Dudlík

Rubrika: Jen tak

1166486_baby_sleepingTaky se vám stává že dítko někam schová (nevědomky) dudánka a vy potom lítáte po celém bytě a hledáte kde že může být?
U nás je to na denním pořádku několikrát, já jsem pak tak zblblá že si myslím že jsem ho nakonec schovala někam já…

– na dobře viditelné místo (několikrát se mi to již podařilo)…

To potom zaměstnávám celou rodinu – pátráme a pátráme…. naštěstí se vždy nakonec dudánek najde…. ale nevěřili by jste kde všude?!!!

Jednou po nekonečném pátrání ho nakonec objevil manžel když přijel z práce (dudánek se ztratil ráno kolem 9 hodiny), a manžel ho objevil až kolem 17 hodiny – schovaný pod kobercem v místě kde bych ho snad v životě nenašla a nehledala :o))

Včera jsme opět pátrali, ale že jsme měli 10 let výročí od seznámení, vyndali jsme náhradní a nechali holky babičce s tím ať ho opatruje že jiný už opravdu nemáme (jeden naprosto nový nám už babička vytratila s holkama na houbách) tak proto to upozornění.. :o))

A světe div se, přijeli jsme a dudánek byl na světě, Eliška si ho schovala do auta (hračky) a já si toho bohužel nevšimla :o(
Naštěstí holky ještě po našem odjezdu nechtěly spát a tak si ještě hrály a objevily :o)))

Tak si tak říkám, že by k dudlíkům měl výrobce přidělávat takovou tu věc, co se ozve, zapískáte-li ….jak by se mi to hodiloooo……:o)))))

A jak jste na tom vy?

Né vy, co dudlíka nemáte, ale vy, co ho máte a hledáte???? :o)))

Máte taky nějaké místečko, kde jste ho objevili a divili jste se, kde se tam vzal?

Třeba ho tam objevím zítra…. nenechávejte si ty schovávačky jen pro sebe, ušetříte nám všem (hledajícím) hodně času :o))

Napsal/a: Mates

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • U nás se najde taktéž za postýlkou, v hračkách, někdy i v odpadkovém koši a nebo u nás v posteli:)
  Já jsem pro takové případy připravená, má v zásobě asi 15.dudánků, protože malý má ted zuby a zkouší je rozkousávat:)
  A řetízek už ani nedávám, jak jsem psala v jiném článku, my dudel nepotřebuje přes den, ale na noc a když už, tak pouze do kočáru:)

 • Patriček má dudlík na řetízek s tím skřipcem a od té doby co jsem mu koupila ten skřipec,tak už ho skoro nehledáme.Akorát,když mu ho dává tatínek,tak mu ho nepřipne a malý ho většinou hodí za postýlku.Ale,když byl Páťa menší tak jsem ho taky jednou hledala jakou dobu a našla jsem ho u mrnouska v overálku.

 • ekrovka

  U nás je to stejné:-).Také však používáme systém 5 dulíků a plašíme až když dáváme Šimánovi poslední. Nejčastěji je poté nacházíme za postelí či gaučem, v pračce nebo v pusinkách plyšáků. Nejlépe bylo když jsme po malování našli dudlíků 8. Hledačům zdar

 • my jsme to vyřešili tak,že jich máme asi 5ks a vždy alespoň jeden najdeme, co vy na to, než se stále nervovat a rozčilovat, kde zas je.

 • Místo dudlíku my hledali takle milovanýho pejska, se kterým náš Martínek spí asi tak od půl roku! Kolikrát jsme hledali jeho, i když je větší než dudlík a nadávali na něj (na psa), kde zas ta „fialová potovra“ je, zatímco Martínek se až pláčem zalykal, kde že má svého „baf baf“..

 • Anonymní

  Neustále hledáme s manželem tento předmět a vzteky, že ho nemůžem najít, pobíháme po bytě a řvem já na manžela on na mě s kvílícím dítětem v ruce. Pak ho najdem, všem se uleví a je ticho.Ikdyž pořád dokupujem do počtu 3, tak v tu chvíli není nablízku ani jeden.

 • Jó tak ten řetízek taky máme + ještě jeden se stužkou, ale naše malá šukula si i to dokáže strhnout – a jednou s tím usnula a byla od řetízku šíleně otlačená, takže jsem řetízek nechala jen když někam cestujem – to se pak líp hledá (mezy regály v krámu apod.) :o))

 • Nám když se ztratí, nevadí-malá si s ním jen hraje. ale když byl Martínek malý, tak jsme ho hledali pořád do té doby, než jsem mu ho přidělala na ten řetízek, nakonci skřipec a pořád ho nosil u sebe a dudlík jsme od té doby nemuseli hledat :o) ani v noci, když mu vypadl!

 • Želvíček
  Želvíček

  Ahoj, sice syn dudlíka nikdy nechtěl, ale je u nás na denním pořádku hledání hrnečku. Mám senzační příhodu při hledání této jeho rekvizity. Ještě když byl maličký, počítám 10 – 11 měsíců, tak jsme si koupili novou skříň. Přijela babička, která vždy tahá minimálně 3 tašky, skříň jsme jí předvedli, každičký šuplík a každé dveře otevřeli. Babička odjela a Radeček se začal shánět po svém milovaném hrníčku. Celý byt jsme prolezli, ale hrníček nikde. Už jsem si říkala, že ho snad dal babičce do tašky (malý chodí od 9 měsíců). Po pár hodinách mě napadlo, že jsme babičce předváděli skříň a mrňous se kolem nás motal, otevřu první dvířka a dole stál HRNÍČEK. Tenkrát se mi vážně zdálo, že hrníček na mě se směje.

 • Pomněnka

  Mně naštěstí dudlu Tomášek ještě neschovává, protože ve 4 měsících to fakt neumí, ale vystačím si sama – občas je pod postýlkou, kdzž mu vypadne a on ho tam popostrčí, někdy pod mým polštářem, to když v noci prtě vyvádí a já ho vezmu k nám. A jednou jsem ho měla na šňůrce připnutý na tričku a s malým v náručí jsem hledala a hledala…

 • kristýna

  ahoj, nám se to taky stává, ale netrvá tak dlouho než ho najdem. U nás ho vždycky malej zahodí, a pak se hledá a hledá. Ale zatím docela v pohodě. Jen se nám stalo u toho staršího syna, když mu byl asi rok, tak šel večer spát s dudlíkem. V noci se vzbudil, tak jsem šmátrala že mu dám dudlík, a ouha dudu nikde. Tak jsem hledala a hledala, dala jsem náhradní a hledala jsem další rok, pak jsme se stěhovali, a dudu se prostě nenašel. Nevím, kam se mohl ztratit, ale měli jsme tenkrát byt 1+1, a prostě jsme ho nenašli. Tak nevím, že by nějakej duch???

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist