Dieta

Rubrika: Stravovací návyky

1236816_weightTaky si říkáte, že se sebou musíte něco dělat, sama se už ani nechcete koukat do zrcadla….?
U mě to už dospělo k tomu, že se divím, že se mnou manžílek chce ještě spát..:o( naštěstí chce :o))

Po 1. těhotenství jsem přibrala necelých 5 kg, takže mě ani netrápilo to, že se jim nechce nějak dolů, jezdila jsem kočárem, velmi často na kole… takže i nějaká ta kondička byla… :o))
Potom jsem byla těhule s Eli, a musím se přiznat že na kole jsem jezdila skoro až do porodu (s Káťou v sedačce před sebou), trávu jsem sekala taky až do porodu – prostě pohoda…:o))
Žádné problémy…. :o))

Jenže teď nastal ten problém s velkým „P“
Moje váha, v porodnici to bylo super, světe div se, já jim tam nechala 11 kilo!!!
Ale potom doma na mě přišly chutě horší než v těhotenství a já se jim nebránila ba naopak – a začala jsem kynout :o))
Musím se přiznat, že vážím o 17kg víc než před 1. těhotenstvím, jsem na sebe naštvaná, a když se vidím v zrcadle, na fotkách…. – hrůza…
A sport, žádný není, Káťa ještě sama na kole neumí a tak ani kolo nevytáhnu ven :o(

Dneska mi kamarádka (jistě ji všichni znáte – Andrea) poradila dietu, bez jo-jo efektu… tak se na ni chystám!!!!

Jste zvědaví, o čem je? Tak dobrá, taky vám to napíšu a můžete to vyzkoušet sami na sobě a eventuelně dát vědět nám, jak to zatím vypadá – jde ta ručička na váze dolů nebo se jí nechce?!!!

Prý se tý dietě říká dvouhodinovka: musíte každou druhou hodinu něco sníst a když se vám to povede tak místo jednoho jídla jen pít a začíná se prý čajem nebo kávou :o(

Jo a né že se budete cpát!!! Jen samé malé porce nebo jídlo lze nahradit ovocem a zeleninou, zprvu to bude pro nás jistě záhul, aby si žaludek zvykl na málo a smrsknul se, ale pak by už konečně mohla jít ta ručička dolů… kéž by…. :o))
No a rovnou do toho můžete zapojit i druhou dietu, že nebudete jíst po 18 hodině…:o))
Vím je to těžké, ale můžete si zahřešit a sníst třeba nějaké to ovoce… nebo kukuřičné lupínky :o))

A nezapomeňte hodně pít… :o))

Taky jsem už přemýšlela nad tebletkami „Lipoxal“, mám na ně dokonce slevu 350,- Kč, ale zatím jsem si nezjistila jakou hromadu zlaťáků budou stát…..

No, vyzkouším tuhletu dietku a uvidím, jestli je vůbec budu potřebovat :o)) třeba ne a místo nich si koupím něco v menší velokosti na sebe :o))

No, já už kojím jen v noci, ale i tak si myslím že by to mohly zkusit i ty plně kojící maminy (prostě si dávejte větší porce).

Tak, co půjde do toho někdo se mnou? Nenechte se přemlouvat!!!!

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (40 vyjádření)

 • tak budem 3!!! kdo se ještě přidá :o))

 • No třeba začnu s Vámi nanovo, protože si myslím, že na dovče to moc dodržovat nebudu! :o)

 • ještě počkej až za 14 dní – startujem :o))
  (zatím si pěsti uvolni :o)) )

  No tak holky, to nás v tom s Ramirou necháte?
  Koukejte se ještě někdo přidat !!!!!! :o))
  Andrea se nepočítá ta začala bez nás !!!! :o))

 • HOLKY, DRŽÍM VÁM PĚSTI!

 • Mates, to budu řádně vykrmená. Tady se papá pěkně pravidelně a vydatně. Kila navíc jen skákají. Jenže řekněte ne, když je to tak dobrý a navíc to uvaří někdo za vás. :o)

 • Ještě já, holky začínáme za 14 dní zatím s Ramirou, takže se na to psychicky začnu připravovat a budu čekat na další dušičky do party :o))
  Kdo se ještě přidá? :o))))

 • sluníčkoP.proč jsem to nenapsala dřív, jsem tam uvedla -nemělo by cenu to psát, když jsem nevěděla již při zahájení té diety, zda bude účinná a teď jsem na to neměla opravdu čas. A ani mě to nějak nenapadlo o tom psát…Klubíčka nikomu neberu. Jen když teda to ode mě Macek přebírala, tak to měla napsat tak, jak jsem jí to psala, celé a né jen části, aby ten, kdo si to čte poprvé, z toho věděl, kdy se začíná a vkolik se třeba končí apod..S tím jsem jí seznámila. Ale řešit to nechci a nemám na to ani chuť a čas. Prostě jen jsem to upřesnila. A chápu, že né všem se to líbí, ale já to přežiju ;o) a doufám, že to všem pomůže s kily dolů. A že se tady zase za čas se svými poznatky podělí.

 • Ahojky – Mate,
  já nejsem proti Tobě, já jsem proti dietám:)Myslím, že se stejně vždy projeví jo-jo efekt. Chce to spíše změnu životního stylu a jíst zdravěji. Ach jo, kdyby mi to bylo tak jednoduchý jako to napsat:(

 • sluníčkoP

  je pravda, že to byl nápad Andrei a že ho krásně popsala, ale musím se zastat Matese. Je pravda, že když o ní věděla Andrea mnohem dřív, tak tu o ní měla napsat dřív a ne až to tedy napsal Mates. Dozvěděl se o té dietě od Andrei a chtěl se o ni s námi podělit, když to neudělala Andrea.
  Andreo nic proti tobě, ale jsi o ní opravdu napsat dřív.
  Moc ti Andreo přeji aby jsi nadále úspěšně pokračovala v dietě a držím palce.

 • Macku, možná kdybych měla víc času, napsala bych o té dietě-ale proč bych o ní měla psát už před 3 týdny, tedy na začátku, když jsem nevěděla, jaké bude mít účinky?? To by mě přišlo jako hloupost, ne? Ale jinak přeji všem, ať vám jdou s touto dietkou kila dolů :o)

 • Mates, nečerti se. Holky mají pravdu v tom, že se to mělo popsat podrobněji.
  A jestli máš zájem, tak s tebou začnu, tedy pokusím se. Ale až budu doma. Teď sem ještě na výkrmu u dědečka a tady se jí jinak :O(
  Tak za 14 dní?

 • Všem se omlouvám, mě šlo spíš o to jestli by se ke mě někdo přidal, né abych vzala téma Andree….
  Navíc mě mrzí že jste všichni proti mě, sice mi tu dietu Andrea poradila přes ICQ, ale jak teď píše drží jí už 3 týdny a s výsledky :o)), tak to klidně mohla napsat už dřív :o(, teď když jsem to napsala já, mě obviňujete že jsem jí to vlastně ukradla – není to pravda, jen jsem se s tím svěřila vám….
  A jak tak koukám nebudete držet dietu se mnou ale s Andreou – ně šlo o to aby jsme se dohodly a začly stejný den a pak se dělily o zážitky i o ty úbytky
  A jesli jde o to že vám Andrea napsla víc, klidně jí ty klubíčka Petro dej – mě až tolik o ně nejde, jde mi o to začít držet dietu :o)) a nebýt na to sama :o(

 • Jaholko, káva není vím zrovna nejzdravější, je tím míněno, začínat pitím :o) (nealko). Já víc než normální kafe piju Cortu a Martínek jí také miluje! Říkáme jí oba „kafíčko“. Instantní kafčo si dám tak 2-3x týdně a to většinou to Nescafe 3v1 nebo Jacobs Latte

  Janaj, koukám a jsem ráda, že tu jsi s námi nadále-našli jste východisko, než aby jste odpojily net? To mám radost!

 • Ahoj Andry, je fajn,že už se svou dietou slavíš úspěchy,jen tak dál.Je zajímavá,ještě jsem o ní neslyšela.Když jsi o ní psala v Tam tamu,myslela jsem,že už jako dvě hodiny držíš dietu..:o)
  Slova,že už to jde na mě vidět miluju,hlavně od manžela potěší.To já se připojuju do dietního klubu taky.Díky za všechny dobré rady a fígle o které se tu dělíte.Pomohla mi taky ta od Kicul,pít každou hodinu nejmíň 250 ml,to už pak nemůže mít člověk ani takový hlad…Teda spíš chuť,u mě je to spíš o chutích a „rozežranosti“,jak se říká.
  Tak ať ten boj s vůlí a kily vyhrajeme!!!

 • Ještě mě napadá – s tou kávou na začátek. Možná je to dobré při hubnutí, ale jinak rozhodně nic zdravého (pokud se tedy nejedná o nějakou její zdravější variantu)

 • Ahojky,

  když tělo nedostává pravidelně najíst, začne se bát, že bude hladovět a proto ukládá tuky na horší časy. Když pravidelně jíte, např. ty každé 2 hodiny, sice málo, ale jíte, nemá potřebu tuky ukládat.

  Lipoxal zkoušela moje kamarádka, nechala se na něj nalákat. Dala za něj spoustu peněz, ale jinak se stravovala pořád stejně, takže je jasné, že ani zabrat nemohl. Slouží jen jako podpůrný prostředek při hubnutí.

  Ještě k těm zdravým tyčinkám.. Ty jsou sice opravdu zdravé, ale nejsem si tak jistá jejich kalorickou hodnotou.

 • kristýna

  Saško, úplně s tebou souhlasím s těmi klubíčky.
  Mates, myslím si že to od tebe bylo trošku neuvážený, nebo jak to mám napsat, protože to byl Andrey nápad, a hlavně opravdu jsi tam neměla vše, a od Andreinýcho komentáře jsme se dozvěděli víc.
  Andy , určitě to vyzkouším, ta moje taky zabrala, ale když nestíhám , tak se to nedá. Tak mi drž palce, aŤ to pomůže. Až budu mít 66 jako ted ty, budu maximálně spokojená, protože těch mých 72 mě opravdu rozčiluje, protože před prvním těhotenstvím jsem měla 59!!!

 • Anonymní

  Teda to zní zajímavě :o) asi to zkusím. Pokud je tomu tak, jak se ze píše, navrhovala bych Matesoj „skrouhnout“ klubíčka za článek a dát je Andree-když jsem se tady dozvěděla daleko víc do podrobna o té dietě. Co vy na to?
  Saška

 • Macku, nenapsala jsi vše podstatné o té dietě!

  Kicul děkuji za zastání :o) Také mě to nepřišlo zrovna nejlepší (nezlob se Macku!) od Macka, když navíc nepopsala úplně vše podstatné (aspoň si myslím, že plno informací chybí)
  Dieta se správně začíná ráno v 6h, jí se menší porce po 2hodinách a končí se večer v 18hodin. Pak za další 2 hodiny (tedy ve 20h) si můžete dát už jen 1ks ovoce. Pokud by někomu bylo zle z hladu v počátcích, doporučuje se třeba mistička kukuřičných lupínků. My vstáváme trošku dýl, tak jsem si to posunula na 7,30 a končím v 17,30. začínám kávou nebo čajem, popř. Cortou a tomu si dám kukuř.lupínky nebo kousek celozrnného pečiva. Když nestihnu se najíst po 2h, tak si zobnu také ovoce nebo se napiju a jím až za další 2 hodiny. Zpočátku to byl trochu boj s vlastním tělem-tedy spíš s hladem. princip je v tom, že se oblbne tělo a vy si zvyknete na malé porce, tudíž proto není tzv. jo-jo efekt. (např u jiných diet, kdy buď nějíte vůbec nebo jíte určitou dobu jen třeba tukožroutskou polívku, pak shodíte a vrátíte se k normální stravě, tak je logický jo-jo efekt). Doporučila mě to moje mamka, která prý, když po mém narození přibrala, tak tahle dieta tehdy frčela. Zmínila jsem se o tom své kamarádce a ta říkala, že vlastně její mamka držela také tuhle dietu a shodila 14kg. Já jí držím dnes 3.týden a minulý týden jsem si stoupla na váhu a říkala jsem si, že to nebude asi zas tak účinné po 14ti dnech. A byla jsem mile překvapena, už jsem nevážila 69kg, ale už „jen“ 66kg. Pak jsem druhý den jela do města a navlékla jsem si své oblíbené kalhoty a koukám, že na mě nějak divně visej…Už jsem si v nich vůbec nepřipadala tak normálně, jako předtím s těmi 3 kily navíc :o) Dostala jsem i od manžela pochvalu. Sama doufám, že ještě kila půjdou dolů dál. Chtěla bych ještě tak těch 6kg a budu spokojená nade vše. Tak uvidíme. Důležité je, to v počátku diety nevzdat kvůli hladu a hlad zahnat právě pitím nebo ovocem, popř. těmi kukuřičnými lupínky (ty já miluju). Samozřejmě není dobré čekat na další 2h a nacpat do sebe tabulku čokolády nebo jinou sladkost. Mě moc sladké neříká delší dobu, protože jsem se ho vzdala, když jsem dodržovala HA stravu, kvůli naší Šárce. Zvykla jsem si, že jsem si jen občas dala kousíček čokolády. Navíc mě po sladkém bolí zuby :o) Takže jsem si sladké nahradily lupínky nebo Bebe Dobré ráno a ovocem. Minule jsem koukala na Snídani s Novou a mluvila tam Hanka Kynychová, že jí také honí občas mlsná a že se naučila, poschovávat si všude nějaké müsli tyčinky apod..jen aby neměla chuť tu „mlsnou“ podporovat v tom, že by šmejdila a sezobla kde co najde…Tak mě dala docela dobrou radu. Tak jsem si i já nakoupila takové ty zdravé výrobky, cereální tyčinky apod..a různě doma pozastrkovala, abych stále měla zásobu.
  Takže doufám, že třeba se k ám přidá víc maminek…už vím i o další, která to zkouší, ale nebudu jí jmenovat :o) Ona dobře ví o koho jde, je to také moje kamarádka a věřím, že pevnou vůlí to zvládne, aby nemusela sáhnout do peněženky a korunky dát dietologovi a o kterým mě psala!
  Takže mamči, vzhůru do boje s nadbytečnými kily! :o)))Budu ráda, když se za čas tady sejdem a já si přečtu, že i Vám to pomohlo…to by mě opravdu potěšilo :o)

 • A neměla to tady popsat jako radu spíš Andrea?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist