Naše lyžařské úspěchy

Rubrika: Jen tak, Z našich cest

Pro letošní rok jsme, dá se říci, neměli v plánu jet na hory. Ačkoli v létě Tomášek říkal, že by se chtěl v zimě zase podívat tam, kde jsme letní dovolenou trávili, měli jsme několik důvodů, proč v zimě na hory nepojedeme. Ale když se kluci chtěli zkusit naučit lyžovat, co bysme pro radost dětí neudělali a nepokusili se jim přání splnit.

Bylo to sice opravdu na poslední chvíli (Tomášek si vzpomněl na hory poslední lednový týden a jarní prázdniny měli hned od 1. února ), ale podařilo se. Sice jsme byli ubytovaní jinde, než v létě, ale bylo to jen pár kilometrů. Nejeli jsme ani na celý týden, ale jen od čtvrtka do neděle. Na pátek a sobotu jsem klukům domluvila lekce v lyžařské škole v Českých Petrovicích. Já sama jsem na lyžích už dlouho nestála a vzhledem k problémům s kolenem asi ani hned stát nebudu a manžel na nich nestál nikdy. Takže školička byla jasnou volbou.

V pondělí (3 dny před odjezdem) bylo krásné, skoro by se dalo říci jarní, počasí a my trnuli hrůzou, aby na horách sníh vydržel a přání kluků se mohlo splnit. Ve středu naštěstí začalo trochu tuhnout a ve čtvrtek se zdálo, že zbytky sněhu čekají jen na nás. Když jsme se ve čtvrtek jeli na místo určení podívat, začalo sněžit a do pátečního rána napadlo tolik sněhu, že jsme mysleli, že se tam ani nedostaneme (manžel samozřejmě nechal sněhové řetězy doma – na co by prý byly potřeba, když není sníh). Ačkoli jsme vyjeli s předstihem, dorazili jsme jen tak tak, že jsme honem šli klukům půjčit na místě lyže, boty a helmu. Lekce jim začala s mírným zpožděním, ale myslím, že jim to vůbec nevadilo.

kyller    kyller2

První den se učili, jak si lyže obout, jak mít správně nohy, jak se jezdí na vleku, jak sjíždět mírný kopeček a plužit. Tomáškovi i Tádovi to šlo skvěle. Druhý den se učili i zatáčet, zkoušeli slalom (ten šel tedy líp Tomáškovi, přeci jen je o něco starší a dokáže se líp soustředit). Tádovi se teda zalíbilo padání, ale nakonec i on se naučil, co se naučit měl. Sjížděli svah krásně, bez pádů. Pravda, po 2 hodinách už byli značně unavení a ke konci už to šlo docela ztěžka, ale přesto. Za ty 2 dny na lyžích se naučili spoustu nového a náramně si to užívali. Každý měli svého instruktora a bylo to fajn. Donesli jim jako poděkování malou bonbonieru a oba instruktoři měli radost, prý se jim to stalo poprvé, že jim děti takto poděkovaly.

kyller4    kyller3

Každopádně doma nemluví o ničem jiném, než o lyžování a o tom, jak příští rok musíme jet na hory na celý týden. Těší se, jak zase budou lyžovat a příští rok už společně s Páťou.

I těch pár dní na horách stálo za to. Báječně jsme si to užili a kluci nás překvapili, jak jim to lyžování krásně šlo. Až tedy na to, že jsme si domů přivezli neskutečně ošklivou chřipku, ze které se ještě pořád dostáváme.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Kyller

    Pavluschko, děkujeme. JJ, lyžařská škola je super, příští rok půjdou zase, a to už ve třech i s Páťou. 🙂 Teda možná i ve čtyřech, tatínek si to chce taky zkusit. 🙂

  • Pavluschka

    Přeji vám všem rychlé uzdravení. Naučit se lyžovat určitě stulo za to. Také jsme před lety volili lyžařskou školu a dnes je z Filipa zdatný lyžař – tedy pokud je příležitost. Moc hezké.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist