Kojení dvojčátek

Rubrika: Jsem máma

dvojcataKdyž jsem byla těhotná, tak moje pocity, že budu kojit dvojčata, byly rozporuplné. Spíš jsem uvažovala, že pro mě bude pohodlnější udělat mlíčko a to může i manžel.

Jak to zvládnu vzít oba k prsu? Co když jeden nebude chtít a druhý ano.

kojící polštář 4V nemocnici se všechno obrátilo. Po císařském řezu jsem ležela na jipce a už ani nevím po kolika hodinách je přivezli a zkoušeli jsme to. Moc toho nevysál ani jeden. Pak po několika hodinách zase a to už jsem dostala i od sestřičky vyhubované, že nesají. Měla jsem z toho špatný pocit. Druhý den jsem byla na pokoji a sestřička, když viděla jak se trápím, tak mi přinesla velký kojící polštář a ukázala mi, jak to možná půjde. A opravdu nám to pomohlo a kluci, když leželi oba, tak jim to vyhovovalo.
První začátky jsou opravdu nejhorší, ale člověk musí věřit a hlavně si najít způsob, aby to všechno bylo v pohodě. Když jsme přijeli domů, tak mi manžel zajel do obchodu pro kojící polštář a to byl můj druhý velký pomocník. Kluci se krásně naučili společně pít a spát. Kojili jsme co 3 hodiny. Umělé mlíčko jsem koupila 1x, když hodně Davídek plakal, ale nechtěl to mlíčko a dal si raději kašičku na noc.

Kojila jsem nakonec do 1 roku a vzpomínám na to s úsměvem na rtu.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v dubnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse (Ne)lehké začátky s kojením nebo do 15. 4. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: slunicko321

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • bokul

    slunicko321 + anonymní – mám radost, že najdou i maminky dvojčat, které přes všechny znásobené potřeby mimísků zvládnou i kojení! Ne že by to nešlo i jinak, ale cítím k Vám velký obdiv, že jste to zvládly a myslím si, že takové informace by se měly předávat dál, by se nešířily fámy o tom, že kojení dvojčátek nejde….

  • Anonymní

    Souhlasím, kojící polštář je opravdu u kojení dvojčat potřeba, já bez něj nedám ani ránu. Mně ho představila jedna laktační poradkyně tady v Praze. Zavolala jsem si ji na doporučení, protože mi kojení po návratu z porodnice vůbec nešlo. Přišla ke mně s úžasným polštářem pro dvojčata, takovým pevným, „twins plus“. Položila mi na něj Péťu a Vendulku, ukázala, jak je na něm kojit a stal se zázrak…najednou to šlo. Prostě mi je předtím nešlo naštelovat do správné polohy. Muž mi ho hned běžel koupit…:)!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist