Výlet do Telče

Rubrika: Z našich cest

Dlouho jsme se chystali do nádherného města Telče a konečně se mi podařilo výlet naplánovat. Bohužel naše plány nám pokazil vytrvalý déšť. Jak celé prázdniny nespadla ani kapka, tak zrovna tento den vesele lilo. Ale co, tak jsme to přesunuli z úterý na pátek, změna je přece život.


A v pátek jsme vyrazili hned ráno, protože nás čekala delší cesta. Bohužel se nám i trošku protáhla, protože jsme cestou potkali nehodu, pár semaforů při opravě silnic a nakonec na nás čekala ještě objížďka. Ale vše jsme zdárně zvládli a dorazili do Telče.
Po zaparkování na velikém parkovišti, které bylo sice placené, ale 50 Kč na celý den není závratná částka a vyrazili jsme do Muzea techniky. Tam se nám moc líbilo. Prohlédli jsme si staré kola, vysavače, televize, rádia… Člověk dnes docela žasne, že něco z toho byla dříve vymoženost, jen pro ty majetnější z horní vrstvy lidí. V další místnosti byli Domča i s tatínkem nadšení ze spousty aut a motorek. Některé asi byli funkční i dnes a muzeu zapůjčené, protože byli opatřeny dnešní SPZ. Dokonce zde mají svatební kolo.

IMG_3996 IMG_4002 IMG_4030 IMG_4057

Dále jsme si sáhli do vzpomínek, v kterém kočárku jsme jezdili i my sami jako miminka. Kočárků se tu našlo veliké množství z různých let, klasické péráky, ale i košatiny. Také tu byli i kočárky pro panenky, některé si i pamatuji z dětství svých dnes dospělých dcer.

IMG_4073IMG_4065

Uprostřed místnosti stál klavír, na kterém si děti zkoušely své umění. Takže i z Dominika se stal na chvíli klavírní virtuóz. Dokonce jsme zde objevili hodně staré invalidní křeslo a zubařké křeslo, to mi připomínalo mučící nástroj.

IMG_4063IMG_4032IMG_4023IMG_4015

Po muzeu jsme vyrazili do města. S Domčem jsme vylezli na věž a viděli jsme na celou Telč i okolí. Vylezli jsme 152 různých schodů, kdy se i Domča chvílemi bál, ale ten pohled stál za to. Výstup stál 30 Kč. Pak jsme prošli úžasné náměstí, kde jsme si dali oběd a pak se šli projít po okolí. Vrchol dne byl zámek, ale to zase až příště.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Králíček4

    Anonymní,skřítek Telčák,o tom jsem neslyšela,prosím sem s informací 🙂

  • Anonymní

    Škoda, že jste nenavštívili skřítka Telčáka v Telčskám domě. Tam by se vým taky líbilo.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist