak nějaký člověk seděl a mazal, nebo jak to bude praktikováno.

radka2
7.3.2013 v 18:03:21

takže založit jakési rádobydiskuze se zákazem “nevodných“ reakcí je totální kravina. co tedy brání aby ten kdo chce napsal článek, kde se vybrečí, a petra tam smázla možnost reagovat?

a k té empatii. já jsem si tady snad stokrát vyslechla jaká jsem zlá mrcha bez soucitu. a to kdyby jste viděly ty OV, tam to nebyly jen krávy.
přitom mám empatii až abnormální. ale jak píše lien – s potřebnými. rozhodně nebudu litovat maminku, která odmítá dávat dceru babičce nebo otci, protože s nimi má spory, ale soucítím spíš s tím dítětem a babičkou či otcem. těm je upíráno stýkat se s milovanými lidmi, těm je ubližováno. to stejný ta zmiňovaná diskuze. víc cítím s těmi nemocnými.

mimochodem, někdo tu psal že někdo tvrdil že kýchala a prskala…to jsem psala já, ale o jiné sestřičce, která mi způsobila tím, že nemocná chodila do práce dost zbytečné velké bolesti a komplikací po operaci. způsobila mnohem delší odloučení od mých blízkých než bylo nutné prodloužením hospitalizace díky tomu, že mě nakazila. způsobila dost psychických problémů synkovi, který hodně trpěl tím, že místo týdne mě neviděl čtrnáct dní. takže ne, s nemocnou sestrou která se obětuje a jde i v tom stavu opravdu nesoucítím, naopak ji odsuzuji.

PadméPadmé
7.3.2013 v 18:00:45

Peťko, nevím, jestli jsem se trefila do toho, co jsi chtěla… je to ono?

http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/ostatni-tipy-a-rady/umeni-diskuze/

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist