Bojnická Zoologická zahrada

Rubrika: Z našich cest

Náš další výlet v Bojnicích byla návštěva zoologické zahrady. A jak už jsem psala, opět se nachází v blízkosti zámku, takže i ze zoo máte krásný výhled na zámek.

Zoo je docela rozlehlá a najdete zde většinu zvířat, které jsou v každé zoo. Co zde nenajdete, jsou žirafy, nosorožci, hroši. Což u nás byl velký problém, protože nejmladší syn chtěl hned po slonech vidět žirafy. Místo toho tady najdete hned dva hnědě medvědy ve velkém a po zdech pomalovaném výběhu. Malby jsou podobné jeskynním malbám a je to moc pěkné. U lvů se dětem líbilo, jak si dvě lvíčata hrají, a nejvíce to, že se navzájem kousají do zadku. Prostředí zoologické zahrady je moc hezké. Zoo je umístěna v krásné přírodní krajině a i když musíte hodně zvládat stoupání do různých kopečků, jde o pěknou procházku. Co zde také nenajdete je komentované krmení, což je škoda. Ale na hodně místech po celé zoo, jsou umístěné tabule s mapou celé zoo a také s povídáním ke každému zvířeti + informace o vzniku zoologické zahrady.

Bojnice 064 Bojnice 073 Bojnice 075 IMG_1775

Líbilo se mi, že zde nebylo na každém kousku nějaké dětské hřiště. Bylo tady pouze jedno,  a to plnilo také funkci jako vchod do dětské zoo. Je pravda, že pro děti tady byla místo toho jiná lákadla, ale ty se daly celkem rychle projít. Laviček k odpočinku je po celé zoo rozmístěných hodně, takže s dětmi můžete dělat více zastavení a kochat se přírodou kolem.

Bojnice 074Bojnice 071Bojnice 069Bojnice 073

Atmosféra celého prostředí je úžasná. Zoo prochází určitou modernizací. Některá místa, výběhy, klece, budovy, už jsou modernější, ale rozhodně nečekejte zoo Lešná, přesto si prohlídku opravdu užijete od začátku až do konce. Ze zvířat pro nás bylo jedno úplnou novinkou. Jmenuje se Takin zlatý, a Slovenská zoo je 4. zoo, kde ho můžete vidět. Pro ty, co znají zoo Liberec, zoopark Chomutov nebo Tierpark Berlín, Takin zlatý není novinkou. Ale jde o vzácné zvíře vyskytující se u nás. Dětem se také líbila expozice akvária a terária. Mrzelo nás, že jsme nestihly expozici motýlů, ta je totiž časově omezená pouze do 15 hodin.

Bojnice 084Bojnice 083Bojnice 068Bojnice 078

Při odchodu ze zoo se můžete zastavit v prodejně se suvenýry. Koupit si můžete samolepky, pohlednice, plyšáky, nebo jiné upomínkové předměty. U nás to vyhrála zvířátka plněná pískem a hrníček na památku. 🙂


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist