Z Itálie do Telče – prohlídka pro děti

Rubrika: Z našich cest

Při našem výletu do Telče jsem si předem rezervovala místa na dětskou prohlídku zámku. Prohlídka byla kostýmovaná, s názvem Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra. Je přizpůsobena přímo pro děti, a protože normální prohlídky nejsou nic pro Dominika, tak jsem doufala, že tohle ho zaujme. A nemýlila jsem se, byl přímo nadšený.


Po vstupu na prohlídku se návštěvníci stanou členem družiny italského hraběte, který se přijel podívat do Telče. Ano průvodce, zámecký pán Zachariáš z Hradce jmenuje jednoho z návštěvníků italským hrabětem. Během prohlídky se jmenování na různé pozice dočká ještě více návštěvníků, můj manžel byl třeba malíř. Zachariáš vás přivítá i s manželkou Kateřinou a osobně vás provedou po svém zámku. Celá prohlídka zaktivně zapojuje děti do děje prohlídky, mohou se stát zámeckými dvořany a vyzkouší si, co museli v 16. stol. umět mladí šlechtici. Poznají, jak bylo náročné naučit se šermovat a že se Dominik hned hlásil a zjistil na vlastní kůži, že udržet kord není až taková legrace, jak si myslel.

IMG_4142IMG_4143IMG_4220

Dokonce jsme byli svědky přepadení zámku lupiči, jak si s nimi zámecký pán poradil a přemohl je. Pak až leželi po smrti na zemi jen mezi řečí nás vyzval, ať si klidně do těch lupičů kopneme. No, to, že to hned aktivně provedl jeden chlapeček, mě až tak nepřekvapilo, ale že si do „lupiče“ kopnul dospělý chlap, to jsem jen v úžasu koukala.

IMG_4240IMG_4273IMG_4277

Také jsme si osobně mohli vyzkoušet, jaké tance se v té době tančili. Po vyzvání se hned Domča ohrazoval, že to neumí. No a ani to nechtěl zkoušet, takže tanečník z něj nebude, ale to má po tatínkovi. Takže na každý úkol se vrhal, ale tančení sledoval z povzdálí. Na bystré, dětské návštěvníky čeká sladká odměna. Ano, děti byly odměňovány z truhlice od zámeckého pána zlatými dukátky. Ve skutečnosti to byla čokoládové eura.

IMG_4231IMG_4286IMG_4306

Domčovi se nejvíce líbila možnost držet kord a salónek se zvířaty. Celá prohlídka trvala asi hodinu a byla jedním slovem úžasná.

IMG_4256IMG_4228IMG_4229

Vstupné je pro dospělé 120 Kč a snížené je za 80 Kč. Tyto dětské prohlídky probíhají jen čtyři dny v týdnu, v úterý, pátek, sobotu a neděli. Časy prohlídek jsou v 11 h, ve 14 h, v 15 h a 16 h . Tak pokud budete mít cestu do Telče, tak určitě budete nadšení jako my.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist