Karlova Studánka

Rubrika: Z našich cest

A kam že vedla další naše cesta při poznávání Jeseníků? Po mé jízdě lanovkou jsme si nemohli nechat ujít lázeňské městečko Karlovu Studánku, které tvoří vstupní bránu na Praděd.


Vlastně jsou to lázně pro léčení nemocí onkologických, vysokého tlaku a onemocnění cév. Zároveň se zde léči pohybové nemoci. Ideální jsou i pro léčení dýchacích problémů. Já tedy prameny neochutnala, ale je fakt, že Jeseníky jako takové na týden vyřešily mé alergické problémy s ucpáváním nosu. Za celý týden jsem nepotřebovala ani jednou sprej do nosu. No, a co se vlastně divím, vždyť dokonce Karlova Studánka patří k místům s nejvyšší čistotou ovzduší.

IMG_186020150722_175148

Z Karlovy Studánky vedou ty nejatraktivnější naučné stezky a turistické trasy, například malebným a divokým kaňonem Bílé Opavy, kde jsou umístěny i naučné tabule. My jsme napřed podnikli procházku právě kolem říčky Bílé Opavy a Domča byl nadšený z několika „vodopádů“. Pro něj byl vodopád vše, co nějak a někam stékalo z nějaké výšky. Ale je pravda, že říčka zde několik menších vodopádů vytvořila.

20150722_171122 20150722_171321 20150722_171507

Po procházce lesem jsme se přesunuli přímo do městečka Karlova studánka, kde jsme si prohlédli úžasné dřevěné lázeňské domy, které jsou postavené v klasickém empírovém stylu a jsou vybudované v letech 1803 až 1893. Samozřejmě jsme si nezapomněli koupit do sbírky turistické známky a vizitky, protože kdo ví, zda se sem ještě někdy podíváme. A taky Domča si čas od času vše vyskládá a prohlíží a podle obrázků vzpomíná, kde to všude vlastně byl. Samozřejmě jsme nemohli odejít bez lego stavebnice minecraftu a lázeňské oplatky jsou snad již pravidlem.

IMG_185920150722_18033520150722_18031520150722_175058

Tento výlet jsme podnikli jako spolujezdci v autě u tety a to jsem byla velice ráda, že měla klimatizaci a nevětrá jako já oknem, jelikož by jsme byli velice populární po celých Jeseníkách. Ono totiž venku bylo snad 35°C ve stínu a nám na žádost dětí v autě hrály vánoční koledy.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

No, a proč ne! 🙂

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Krásné místo na výlet!

 • danasi

  Další místo, které musíme opět navštívit. Starší holky tam s námi byli a teď ještě dlužíme cestování mladším.

 • meggi41

  A ty Vanocni koledy a otev.okno..to nema chybu 😀 😀

 • meggi41

  Krasnee misto! 😉 davam 5 *

 • pivatko

  v pátek jsem tam byla celý den a Petrův pramen si měla ochutnat,je vážně dobrej,ledovej a skvělej

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist