Soutěž: Napínavé knižní novinky pro školáky

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dovolte, abych vám dnes představila tři knižní novinky tří nakladatelství, které jsou určené už trošku zdatnějším čtenářům. Dva z vás mohou jednu z těchto knih vyhrát.

Začneme hororově, ale nenechte se vyděsit. I další tituly stojí za to a ten, o který budeme soutěžit, si pochopitelně nechávám na konec.

Nocni muryNoční můry

Kristen Millerová, Jason Segel

Dobrou noc, Charlie! Ale na spánek zapomeň… Za zavřenými víčky číhá strach!

Charlie Laird, žák sedmé třídy z malého městečka jménem Cypřišový Potok, se už tři měsíce pořádně nevyspal. Sotva začne dřímat, ocitne se v divném světě, kde se to hemží čarodějnicemi, skřety, hady, upíry, prostě veškerými hrůzami, jaké si lidská fantazie dokáže vymyslet. Straší tu i klauni nebo huňatí bílí králíčci! Ale jedna noční můra je ze všech nejhorší – ta, se kterou se musí Charlie vypořádat, jinak se z říše zlých snů už nikdy nedostane a navíc přivede do záhuby své kamarády, rodinu a celé město…

Vychází v nakladatelství XYZ.

376 stran, pevná vazba

Vydání knihy je naplánováno na 29. února 2016, objednat si ji pak můžete na www.albatrosmedia.cz, kde je už teď k dispozici ukázková kapitola.

Od hororu se přesuneme k sci-fi a mystery literatuře…

všichni jsme hleděli vzhuruVšichni jsme hleděli vzhůru

Tommy Wallach

Než se objevil ten asteroid, nechali jsme se škatulkovat: sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec.
Pak jsme se podívali vzhůru a všechno se změnilo.
Říkají, že tu bude za dva měsíce. Takže máme dva měsíce na to, abychom vylezli ze svých škatulek. Dva měsíce na to stát se někým lepším než doteď, něčím, co vydrží i po samotném konci.
Dva měsíce na skutečný život.

Příběh o tom, co s vámi udělá blížící se katastrofa. Příběh, který vůbec není o té katastrofě. Příběh o lidech.

Vychází v nakladatelství CooBoo.

328 stran, pevná vazba

I u této knihy je vydání naplánováno na 29. února 2016, objednat si ji můžete také na www.albatrosmedia.cz, kde je už teď k nahlédnutí ukázková kapitola.

Do třetice slíbená výhra a zároveň brilantní příběh první lásky, rodiny, ztráty a zrady pro fanoušky Johna Greena, Davida Levithana a Rainbow Rowellové….

dam ti slunceDám ti slunce

Jandy Nelsonová

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedivá myška, co se schovává za své výtvory. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá.
Dvojčata spolu skoro nemluví a ani jeden nedokáže říct proč vlastně. A jejich příběhy jsou bez toho druhého jen z poloviny kompletní. Podaří se jim najít k sobě zase cestu, poskládat svůj svět a získat tak šanci na šťastný život?

Některým lidem je prostě souzeno potkat se ve stejném příběhu.

Vychází v nakladatelství CooBoo.

360 stran, pevná vazba

Knihu si už teď můžete objednat na www.albatrosmedia.cz, kde je pro vás také připravena ukázka ke stažení.

Budete soutěžit?

Soutěž je stejná jako obvykle – vaším úkolem je najít správnou odpověď na jednu soutěžní otázku. Kromě toho ještě budete tipovat. S tím vám pomůžeme a každý den zkontrolujeme všechny vložené tipy. Pokud ten vás bude již překonaný (a vy byste tím pádem přišli o šanci na výhru), upozorníme vás na to e-mailem.

Soutěž o dva výtisky knihy Dám ti slunce běží až do 5. března 2016.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist