Paví zamyšlení

Rubrika: Jsem máma, Od srdce i od plic

Neznám rodiče, kteří by neměli důvod být pyšní na své dítě. Každé je jedinec a každé něčím vyniká, ale ať je dítě jaké je, tak je pro rodiče prostě to NEJ… Každý se rád pochlubí šikovností svého syna nebo dcery a je jedno, zda vyniká v kreslení, ve sportu nebo ve škole.

U miminka jsme pyšné na první úsměv, pak na první zoubek, na první krůček a co teprve na první slovo. Ale co, když není vše, jak má být, a my zjišťujeme, že se naše dítě od ostatních liší? Chodí oproti svým vrstevníkům moc brzo, nebo naopak nemluví tehdy, když už by se to očekávalo.

Přesto jsme i tak pyšní, vždyť je to naše zlatíčko. Jenže pak zjišťujete, že vaše zlatíčko je jiné než ostatní děti. A tak začneme u svého postiženého dítěte být pyšní ještě víc, a to na každou maličkost.

To, že ve věku, kdy děti mluví ve větách, ono konečně začne říkat slova, kdy jako předškolák konečně ví, jak vzít do ruky nůžky a používat je.  I to, že se už zvládne v tomto věku nakrmit, nebo částečně oblékat. Ale to co považujeme u svých dětí v určitém věku běžné, tak je u některých jiných zázrak, na který jsou pak rodiče o to více pyšné. Zní to zvláštně, když se někdo chlubí něčím, co už je u druhých běžné, že?!

Sama mám dítě, které se od ostatních trošku liší, a vím, že každý náš úspěch je věc, na kterou jsem fakt hodně pyšná. Konečně umí vzít pořádně tužku do ruky a nádherně začal malovat. Dokonce se jako předškolák konečně umí i oblékat. Pro ostatní je to běžné, ale pro mně je to věc, na kterou jsem pyšná.

Každé dítě je nějak šikovné a každý rodič je na své dítě právem pyšné, ať už je jakékoliv. Protože, je prostě jeho 🙂

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pyšný jako páv nebo pávice. Stačí jen do 25. 11. 2011 včetně poslat svůj příběh do redakce a tím se zařadíte do soutěže o tři pohádková DVD.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Marinada

  Králíčku, napsala jsi to moc hezky a Tvoje „pýcha“ je na místě. Vnímám to stejně jako Ty a dokážu být taky u své dcery pyšná i na věci, které jsou pro ostatní samozřejmostí. Přeji další úspěchy a pokroky…a ta raketa je vážně pěkná 🙂

 • Králíček4

  Leni,ano máš pradu i maličký pokrok je někdy boj a proto nás tak dokáže potěšit.

 • Anonymní

  králíčku hezky napsané a pravdivé,každý krok vpřed nás potěší a nabije energií,že to bude o trošku lepší.len.

 • Králíček4

  Jsem ráda,že se líbí.

 • Lien

  Moc pěkný a pravdivý článek, děkuji

 • Moc hezké a pravdivé, já bych to asi nedokázala napsat. Nemám na to nějak vůbec myšlenky.

 • Králíčku, děkuji za pěkné počteníčko a kus pravdivého zamyšlení, které v „plné míře“ dokáží posoudit jen rodiče, jakkoliv postiženého dítka.

  Nikdo si neumí představit, jak malinko, nám rodičům s handicapovaným dítkem stačí ke štěstí a pýše. A o to víc nás hřeje a naplňuje pocit vděčnosti za tento malinký krůček v životě toho našeho poupátka.

  Co pro jiné rodiče je naprosto „přirozená“ banalita, kterou samy ani nepostřehnou a berou ji jako samozřejmost, pro nás je to velké vítězství!!!!

 • bamiska

  Králíčku hezké čtení a malej je šikulka a přeju at je to jen a jen lepší a překvapuje a těší svojí maminku stále dál a dál svými šikovnými kousky…..maluje hezky ale to jsem se už kochala když jsi se právem chlubila dřív….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist