Dudlík

Rubrika: Jen tak

1166486_baby_sleepingTaky se vám stává že dítko někam schová (nevědomky) dudánka a vy potom lítáte po celém bytě a hledáte kde že může být?
U nás je to na denním pořádku několikrát, já jsem pak tak zblblá že si myslím že jsem ho nakonec schovala někam já…– na dobře viditelné místo (několikrát se mi to již podařilo)…

To potom zaměstnávám celou rodinu – pátráme a pátráme…. naštěstí se vždy nakonec dudánek najde…. ale nevěřili by jste kde všude?!!!

Jednou po nekonečném pátrání ho nakonec objevil manžel když přijel z práce (dudánek se ztratil ráno kolem 9 hodiny), a manžel ho objevil až kolem 17 hodiny – schovaný pod kobercem v místě kde bych ho snad v životě nenašla a nehledala :o))

Včera jsme opět pátrali, ale že jsme měli 10 let výročí od seznámení, vyndali jsme náhradní a nechali holky babičce s tím ať ho opatruje že jiný už opravdu nemáme (jeden naprosto nový nám už babička vytratila s holkama na houbách) tak proto to upozornění.. :o))

A světe div se, přijeli jsme a dudánek byl na světě, Eliška si ho schovala do auta (hračky) a já si toho bohužel nevšimla :o(
Naštěstí holky ještě po našem odjezdu nechtěly spát a tak si ještě hrály a objevily :o)))

Tak si tak říkám, že by k dudlíkům měl výrobce přidělávat takovou tu věc, co se ozve, zapískáte-li ….jak by se mi to hodiloooo……:o)))))

A jak jste na tom vy?

Né vy, co dudlíka nemáte, ale vy, co ho máte a hledáte???? :o)))

Máte taky nějaké místečko, kde jste ho objevili a divili jste se, kde se tam vzal?

Třeba ho tam objevím zítra…. nenechávejte si ty schovávačky jen pro sebe, ušetříte nám všem (hledajícím) hodně času :o))

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • U nás se najde taktéž za postýlkou, v hračkách, někdy i v odpadkovém koši a nebo u nás v posteli:)
  Já jsem pro takové případy připravená, má v zásobě asi 15.dudánků, protože malý má ted zuby a zkouší je rozkousávat:)
  A řetízek už ani nedávám, jak jsem psala v jiném článku, my dudel nepotřebuje přes den, ale na noc a když už, tak pouze do kočáru:)

 • Patriček má dudlík na řetízek s tím skřipcem a od té doby co jsem mu koupila ten skřipec,tak už ho skoro nehledáme.Akorát,když mu ho dává tatínek,tak mu ho nepřipne a malý ho většinou hodí za postýlku.Ale,když byl Páťa menší tak jsem ho taky jednou hledala jakou dobu a našla jsem ho u mrnouska v overálku.

 • ekrovka

  U nás je to stejné:-).Také však používáme systém 5 dulíků a plašíme až když dáváme Šimánovi poslední. Nejčastěji je poté nacházíme za postelí či gaučem, v pračce nebo v pusinkách plyšáků. Nejlépe bylo když jsme po malování našli dudlíků 8. Hledačům zdar

 • my jsme to vyřešili tak,že jich máme asi 5ks a vždy alespoň jeden najdeme, co vy na to, než se stále nervovat a rozčilovat, kde zas je.

 • Místo dudlíku my hledali takle milovanýho pejska, se kterým náš Martínek spí asi tak od půl roku! Kolikrát jsme hledali jeho, i když je větší než dudlík a nadávali na něj (na psa), kde zas ta „fialová potovra“ je, zatímco Martínek se až pláčem zalykal, kde že má svého „baf baf“..

 • Anonymní

  Neustále hledáme s manželem tento předmět a vzteky, že ho nemůžem najít, pobíháme po bytě a řvem já na manžela on na mě s kvílícím dítětem v ruce. Pak ho najdem, všem se uleví a je ticho.Ikdyž pořád dokupujem do počtu 3, tak v tu chvíli není nablízku ani jeden.

 • Jó tak ten řetízek taky máme + ještě jeden se stužkou, ale naše malá šukula si i to dokáže strhnout – a jednou s tím usnula a byla od řetízku šíleně otlačená, takže jsem řetízek nechala jen když někam cestujem – to se pak líp hledá (mezy regály v krámu apod.) :o))

 • Nám když se ztratí, nevadí-malá si s ním jen hraje. ale když byl Martínek malý, tak jsme ho hledali pořád do té doby, než jsem mu ho přidělala na ten řetízek, nakonci skřipec a pořád ho nosil u sebe a dudlík jsme od té doby nemuseli hledat :o) ani v noci, když mu vypadl!

 • Želvíček
  Želvíček

  Ahoj, sice syn dudlíka nikdy nechtěl, ale je u nás na denním pořádku hledání hrnečku. Mám senzační příhodu při hledání této jeho rekvizity. Ještě když byl maličký, počítám 10 – 11 měsíců, tak jsme si koupili novou skříň. Přijela babička, která vždy tahá minimálně 3 tašky, skříň jsme jí předvedli, každičký šuplík a každé dveře otevřeli. Babička odjela a Radeček se začal shánět po svém milovaném hrníčku. Celý byt jsme prolezli, ale hrníček nikde. Už jsem si říkala, že ho snad dal babičce do tašky (malý chodí od 9 měsíců). Po pár hodinách mě napadlo, že jsme babičce předváděli skříň a mrňous se kolem nás motal, otevřu první dvířka a dole stál HRNÍČEK. Tenkrát se mi vážně zdálo, že hrníček na mě se směje.

 • Pomněnka

  Mně naštěstí dudlu Tomášek ještě neschovává, protože ve 4 měsících to fakt neumí, ale vystačím si sama – občas je pod postýlkou, kdzž mu vypadne a on ho tam popostrčí, někdy pod mým polštářem, to když v noci prtě vyvádí a já ho vezmu k nám. A jednou jsem ho měla na šňůrce připnutý na tričku a s malým v náručí jsem hledala a hledala…

 • kristýna

  ahoj, nám se to taky stává, ale netrvá tak dlouho než ho najdem. U nás ho vždycky malej zahodí, a pak se hledá a hledá. Ale zatím docela v pohodě. Jen se nám stalo u toho staršího syna, když mu byl asi rok, tak šel večer spát s dudlíkem. V noci se vzbudil, tak jsem šmátrala že mu dám dudlík, a ouha dudu nikde. Tak jsem hledala a hledala, dala jsem náhradní a hledala jsem další rok, pak jsme se stěhovali, a dudu se prostě nenašel. Nevím, kam se mohl ztratit, ale měli jsme tenkrát byt 1+1, a prostě jsme ho nenašli. Tak nevím, že by nějakej duch???

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist