Kojení dvojčat

Rubrika: Jsem máma

twinsZdravím všechny maminky dvojčat a vícerčat a přeji pevné nervy. Mým klukům už jsou 3 roky, takže na začátky vzpomínám už jen nad fotkami.

Kluci byli oba v poloze hlavou nahoru, takže jsem rodila plánovaně v 38. týdnu císařským řezem. Jako natěšená maminka prvorodička jsem si nepřipouštěla, že bych nekojila. První den mi přinesli kluky 2x, druhý už častěji, jenže jsem byla hotová, kluci měli žloutenku a byli spaví, takže se pořádně nechytali a mléko ne a ne se udělat. Čekala jsem 3. den nalitá prsa jako kámen dle popisu kamarádek, ale ono nic, mlezivo bylo, ale mlíčko nikde. Přikládala jsem jednoho po druhém, protože oba si maminka sama stejně těžko narovná, pokud je sama. Zvládnete si sednout, vzít si kojící polštář, dát jednoho k prsu, ale když se natahujete pro druhého, první prs pustí. Tak je oba položíte prs jim narovnáte a oni třeba chvíli pijí společně, jenže pak první dojedl, vy ho musíte zvednout na odříhnutí jinak by se poblinkal a to zase vytáhnete prso druhému…
Takže pokud byl manžel po ruce, který děti podával a odebíral, tak jedli spolu. Jinak jsem nechala jednoho třeba 10min. brečet než se nají brácha a pak je vyměnila.
dvojčataZní to hrozně, ale funguje to dobře. Když jsem odcházela po týdnu z porodnice, měla jsem prsa trochu nalitá, tak jsem byla rozhodnutá, že jednoho budu kojit a druhý menší, který málo pil, dostane mlíčko. Po třech dnech doma jsem měla prsa jako kámen a mlíčka spoustu pro oba. Nakonec jsme to zvládli a kojila jsem je 6měsíců plně a přes noc do 18 měsíců.
Dceru jsem rodila přirozeně o dva roky později a mléko jsem měla hned druhý den.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v dubnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse (Ne)lehké začátky s kojením nebo do 15. 4. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: doublerka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    Zdravím z Rožnova pod Radhoštěm a jen dodávám:Obdivuji maminky dvojčat a vícerčat.Já mám dva syny s 18,5 letým odstupem,takže skoro dva jedináčky.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist